Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    А става ли да постна една яка снимка за да илюстрирам по-скоро ожесточеността на вашите припирни, позабравени от 2004 насам, а не толкоз битките с конвои

    Но това не е топмачтова атака, на Бостън, все пак, поне не така както Одзи ми я е обяснявал...

    Comment


      ...първият ден атаките са само от Б-17 защото конвоят е още далече, Б-25 се намесват на следващият
      2 моряка: че е алтернативка алтернативка е, ама твоето е ненаучна фантастика предполагаща че двете страни са в различни времеви пояси. иначе то и реалтивни двигатели има и ракетни също, всички предпоставки да строим аналог на Ту-22М3 и Х-22.....ама 'що ли ти се връзвам.

      Comment


        Gaden Gogi написа
        ...първият ден атаките са само от Б-17 защото конвоят е още далече, Б-25 се намесват на следващият
        2 моряка: че е алтернативка алтернативка е, ама твоето е ненаучна фантастика предполагаща че двете страни са в различни времеви пояси. иначе то и реалтивни двигатели има и ракетни също, всички предпоставки да строим аналог на Ту-22М3 и Х-22.....ама 'що ли ти се връзвам.
        Попрочети и ще видиш че не предлагам използването на нищо което не е съществувало по това време. Просто попрочети.
        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

        Comment


          von Danitz написа
          А става ли да постна една яка снимка за да илюстрирам по-скоро ожесточеността на вашите припирни, позабравени от 2004 насам, а не толкоз битките с конвои

          Но това не е топмачтова атака, на Бостън, все пак, поне не така както Одзи ми я е обяснявал...
          Ами на мен точно на такава атака ми прилича - самолета е пуснал преди малко бомбата и резултата се вижда. А самия самолет тъкмо прескача над кораба. Обаче нека някой друг да погледне. Аз съм виждал само схеми на топмачтово бомбомятане и в двата му варианта. Предполагам тук бомбата директно поразява кораба в борда.
          Гога, не обвинявай Моряка. Ти самия се опитваш да вкараш манталитет и мислене от 21 век, а той да разсъждава като фелдмаршал Китченер или Монтгомери :tdown
          А за разгрома на японския конвой в Море Бисмарк има само един транспорт достоверно потопен от В-17 (Кьокусей Мару на 02.03.1943 г.). Останалите 4 есминеца, 1 спомагателен кораб и 6 транспорта са потопени след топмачтово бомбомятане и торпедни удари от А-20, В-25, Бофайтер и Бофорт.
          Всъщност така не откриваш топлата вода и самата битка е категорично доказателство за това колко смъртоносни са средните бомбардировачи когато ползват бомбите като торпеда. За самите торпеда не говоря.
          Тежките бомбардировачи са пълен провал в битката.
          Ето линкчета:



          Last edited by Odzava; 26-02-2007, 18:28.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            Odzava написа
            .
            Гога, не обвинявай Моряка. Ти самия се опитваш да вкараш манталитет и мислене от 21 век, а той да разсъждава като фелдмаршал Китченер или Монтгомери :tdown
            Aде бе? аз предлагах само нещо което РЕАЛНО е използвано в ТОЧНО този период от време да получи по-голям приоритет, при това без измишльотини на кого каква идея щяла да му хрумне по-рано. Как да е ако изчакате да си пратя всички поръчки ще продължим темата, иначе сега ще се опитам данамеря флотъомастера за да кажа точно за какво и кога иде реч.

            Comment


              иначе на 2 март е бълбукнат само един, но два други са повредени. иначе първата атака е от сАмо98 машини, съвсем приличен резултат е единият потопен транспорт, втората вълна е20 машини, 2 повредени, пропорционален резултат.

