Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Tю таман мислех да го разгледам идната седмица
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      eto i kakwo e ostanalo....IMHO при добро желание може да се възтанови..от което ми хрумва че някой мизерник може да го е палнал само за да си чопне от 50-те милиона предвидени за реставрация...боклуци всякакви

      Comment


        Направо съм покрусен :vb_sad: Тази красавица да бъде изпепелена. Ако има виновници те трябва непременно да бъдат наказани! :tdown
        П.В.

        Comment


          Дано е жив Джон Кемпбел да помага при реставрацията. Иначе новата "Къти Сарк" може да не прилича на оригинала. А че е красив кораб - красив е. Един от последните класически композитни клипери.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            нещо съвсем сп ряхме да пишем в тоя раздел....
            П.В.

            Comment


              Ми спряхме - кой пише книга, кой чете за изпити ... все Богоугодни занимания

              Лятото си е време за инспекции на място по морето. Ама есента ...
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                хъм..спор няма
                П.В.

                Comment


                  Някой чел ли е нещо, при бункировка на парен кораб, колко тона въглища прехвърлят на ръка моряците. Има ли някакви норми, от типа 5-10 тона на ден за моряк. Интересно ми е да го сравня с едни мои постижения

                  Comment


                    Ами немските рейдери са прехвърляли по 300 - 600 т. дневно. Като го разделим на 100- 120 човека (моряци от рейдера и ласкари, най-често) наистина идва около 5-6 тона. Което не е много. (по личен опит. На ден може около 6-8 т. спокойно да се прехвърли) :38:
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      Така ли, супер, значи ставам за Емден, 8 тона за 9 часа, при 36 градуса, благодаря. Което е по-гадно от да те гони Жемчуг

                      Comment


                        Я веиж и в "ЦУШИМА" на Новиков Прибой - май и там пишеше нещо. Или може би нещо на Пикул.


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          От милитерата ли е това или от вундервафето? Добре, благодаря

                          Comment


                            Глупав въпрос за подводници

                            Нали подводниците са разделени на отсеци. Как се казват отворите, през които хората минават през преградите между отсеците - "врати", "люкове", нещо друго?

                            Comment


                              Точно при подводниците незнам как се казва,но по принцип при корабите всякакви "прозорци" или "люкове" се наричат люкови закрития и са разделени в различни категории.АКо ти трябва нещо по специално мога да се разровя но зависи дали са механизирани (хидравлика или по друг начин) или са ръчни и разни конструктивни особености.

                              The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                              The 2 minute war - FallOut

                              Comment


                                Ти говориш за люкове, които разделят външния от вътрешния обем, ако мога така да се изразя - или поне аз така го разбирам. А аз имам предвид най-прости врати между две помещения.

                                Comment

                                Working...
                                X