Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Siguren li si че и двата : Ринаун и Рипъл са със слаба защита? я прочето пак монографията.
    Пък ако може и Родни да настигне немците не смятам че биха имали шанс.

    Comment


      имам предвид че вертикалната им защита и кулите от главния калибър са слаби.А за хоризонталната - дай да я изясним, че е много сложна.НА Рипълс монтират върху погребите една 95мм плоча, а под нея има две 24.9мм или общо 49.8.Сумарно над погребите 146мм.Горната палуба 25-38мм
      Над машините 62.25мм+12.45мм ламиат = 75.Горна 25-38мм
      Ринаун Погреби от главния калибър 99.6мм+24.9мм ламинат = 124.5ммТолкова и върху погребите на 114мм установки.Горната палуба е 25-12мм.Сега въпросът ми е има ли средна палуба върху палубата с дебелина 69мм/50+19/ да защитава от снаряди на остир курсови ъгли?
      Машини 75+12=87мм
      П.В.

      Comment


        ot germanskite orydiq trqbwa da giopazi dosta dobre, wse pak posledните са "бързи", а и забравяш че има скос и казематен пояс.

        Comment


          Каземат има ако не ме лъже паметта по-малко модернизирания Рипълс, тъй като на него 152мм главен пояс е качен и направен каземат.Ринаун им 38мм, но пък 229мм му главен пояс ее по-широк.Скосът е леко кърпен и на двата - 100мм в горната час 63мм в долната, за Ринаун, а за Рипълс 50мм - като на Дюнкерк
          П.В.

          Comment


            Не те лъже.
            Сега ми хрумна (МОЖЕ ДА СМЕ ГО РАЗГЛЕЖДАЛИ) ВЪПРЕКИ вАШИНКТОНСКИЯТ ДОГОВОР, Британия и Япония продължават да са си гъсти, как това ще се отрази на ВСВ? Примерно експанзия на Япония + технологии от Британия (Ямато с Радар) Сащ в изолация, зближаване с Германия. Русия си кротка и чака кой ще и предложи повече. Франция е с Британия.

            Comment


              Относно точността на Ришельо, ето на какво попаднах:
              Richelieu had delay coils for the center guns of each turret fitted in 1947-1948 when a tighter dispersion pattern was desired in order to take the maximum advantage of radar fire control. During tests at Mers el-Kébir in May 1948, the measured average dispersion at 26,500 meters (29,000 yards) was 525 meters (575 yards) without the firing delay and 300 meters (330 yards) with a 0.060 second firing delay (at this time the guns had all fired more than 200 shells without refit).
              Не е чак толкова голяма разсейката, още повече като се има предвид състоянието на самите оръдия.

              Comment


                Въпреки това ми се струва че британската кула е по-рационална от френската,
                1. Разстоянието между оръдията е много по-голямо: по 244см, вместо 195 и 295
                2. Френската е додста тежичка и разглеждайки двуоръдейните 380 мм кули ми се струва че икономия на маса почти няма, остава само възможността за концентриране на огъня.

                Comment


                  можем да започнем сценария от 20-те години.Хардинг кани Великите сили на конференция по разоръжаване, но едно от условията е Японо-английския договор от 1902 г. да не се възобновява.Англичаните отхвърлят предложението и подновяват договора с Япония за нови 25 години.Германия не е бита в ПСВ, а има някакво споразумение между нея и другите държави, така че тя е пълноправен участник на конференцията.
                  Всяка една от Великите сили започва да се превъоръжава отново, готвейки се за нова война.
                  От една страна се строят по-големи кораби, от друга се режат старите изгубили бойна ценност корраби.Въпросът е кой колко ще успее да построи и кога най-вероятно би избухнала такава война?
                  П.В.

                  Comment


                    525м не е зле за стрелба на такава дистанция без закъснители, но не е като на Ямато, Бисмарк или КГV. Среден вариант като амеликанското 16/45, стрелящо с 1225кг снаряди
                    П.В.

                    Comment


                      Еее много на фантастика го удархме. А иначе това че договорът не е подновен официално не значи че не може да има негласно сътрудничество, аз това имах пртедвид, и без други промени получаваме нова ВСВ.

                      Comment


                        единственият плюс на френската кула е, че тя реално е полукула - т.е. е разделна от вътрешна бронебойна преграда, която пък от друга страна допълнително я утежнява.Голям дефект е обаче, че елеваторите са със слаба хидравлика и бавно вдигат снаряди - вместо на всеки 15 сек - теоретично, на всеки 40 сек.
                        П.В.

                        Comment


                          Британската четириоръдейна е и по-нископрофилна, ще бъде по-трудна мишена, а при нейната проекция повечето ще падат върху покрива.
                          П.В.

                          Comment


                            аз имах предвид като конструкция, а да падат върху покрива е далеч по-добре от това да се буфнат в челната плоча,сега точно преравях колко са разстоянията между оръдията за различните кораби.

                            Comment


                              Аз забелязвам нещо много лошо в конструкцията на кулата на Ямато и на кулите на ВСИЧКИ американски линкори от Невада до Айова.Ами те са под 35-36 градусов ъгъл, а корабите са конструирани да се бият на далечна дистанция със схемата "всичко или нищо", където ъгълът на падане върху лицевата плоча благодарение на 35-36 градусовия наклон назад допринася за подобряване на пробиваемоста.Сложи ъгъл на падане поне 20-22 градуса и ето ти близо 60 градуса за разлика от вертикалните плочи
                              П.В.

                              Comment


                                Изводът какъв е? Хубави кораби правят само на Острова пти това не на жълтият

                                Comment

                                Working...
                                X