Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тц тц как се направихте, че танкът, потопил кораб, въобще не съществува.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Imperial написа
      Тц тц как се направихте, че танкът, потопил кораб, въобще не съществува.
      Напротив, аз ти бях писал отговор но твоят:nod: форум нещо го е затрил.

      Comment


        Имам си аз нов модел на Айова, и си събирам инфо, докато се занимавам случайно ми попада тази забавна снимка:

        В стил "като порасна , ще стана подводница", съвсем ясно се вижда нещо което многократно съм обяснявам-не еважно само това носът да е висок, трябва да има и наклон на вън, иначе файда-йок, в случая-носът е над водата, но по плаубата се разхождат вълни

        Comment


          Това май е Мисури от 80-те години - с малката носова мачта и маркировката на носа на кулата
          П.В.

          Comment


            Da, снимката е след модернизацията, но идеята е друга.

            Comment


              да сетих се, а искаш ли да направим една тема за мореходността на старите линейни кораби ото периода на ПСВ - може да включим само старите от периода на ВСВ - модернизирани и неомодернизиран, а може и руски, германски и т.н
              П.В.

              Comment


                не

                Comment


                  Попаднах на два хубави сайта, за епохата преди Първата световна война. Първият е за модели и проекти за дреднаутите - http://www.dreadnoughtproject.org/
                  Част от него е и един проект за подводници http://www.dreadnoughtproject.org/heinrich/main.htm
                  И после попаднах, на френски планове на кораби, включително и от последвали епохи http://www.servicehistorique.sga.def.../listebato.php

                  Comment


                    Не за заяждане, а на ползу роду дадените връзки са сложени на БС - първата през 2005 г. http://forum.boinaslava.net/local_links.php?catid=10 а втората някъде я бяхме дали на форума.
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      Да питам на някой да му е попадала игричката Fighting Steel


                      И може ли да каже струва ли си около двайсетте лева дето иска amazon за нея?
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        Аз я имам на пиратско копие!Мога да ти я запиша и да ти я да. интересна, но графиката е малко грубичка. Хубавото е, че не се придържа много към историческата действителност, а към ТТ данните на корабите. Ако си с японци, процентът на торпедни попадения е доста по-висок, отколкото ако си да речем с американци. Японските кораби са ги направили доста горливи, а немските с често заклиняващ се рул. Англичнатие от време на време гърмят, но това се случва и на американските. Това са моите наблюдения, но като цяло играта е интересна, можеда се командва както единичен кораб, така и цели ескадри
                        П.В.

                        Comment


                          De Ruyeter написа
                          Аз я имам на пиратско копие!Мога да ти я запиша и да ти я да. интересна, но графиката е малко грубичка. Хубавото е, че не се придържа много към историческата действителност, а към ТТ данните на корабите. Ако си с японци, процентът на торпедни попадения е доста по-висок, отколкото ако си да речем с американци. Японските кораби са ги направили доста горливи, а немските с често заклиняващ се рул. Англичнатие от време на време гърмят, но това се случва и на американските. Това са моите наблюдения, но като цяло играта е интересна, можеда се командва както единичен кораб, така и цели ескадри
                          А, мерси тя принципно заедно с доставката струва към 7 паунда а и ми се е прииграла сега, не след 13 март като се върна в България. Само артилерийски кораби ли има? Самолетоносачи?
                          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                          Comment


                            не, няма самолетоносачи, нито подводници - само линкори, крайцери и разрушители
                            П.В.

                            Comment


                              De Ruyeter написа
                              не, няма самолетоносачи, нито подводници - само линкори, крайцери и разрушители
                              Ндааа, май ще я пробвам Някакси ме блазни възможността да командвам HMS Warspite или Ню Джърси в битка
                              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                              Comment


                                Играта е до 1942. Значи ожеш да командваш всичко влязло в строя до тогава.Ямато, Мусаши, 4-те Дакоти, КГV, Бисмарк, Тирпиц. Италия и Франция не фигурират, както и Русия.
                                П.В.

                                Comment

                                Working...
                                X