Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Забавни драсканици за американския флот и др.

    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      тва ония разрушител дето го направиха на яхта.
      Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

      Comment


        Много готин тоя разрушител - 14500 тона

        Comment


          E, че Арли Бърг особено Flight IIa имат водоизместване по-голямо от това на разни крайцери от ВСВ и не много по-различно от това на Цумвалт - 8373 тона
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            ...........................
            Last edited by ; 02-05-2009, 22:36.

            Comment


              "Дръзки" или някой от побратимите му. Съдейки по леко облечените дами и офицерите с бели кители, снимката е някъде от май 1913г. в края на войната.

              Comment


                Kramer написа Виж мнение
                "Дръзки" или някой от побратимите му.
                Те това ми е интимния въпрос - кой точно от серията.

                П.П. Погледнах в сайта на Odzava - две линии на комина - "Шумний".
                Last edited by ; 02-05-2009, 22:34.

                Comment


                  Може ли да погледнем пак снимката, моля. Пропуснал съм я.
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    Odzava написа Виж мнение
                    Може ли да погледнем пак снимката, моля. Пропуснал съм я.
                    Не си пропуснал кой-знае колко....
                    При подробен оглед на снимката се оказа, че вероятно не е от периода на Балканската, а по-скоро на ПСВ.

                    П.П. Предполагам, че за теб ще са по интересни тези снимки:
                    Last edited by ; 29-06-2009, 18:45.

                    Comment


                      Снимката е на "Дръзки" - двете линии са на втория, а не на първия комин. Но си е интересна. Дали е възможно да ми я изпратиш без надписа върху нея?
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        Vаlo, снимките са отлични. Смятам, че България ако имаше шанс, нашите моряци не биха били по-лоши от френските, и можеха да се мерят с тия от традиционните морски държави.

                        Comment


                          Kramer написа Виж мнение
                          Vаlo, снимките са отлични. Смятам, че България ако имаше шанс, нашите моряци не биха били по-лоши от френските, и можеха да се мерят с тия от традиционните морски държави.
                          Трудна работа, ако си спомним, че "кораб се строи за 3 години, а морска традиция за 300 ..."
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            Някой да знае къде е стоял този надпис на "Надежда".

                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              Odzava написа Виж мнение
                              Снимката е на "Дръзки" - двете линии са на втория, а не на първия комин. Но си е интересна. Дали е възможно да ми я изпратиш без надписа върху нея?
                              Значи, в дясно е задната част на кораба?
                              А аз се чудех защо липсва оная греда, дето стърчи на носа....

                              П.П. Имаш ЛС.

                              Comment


                                Вярно че традиции се изграждат с години, и адмирал Сервера беше представител на морска страна с традиции, и Рожественскии пазеше заветите на андреевския флаг, а бяха победени от страна със стогодишна история и от страна, отворила се за света от четвърт век.

                                Comment

                                Working...
                                X