Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Виж си пощата.
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      Odzava написа
      Виж си пощата.
      Много ти благодаря. Не вярвах някои да се отзове на молбата ми.

      Comment


        Звук корабельных автоматов производит большое впечатление. 170 выстрелов в секунду – дикий вой, непереносимый для человеческого уха…

        Интересный материал про ПВО кораблей.
        "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

        Comment


          Пуснаха "Юрий Долгорукий" на вода.
          Ето статията:http://www.itar-tass.com/eng/level2....5645&PageNum=0
          Видео:http://news.ntv.ru/107427/
          И малко снимки:http://en.rian.ru/photolents/20070416/63706284.html




          Comment


            Четем си в последно врем разни дебели книжки, и все повече се ужасяваме от американските автори. Т.е. книгите са много готини и информативни, но в частта им за анализи бррр, всякак се кривят да изкарат американското най-добро и странно защо британското най-лошо, Примери, в Дълин и Гарске, за Британските, Френски и холандски линкори се скъсват да плюят КГ 5...в анализа, а смешното е че според текста на СОБСТВЕННАТА им книга е обратното, пример: КГ 5 имали най-ниският надводен борд, пък техните цифри сочат че е с поне 50 санта по висок от соченият за "прекрасен" Ришельо....но иначе текста е добър. Попаднах и на друго интересно нещо: според тях бронята на КГ5 бил аот изключително високо качество и се равнявала на 25% по-дебела американска броня (пък щом те го признават сигурно е поне 50% ) което пък ме подсеща за Ямато и неговата кашкавалена броня (пак според американците) чиито 410 мм били равни на 280 мм британска, ако допъснам чее так то те са равни на 350 мм американска...което никак не е зле, подобрява изключително отрицателното мнение което имах за тези кораби, а след като изчетох "Anatomy of the ship The battleship Yamato" където се упоменава че ако и предната надстройка да била много тясна, то тя е имал а20 мм противоосколочн азащита...бих добавил дори "+" за тези кораби...такива ми ти работи, четем си дебелии книжки

            Comment


              Ти като четеш дебелите книжки вземи прочети кои броневи плочи на "Ямато" са разстрелвани и кои анализирани. И тогава говори, че е кашкавалена ...
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                Не аз а американците пишат че е кашкавалена...иначе ако си беше направил труда да отговориш на чуденката щеше да знаеш че ми е известно кои плочи са стреляли...освен бракуваните.

                Comment


                  Abe, Goga ми в Чуденката моето мнение е последното. А кораб с кашкавалена броня не поема толкова боеприпаси, ако и да е проектиран за артилерийски двубой.
                  Както и да е. Давай напред с дебелите и умни книжки.
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    той ги поема и потъва, разбирам да е оцелял да го хвалиш. а иначе още първият път като го перват с торпедо ПТЗ-то дава фира...иначе аз ще продължавам,но за в бъдеще ще си държа впечатлениета за лично ползване.....за Чуденките, просто не съм пропуснал.

                    Comment


                      На някой да му се намира "Военният флот на България през Студената война" от Йото Йотов. Авторът е бил началник на отдел "Бойна подготовка" в щаба на ВМС
                      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                      Comment


                        не, но ето нещо интересно на тема Студената война от командващия Средиземноморската 5-та оперативна ескадра адмирал Валентин Селиванов








                        само един от много интересни откъси в статията:

                        Когда выходишь из Дарданелл, тебя сразу берет на слежение "турок". Ведет до Хиоса, там тебя принимает "грек". Ну, с греками, хоть они и натовцы, отношения у нас всегда были отличные. Сразу выходишь на связь с их разведчиком, приветствуешь, просишь передать личный привет их адмиралу Василокапулусу. Минут через тридцать они обычно передают ответный привет от адмирала и дальше ведут себя очень доброжелательно. Так же и с другой стороны Европы: сначала следят англичане, потом французы, португальцы и, наконец, испанцы.

                        между другото - целият "Юрий" - http://pilot.strizhi.info/2007/05/04/3373
                        Last edited by кало; 14-05-2007, 14:23. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                        Comment


                          1951 написа
                          На някой да му се намира "Военният флот на България през Студената война" от Йото Йотов. Авторът е бил началник на отдел "Бойна подготовка" в щаба на ВМС
                          Аз я четох от библиотеката. Интересна книга, но на места е малко лаконична.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            А някой да я е виждал за продан? Май е пусната в прекалено малък тираж...
                            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                            Comment


                              Ами мога да я снимам на ксерокс, но за сканиране няма къде да го направя. :sm186:
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                Eх, лоша новина
                                Новости сегодня: самые актуальные новости России и мира. Фото и видео. Комментарии, мнения и оценки. Происшествия, события шоу-бизнеса, спорта и мира науки. Новинки автопрома. Погода и курсы валют.

                                Comment

                                Working...
                                X