Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Gaden Gogi написа
    За Тъндъра: Ти като говориш за Фв-190 и Ме-109 наистина ли знаеш за какво говориш? И били ни обяснил с какво се различава принципно използуването на Korar ot towa на Фв-190? понеже за първоят твърдиш че не е типичен, пък вторият бил такъв. Темпест, Тайфун и Фюри какви са според тебе?
    Ти въобще правиш ли разлика между "класически"(чист, занимаващ се основно с борба с противниковата авиация) изтребител и многоцелеви ударен самолет или мреш да се заяждаш неподготвен? На кой Fw190? А8, който аз ти посочих си се ползва като чист изтребител(казано на съвременен жаргон "изтребител за завоюване на въдушно превъзходство") за разлика от Корсара който е по-скоро далечен предтеча на F/A-18C и въобще на съвременните многоцелеви самолети. Ако искаш мога да ти дам цяла монографийка за Корсара да се подготвиш за следващия път.
    Can't talk! Got to Shoot!

    Comment


      Ок, Гоги, за конкретният случай сигурно си прав - не съм запознат с тоя самолетоносач.
      Пламене, струав ми се, че авионосната авиация се е предвиждала поначало като многоцелева - т.е., сред нейните задачи влизат както ударите по всички типове кораби на противника (включително линкори (тук примера с Пърл-Харбър е уместен) и в някаква степен решаване на ПЛО задачи), така и по наземни цели. Но първостепенната им задача е извеждането от строя на противниковия въздушен потенциал, т.е., на вражеските самолетоносачи и наземни бази, което предполага наличието и на бомби за повреждане на пистите и унищожаване на хангарите.
      Между другото, някой има ли данни за това колко бомби, торпеда и авиационен бензине превозвал даден самолетоносач? Че все не откривам такива...

      Comment


        Авиационный боезапас на «Мидуэе» в 1945 году состоял из 828 100-фунтовых (45,4-кг) фугасных, 470 500-фунтовых (227-кг) фугасных, 324 1000-фунтовых (454-кг) фугасных, 306 1000-фунтовых полубронебойных, 180 1600-фунтовых (726-кг) бронебойных, 720 325-фунтовых (148-кг) глубинных и 720 100-фунтовых зажигательных бомб, а также 96 торпед и 6060 неуправляемых реактивных снарядов (5324 127-мм HVAR, 486 87-мм противолодочных и 250 298-мм «Тайни Тим»).

        Запас авиабензина — 332 000 галлонов (1 254 960 л).

        Авиационный боезапас авианосцев типа «Эссекс» (шт.)
        CV-9 «Эссекс», 1942 г. CV-20 «Беннингтон», 1944 г. CV-17 «Банкер Хилл», 1945 г.
        Бомбы*

        100-фн Ф 504 508 300
        250-фн Ф — — 50
        500-фн Ф 296 292 400
        500-фн ПБ — 292 60
        1000-фн Ф 146 147 75
        1000-фн ПБ 129 128 —
        1000-фн ББ 110 110 —
        1600-фн ББ 19 18 —
        2000-фн Ф 19 18 15
        325-фн ГБ 296 292 48
        100-фн З 296 292 240
        220-фн О — — 300
        Торпеды 36 50 —
        87-мм НУРС — 366 300
        127-мм НУРС — 4006 1700
        298-мм НУРС** — — 108


        * Вес бомбы обозначался в фунтах (1 фунт — 453,59 г; 1000-фн бомба весила примерно 454 кг, 500-фн—227 кг); буква Ф означает фугасная, ПБ — полубронебойная; ББ — бронебойная; ГБ — глубинная (противолодочная); З — зажигательная; О — осколочная.
        ** 298-мм неуправляемый реактивный снаряд «Tiny Tim» («Крошка Тим») представлял собой 500-фн бомбу, снабженную ракетным двигателем.

        Comment


          Za Гръмотечико: непрекъснатото повтаряне на : ти се заяждаш с мене, по никакъв начин е компенсира това че не подкрепяш думите си с аргументи.
          Сега за Фв-190:проектиран е едно, но постепенно се специализира като изтребител-бомбандировач, същото нещо наблюдаваме и при Корсар, т.е. или и двата са "типични" или и двтата са "нетипични". Също така Държа да отбележа че Ме-109 и Фв-190 са решавали доста различни задачи, от което излиза че не може и двата да са "типични"

          Comment


            Още нещо за Голум (веднъж даже май спорехме за нещо и стана дума):
            Запас авиационного бензина по техзаданию составлял 220 000 галлонов (832 700 л); система заправки должна была обеспечить подачу на палубу 1000 галлонов топлива в минуту. Конструкторы перевыполнили требования Генерального совета флота, и на «Эссексе» в момент его ввода в строй размещалось 231 650 галлонов авиабензина (876 795 л). Правда, к концу войны из-за перегрузки, вызванной усилением зенитного вооружения и радиолокационных средств, этот запас пришлось уменьшить до 209 000 галлонов (791 065 л).

