Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Имат си хората - носят си ги
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      Световен рекорд по самолетоносачене, дай Боже всекиму



      Голям размер

      Отгоре надолу:

      USS Independence (CV-62)
      USS Kitty Hawk (CV-63)
      USS Constellation (CV-64)
      USS Ranger (CV-61)
      USS John C. Stennis (CVN-74)
      USS Nimitz (CVN-68)

      Comment


        Интересна статия за развитието на съвременния боен флот:

        Направления развития флотов

        Общо взето Азия изгражда мощни ударни сили, Европа дреме, а САЩ са се забили в разни глупави и безполезни проекти. Като техника заслужава да се отбележат два азиатски съда: корейския Крал Седжонг - най-мощния ракетен крейсер (3 бр) и китайския пр. 022 - най-мощния ракетен катер в света (83 бр).

        Comment




          Comment


            Новата китайска десетстволка Type 1030 CIWS:



            Маса 10 тона, 10 цеви х 30 мм, 10 000 изстрела в минута. Масивно

            Comment


              Това изглежда като извадено от Междузвездни Войни! И като гледам чинията явно е автономно подобно на Паланакса.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Е, да автономно е. Това по принцип е развитие на старата им седемстволна система Type 730, която пък "много прилича" на западния Goalkeeper

                Като цяло Фаланкс бледнее пред тях, доста по-мощни са. Би следвало да се очаква, че това новото е десетина пъти по-производително, поне на теория.

                Comment


                  Всъщност въртящите се оръдия имат един фундаментален проблем, който ограничава ефективната скорострелност при малки серии (откоси?) - трябва им време, докато се развъртят. Виж забележката под таблица 2 в http://www.quarry.nildram.co.uk/mode...ectiveness.htm
                  Което може и да не е проблем в този случай, зависи колко време има за обстрел на целта.

                  Comment


                    Струва ми се, че когато имаме електрическо развъртане (в горните случаи), този проблем няма да съществува при корабните системи. Целта се съпровожда отдалеч, стволовете се развъртат предварително и в необходимия момент се пускат откоси. Старите руски системи май бяха с газово развъртане, но новите като че ли също са с електрическо. Не съм сигурен обаче.

                    Comment


                      bsb написа Виж мнение
                      Горе-долу същото, но с USS Ronald Reagan и през 2012 г.:
                      http://news.blogs.cnn.com/2012/01/16...ding-new-jets/
                      Ето и нещо подобно в китайски вариант :



                      Май има и фургони

                      Comment


                        Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                        Comment


                          Ммм, добра подборка: много пушеци, пламъци и героизъм (особено с тази песничка за фон). Самият филм се е получил не лошо, според мен (не че познавам особено събитията, де) и съвсем не "звучеше" в такъв ключ. Но тези откъси са с доста добро качество, в сравнение с копието, на което аз бях попаднал.

                          Comment


                            Определено много добро.
                            Само, че като че ли маневрата на Того в началото не е съвсем съобразена с действителните дистанции, но все пак си е добре направено.

                            Comment


                              Между впрочем, филмът коя година е правен?

                              Comment


                                Въпросът е, че има два варианта на този филм - "Битката в Японско море". Аз съм гледал този от 1969 г. в кофти качество, има и някакъв вариант от 83-та, в който също Мифуне играе Того. Мисля че кадрите от филмчето са от втория - от 83-та.

                                Comment

                                Working...
                                X