Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Taka katо сме на вълна загадки: кой е ял сладолед в събота но не този сладолед който е трябвало да яде?

    Comment


      Хехе, следолед. Излязохме вече от детската възраст. Сега идва време за вино с мезе и греяна ракия .....
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        Ти може, аз съм младеж. Освен това сладоледът е много добро средство за лекуване на гърло, за сключване на басове, за храна през лятото, за сключване на басове и доста други подобни.

        Comment


          gollum написа
          Аз не съм "мореплавец" в никакъв случай, но "териториални води" е доколкото знам определено доста отдавна с межуднародна договореност и обхваща зоната от, ако не се лъжа, 3 морски мили (5556 метра) навътре в морето от брега. Всичко над тези 3 мили е "международни води".

          "В открито море" май е описателен израз и означава "далеч от брега" (или нещо като "не се вижда бряг"), мисля че няма някакво конкретно измерение в километри или нещо подобно. Впрочем, може да е нещо каот ангилйското "high seas", което може да се тълкува като "зоната отвъд 3-те мили около брега" или пък просто "в голямо незатворено морско или океанско пространство".
          Tрите мили(от най-издадената навътре точка на брега или от линията съединяваща двете точки на входа на съответния залив) доколкото си спомням са вътрешното море над което държавата има изключителен суверенитет,6 мили са териториалните води, в които е разрешено морското търговско корабоплаване, но се контролират от крайбрежната държава. Това по спомени от Конвенцията по морско право от 1982 г. Та междунардоните води са отвъд шестте мили.
          Впрочем Гоги също не греши при дефиницията на High seas, но в неговия случай значението идва именно оттам че в откритото море са бурите
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            http://video.google.com/videoplay?do...689943&q=H.M.S.
            потапянето на Бархам

            Comment


              Някакви коментари за филмчето?Забелязвате ли кога изправящият момент ства нула и корабът се обръща бързо? По моему експлозията става тогава просто защото снарядите са се изсипали...интересно дали има подводни снимки?


              ето нещо много интересно, по темата. другите статии също предполагам са увлекателни.
              Last edited by Gaden Gogi; 19-12-2006, 22:32. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

              Comment


                Някакви коментари за филмчето?
                Професионални няма Само един емоционален: "Колко пари хвръкват във въздуха в тая голяма и красива експлозия!"

                ПП Между другото, възможно ли е експлозията да е започната от взривяването на двигателите? Този кораб предполагам няма парни котли, но дори дизелов двигател (загрян), няма ли да експлодира, ако бъде залян изведнъж с вода? Нещо подобно се мярка в някои филми, има ли истина в него?
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  A po moemu tozi korab (както почти всики военни) си е с котли, иначе експлодират точно погребите на X и У кули.
                  А за емоциите при мен са "колко много мъже напускат този свят в тази трагична минута"

                  Comment


                    Колеги съфорумници - предложете някаква морска тема, че съвсем ни няма.
                    П.В.

                    Comment


                      Колеги, съфорумци-кораболюбци, Де Ройтер предложи да се предложи тема. Ми да я предложим, но да не е просто мерене на мм, както в някои други. В раздела Средновековие има тема за Военния флот на средновековна България. Айде появете се там. Знам, че знам хора, които не ги интересува. Но останалите може да си кажете мнението.
                      Да измислим някаква тема - ами да разберем първо какво ни се обсъжда, а?
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        Хе хе хе, така става когато разни екземпляри с диария се изявяват
                        Няма теми,
                        Аз си бях написал доста обстойна тем а за крайцерите (всики), 'ма си е пуснх в чуждестранен форум, там поне ги няма тукашните изцепки

                        Comment


                          Ми кажи в кой форум си я пуснал тая тема та да се насладим на темата, ако и да е в друг форум :38: То зажадняхме за детайлни разработки.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            Който търси намира

                            Comment


                              Аз дали мога да досадя с едно предложение-заявка? Интересни са ми торпедата, само че не разбирам много от тях. Ако има желаещи, ще могат ли да кажат нещо за тях - примерно кое е най-доброто торпедо на войната?
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment



                                ето ти. чети ако искаш

                                Иначе тъкмо бях подготвил обстоен материла отговарящ на изцепката "това може да стане само ако ударят Хитлер с тухла по главата"
                                но темат абиде закрита.
                                Пък за любознателните щеше да е интересно.
                                Last edited by Gaden Gogi; 11-01-2007, 23:16. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                                Comment

                                Working...
                                X