              Comment


                Gaden Gogi написа
                Aде бе? аз предлагах само нещо което РЕАЛНО е използвано в ТОЧНО този период от време да получи по-голям приоритет, при това без измишльотини на кого каква идея щяла да му хрумне по-рано
                Ма попрочети все пак какво е съществувало по това време преди да ми обясняваш какво предлагам.
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  твоят нео АУАКС??? впрочем вместо да се чудиш какво да правиш вземи изнамери характеристиките на Бофайтер Мк 1 и Бленхайм от средата на '40-та.
                  иначе реактивни двигатели има, ракетни двигатели има, значи може да си направим Юнкерс 22 М3 Бакфаер...ако си подаря компресор и аерограф ще си взема един...поне

                  Comment


                    Gaden Gogi написа
                    твоят нео АУАКС??? впрочем вместо да се чудиш какво да правиш вземи изнамери характеристиките на Бофайтер Мк 1 и Бленхайм от средата на '40-та.
                    иначе реактивни двигатели има, ракетни двигатели има, значи може да си направим Юнкерс 22 М3 Бакфаер...ако си подаря компресор и аерограф ще си взема един...поне
                    E aз си трайкам за интересния въпрос с какво аджеба Уралбомбер/мутантише Зееадлер/ би целил кораби. Зееадлера замязва на морски ударен самолет с появата на първите управляеми бомби и ПКР. А през 1940 таково няма. Много интересно е също така къде ще го вмести това - май-главно на външно окачване може(намалена скорост, маневреност, радиус....)
                    Все пак самолета е комплекс от неща и един Уралбомбер въоръжен с бомби оптимизирани за Щука и Не-111 не е нещо по различно от гигантска цел. Еле пък в ролята на топмачтов бомбардировач(която роля обикновено се играе в реалността от много по-малки самолети от сорта на А-20G, В-25Н). А Ту-22М3 да се разпориш не би могъл да направиш понеже ти липсват един куп необходими неща, включително такива по които в това време вървят изследвания, но немците са много закъсали в тия изследвания.
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      Абе ти наистина ли си вярваш на всичко което си написал или просто се опитваш да ме дразниш ( с което почти успяваш) ????
                      Според тебе Кондорите с какво са потапяли транспорти? при това точно 1940. Пък и аз не съм казал че ще бомбя топмачтово, и съвсем нарочно дадох статистика за успехите на ТАКИВА самолети срещу морски цели. тюуууу бива заядливо бива ама сапикясвай се малко. Иначе както и в съседната тема те помолих: ако се чудиш с какво да се ззанимаеш бъди така добър потърси характеристиките на Бленхайм и Бофайтер от 1940, там каквато модификация се е правела тогава. защото аз намирам само за по-късните.

                      Comment


                        Gaden Gogi написа
                        просто се опитваш да ме дразниш
                        Ше знаеш дразненето ти и заяждането с тебе са ми двете най-последни грижи. Статистиките за успехите на какви самолети? Кондора и B-25 са две много различни неща. В книжките го пише и картинки има - попрочети и виж(ако се дразниш си е главно за твоя сметка).
                        А, да вярвам си какво пиша а и не е зле ти пък да потърсиш статистика за транспортите потопени от Кондори, не от насочени от кондорите подводници
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          че кой освен тебе говори за Б-25????? и посоченият тонаж е точно от Кондорите..все пак точно вие ревяхте че взаимодействие между Кондори и подводници нямало..или според зависи какво ви изнася?

                          Comment


                            Gaden Gogi написа
                            че кой освен тебе говори за Б-25????? и посоченият тонаж е точно от Кондорите..все пак точно вие ревяхте че взаимодействие между Кондори и подводници нямало..или според зависи какво ви изнася?
                            Нищо подобно - кой е ревал? Напротив - ако можеш ползвай си Кондорите или други разузнавателни самолети. НП. А ние и без радар ще ти откриваме самолетите. И СТЕЛТ да ги направиш не стават невидими :mhehe:
                            Друг въпрос е посочената от теб статистика. До тук разбрах за 5 случая на потапяне на транспорт от височинен четиримоторен бомбардировач с използване на хоризонтално бомбомятане по площи с 250 кг. бомби. към тях милостиво ще добавя потопения есминец от В-17 и поразения в Давао "Миоко". Така стават 7 случая. Предполагам ина още 7 за които не съм чул. Общо 15, които на фона на всички самолетоизлитания са мизерен %. Ако искаш ще ти ги смятаме според този %, а не по така великодушно отпуснатите от Динайн 50%?
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              Брех пък аз си мислех че съм посочил статистикат аза Кондор, питах дали сте прочели писанията, ТИ потвърди че си ги чел, при това измърмори че ти било неприятно да те питад дали си бил чел, а в момента демонстрираш че очевидно не си направил това което твърдиш че си.
                              А примерите с Б-17 бяха просто за ил'страция че е възможно.