            Comment


              Thunderchief написа
              Ти въобще правиш ли разлика между "класически"(чист, занимаващ се основно с борба с противниковата авиация) изтребител и многоцелеви ударен самолет или мреш да се заяждаш неподготвен? На кой Fw190? А8, който аз ти посочих си се ползва като чист изтребител(казано на съвременен жаргон "изтребител за завоюване на въдушно превъзходство") за разлика от Корсара който е по-скоро далечен предтеча на F/A-18C и въобще на съвременните многоцелеви самолети. Ако искаш мога да ти дам цяла монографийка за Корсара да се подготвиш за следващия път.
              Понеже ми писна да чета как съм се заяждал айде да се заям: прочети се внимателно какво си написал, после прочети внимателно точно за тази модификация на Фв-190 (преди не беше споменавал конкретна). и После ми говори за неподготвено изказване.

              Comment


                Също така може да "се подготвиш" и да прочетеш кога и как Корсарът е станал предтеча на Ф-18.

                Comment


                  "Заяждането" се заключава единствено в избора на думи при изказването на критика към мнението на другия, не толкова в самото мнение. Струва ми се на всички ще е по-приятно ако не се влагат толкова емоции, както един приятел казва, "толкова се палят сякаш им е бащиния"

                  Да питам, гоги, защо си пуснал 5 последователни мнения, а не си редактира просто първото?
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Към различни хора са адресирана, през определен интервал от време, пък и не съм се сетил,
                    А непрекъснатото споменаване на : "не си се подготвил" и разни от сорта дето ме мързи да ги събирам, според тебе не е заяждане? Май друго мислеше когато ме банна.

                    Comment


                      Точно заяждане е, това имах предвид, но го виждам от разни хора тук. Все пак не съм селски пъдар и очаквам хората сами да се ограничават, при положение че дадох достатъчно примери какво не трябва да се прави.

                      Пък и не става дума за някакво безмислено стриктно спазване на някакви си правила заради самите тях, става дума за взаимно уважение и позитивен подход към дискусията с цел взаимно обогатяване, а не състезание кой какво бил чел. Защо това е толкова трудно, не разбирам.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Хм, двоен аршин.
                        А ето едно цитатче за битката при Филипините:
                        Однако все равно посадка заняла около двух часов . Многим самолетам не хватало горючего, и они садились (а иногда падали) на воду. Всего за эти два часа американцы потеряли 80 самолетов — в четыре раза больше, чем во время атаки флота Одзавы.
                        Още по-красиво би било ако се опитваше това да го направи един самолетоносач а не 15.
                        Last edited by Gaden Gogi; 07-01-2005, 14:20.

                        Comment


                          Е, всеки потребител има пълното право да се чувства онеправдан, въпреки всички опити на управата да обяснява решенията си.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Добре, а искате ли да направим така: елате, всички които сте се заспорили тука на форумната среща, сигурен съм, че на живо тия проблеми ще ги разрешим много по-лесно. А дотогава избягвайте конфликтите. А може и специално по-рано една мини-среща да направим, примерно събота-неделя?
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Тъкмо вчера си мислех че от много време не е имало среща, но аз специално тази седмица съм в липса,не може ли да я направим през работните дни? Тъкмо ще ви покажа книжката за оръдията Круп.

                              Comment


                                Gaden Gogi написа
                                Също така може да "се подготвиш" и да прочетеш кога и как Корсарът е станал предтеча на Ф-18.
                                Снимката дето ти лепнах по-горе е правена на Сайпан. Имам и доста колоритна такава от Окинава (даже има и рима). Сигурен съм че ако потърся ще извадя и от Гуадалканал.
                                Цитираната от мене модификация "проектирана за едно"(аз писах за А8 още в началото съвсем умишлено). Моля ти се покажи ми случай, в който модификация на 190тката различна от Fw190F го е играла изтребител-бомбардировач и се е занимавала с нещо различно от гонене на съюзнически бомбардировачи. Изключвам Дората щото за нея данни да е ползвана срещу наземни цели(освен от немай къде) се съмнявам да има.
                                Всъщност ето ти и фотографийката от Окинава. Забележи какво хвърчи на хората дето след малко ще си сготвят пържен самурай
                                Attached Files
                                Last edited by Thunderchief; 07-01-2005, 14:42.
                                Can't talk! Got to Shoot!

                                Comment

                                Working...
                                X