Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    И до като бъбрите за всякакви нещица , фърлете по едно очо тук , има какво да се види :rock:

    да се види от тук

    Comment


      e kak, от петия коментар на страницата дето си я постнал вече съм дръпнал даже архивата с 90-те черно-бели "диаграми", които ще използвам за аргумент в някой спор

      абе тази страница сигурно циркулира във всички софийски фирми днес. поне 20 човека ми я пратиха

      Comment


        да ама ч/б при това софт, а последните мнения спам

        Comment


          А Одзава продължава да се измъква от сладоледеният бас...беше толкова отдавна че даже съм забравил закакво точно беше,ама майза някакви японски кораби..даже тогава ми отнесе няколко прясно разпечатени книги, помня помня аз.

          Comment


            Уф...вярно..забравих, че си бил в Пловдив, просто имах няколко много алкохолни дни. можеше и ти да звъннеш. по отношение на книгите каза, че са подарък.
            Всъщност май "...трябва да се боим от инженерите, дори носещи дарове ..."
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              Аз не ти ги носих на тебе, бях си ги разпечатил за из път......ама знаем ние, лекарят никога не е виновен, паднал му се е калпав пациент......
              Как да е книгата за Баерн беше толкова зле че чак ми беше съвестно че ти я пробутах
              Утре смятам да проведа проверка на флота на гребната база

              Comment


                Един въпрос към мореплавците: какво точно означава изразът "в открито море" и има ли въобще някаква точна дефиниция? Да не се вижда брега с просто око? Това не е много точно, разбира се, с оглед на вариращите метеорологични условия...
                Още нещо - какво означава "териториални води"? Някаква определена ивица море покрай брега или каквото е начертано на картите за всяка държава, а останало в средата е "общо"?
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Dinain написа
                  Още нещо - какво означава "териториални води"? Някаква определена ивица море покрай брега или каквото е начертано на картите за всяка държава, а останало в средата е "общо"?
                  Аз не съм "мореплавец" в никакъв случай, но "териториални води" е доколкото знам определено доста отдавна с межуднародна договореност и обхваща зоната от, ако не се лъжа, 3 морски мили (5556 метра) навътре в морето от брега. Всичко над тези 3 мили е "международни води".

                  "В открито море" май е описателен израз и означава "далеч от брега" (или нещо като "не се вижда бряг"), мисля че няма някакво конкретно измерение в километри или нещо подобно. Впрочем, може да е нещо каот ангилйското "high seas", което може да се тълкува като "зоната отвъд 3-те мили около брега" или пък просто "в голямо незатворено морско или океанско пространство".
                  Last edited by gollum; 21-09-2006, 13:02. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                  Comment


                    Мерси за информацията.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      gollum написа
                      Впрочем, може да е нещо каот ангилйското "high seas", което може да се тълкува като "зоната отвъд 3-те мили около брега" или пък просто "в голямо незатворено морско или океанско пространство".
                      По моему това се води "бурно море", но естественно може и да греша.

                      Comment


                        Ами и аз не претендирам, че много разбирам, та затова проверих. Според www.dictionary.com "high seas" означава:

                        1. The sea or ocean beyond the three-mile limit or territorial waters of a country.

                        2. Usually, high seas:
                        a) the open, unenclosed waters of any sea or ocean; common highway.
                        b) the area within which transactions are subject to court of admiralty jurisdiction.

                        3. The open waters of an ocean or a sea beyond the limits of the territorial jurisdiction of a country: piracy on the high seas.

                        Comment


                          OK

                          Comment


                            Значи малко уточнение -
                            "Териториалните води" са термин дефиниран за пръв път от холандски юрист през една от Англо-Холандските войни. Той предложил да се приемат за собственост всички води на разстояние 1 топовен истрел от брега. До тогава владетелите обявявали за свои цели морета. По-късно била определена ивица от 3 морски мили, като по-желание тя можела да се разшири до 6. България обявява разширяването на своите териториални води от 3 на 6 мили в началото на 70-те години, ако не се лъжа.
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              То това е малко за загадки ама нека го пусна тука:пита се: кой е този рядко готин човек който се е докопал до построечните чертежи на Дюнкерк? Само за сведение: там има разни готини таблици и други полезни информации, при това са в тиф и стават за графични анализи

                              Comment


                                Хмм....така поставен въпроса ме замисля - ми аз сигурно. Даже ако са конструктивните чертежи - със сигурност съм аз. Та ако някой иска да почерпи - винаги съм насреща. И да не почерпи - пак ще дам линка с конструктивните чертежи на френските кораби:
                                Конструктивни чертежи на френските кораби 1870-1950 г.
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X