                              Comment


                                Гоги, за пореден път го караш опрез просото. Аз успях да намеря това, което съм написал. Твоите примери се отличават с доста широка вариация в тълкуването. А и аз говоря за статистика, не за примери. За Кондорите такава не съм видял - видях споменаване, цитиране, ако предпочиташ на успешните атаки срещу транспортите. Питах за % успешни. Или ако предпочиташ съотношението успешни/неуспешни.

                                P.S. Ето моята справка за "Кондорите" - за периода 01.08.1940 г. - 09.02-1941 г. (общо 192 дни) 26 "Кондора" потапят 85 британски кораба (363 хил.т). Или се получава 0,02 кораба/самолет дневно (или по-добре според мен 0,51 кораба на самолет месечно). Нямам информация колко полета са направили самолетите иначе можехме да сметнем и за полет каква е тяхната ефективност. А така щеше да е по-точно. Но тези данни корелират с предложените от Динайн 2 самолета за транспорт/месечно. А това е най-доброто време за самолетите. Преди и след това я самолетите са малко, я британците се защитават, я нещо друго става ....

                                А като цяло за действието на немската авиация - за периода 01.09.1939 г. - 30.05.1940 г. (272 дни) Германия използва 20 самолета и потапя 37 кораба (167 902 т.). Това прави 0,007 кораба на самолет дневно (или 0,20 кораба на самолет месечно). Тук обаче са включени и загубите от самолети торпедоносци и пикиращи бомбардировачи (Ю-87 и Хе-111).
                                За периода ноември 1940 - май 1941 г. немската авиация оперира с Ю-87, Ю-88, Хе-111 и ФВ-200 (около 46 до 50 самолета). Тя осъществила 2 120 самолетоизлитания. Потопила 277 кораба (или 817 794 т.). Резултатите са както следва - за 211 дни имаме средно 46,08 самолетоизлитания дневно (т. е. немските самолети са летяли на патрулиране на комуникациите всеки ден). Ефективността е както следва - 0,029 кораба/самолет дневно, или за месец 0,86 кораба на самолет. Самолетите бомбардират корабите в пристанищата и морето. Тук също са включени и корабите потопени от мини хвърлени от самолети.
                                Както се вижда някаква особена ефективност няма още повече, че тук са включени и торпедоносците Хе-111 и пикиращите бомбардировачи Ю-87. Ако се извадят от общата бройка (аз вземам най-благоприятното за Германия съотношение 46 самолета което е минимум бройка при максимум потопен тонаж) показателите падат още повече.
                                Гога, благодарение на теб се поразрових за немската авиация и наистина продължавам да смятам, че не е имала шанс срещу британската търговия. А сега и подкрепено с цифри. Ако Динайн иска нека ги ползва за Алтернативата.
                                И не мога да не се изкуша да не сложа цифрите, които привеждат самиоте немци - за първите 22 месеца на войната Британия и неутралните страни губят кораби с тонаж 7,6 млн. т. Те се разпределят както следва - унищожени от подводниците 53,4%, унищожени от авиацията 18%, от надводните рейдери 12% и от мини 11,8%. Или виждаме, че авиацията, надводните рейдери и мините са с ефективност от един порядък.
                                Може би бързат някои да режат надводните кораби .... :p

                                Библиография:
                                1. Белли Владимир Александрович, Пензин Константин Васильевич
                                Боевые действия в Атлантике и на Средиземном море. 1939–1945 гг.
                                2. Дениц К. Немецкие подводные лодки во Второй мировой войне
                                3. Руге Ф. Война на море. 1939-1945.
                                4. Типпельскирх К., История Второй мировой войны
                                5. http://airwar.ru/enc/bww2/fw200.html
                                Last edited by Odzava; 27-02-2007, 01:53.
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X