Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts



    Ами да, нашите космически кораби са междупланетни и сега са на половината разстояние до Проксима Кентавър (а пък сме толкова напреднали технологично, че въобще не ползваме морски кораби) .
    Last edited by gollum; 27-12-2004, 14:00.

    Comment


      Ето защо ни взеха в НАТО, сега наши части ще встъпят в редицитена "Мъже в черно" и ще бранят земята от боклука на Вселената. А депото за пристигащи инопланетяни ще е във факултето (нали така ви се казваше шекереният квартал в Шопистан) та инопланетяните да не бият на очи.

      Comment


        Gaden Gogi написа
        Ето защо ни взеха в НАТО, сега наши части ще встъпят в редицитена "Мъже в черно" и ще бранят земята от боклука на Вселената. А депото за пристигащи инопланетяни ще е във факултето (нали така ви се казваше шекереният квартал в Шопистан) та инопланетяните да не бият на очи.
        Само едно не разбирам. Какво са ти направили горките извънземни? Ами те ще ни осъдят за геноцид ако направиш Факултето депо :mhehe: И има да ни съдят до след Второто пришествие за нанесени щети или направо ще прибегнат до:fire: :twak: :comp26: :fahr39:
        Last edited by Thunderchief; 27-12-2004, 14:05.
        Can't talk! Got to Shoot!

        Comment


          Че аз за тяхно добро бе, да не се набиват на очи. Айде стига че пак ще ни баннат...или поне мен.

          Comment


            Интересна тема за разсъждение: американските кораби непрекъснато се сочат като еталонза ПВО, и автоматично се приема че това винаги е било така. Да ама не, до към '42-'43 то е доста посредственно и става добро едва с навлизането на Бофорсите, ерликоните и радиовзривателите, до тогава то е меко казано посредственно.

            Comment


              Gaden Gogi написа
              Интересна тема за разсъждение: американските кораби непрекъснато се сочат като еталонза ПВО, и автоматично се приема че това винаги е било така. Да ама не, до към '42-'43 то е доста посредственно и става добро едва с навлизането на Бофорсите, ерликоните и радиовзривателите, до тогава то е меко казано посредственно.
              И какво се очаква да се каже по темата? В крайна сметка както казват руснаците "Конец всему делу венец!" така че не е важно какво е било, важен е крайния резултат а именно трепането ня японската авиация в промишлени количества, естествено не без свръхдейното участие на изтребителите от въздушните патрули
              Last edited by Thunderchief; 04-01-2005, 13:43.
              Can't talk! Got to Shoot!

              Comment


                Имаш предвид, че докъм 42-43г. 28мм чикагско пиано е било слабо, 76мм не са били достатъчно ефективни ли?Ако ги сравняваме с японските 25мм и 127/40 са били на тяхното равнище горе-долу
                П.В.

                Comment


                  Тъндърчиф:Щом няма какво да кажеш, ами недей казва нищо!!!!!
                  Last edited by Gaden Gogi; 04-01-2005, 13:54.

                  Comment


                    Plamen написа
                    Имаш предвид, че докъм 42-43г. 28мм чикагско пиано е било слабо, 76мм не са били достатъчно ефективни ли?Ако ги сравняваме с японските 25мм и 127/40 са били на тяхното равнище горе-долу
                    Какви 76мм???? А до появата на радиовзривателите големите калибри имат доста съмнителни качества.Пример е потапянето на ПоУ, японските самолети са изпонадупчени (което ще рече че някой е стрелял доста точно) но няма много свалени, защо? ами няма радиовзривател! След него вече е друга песен.
                    А чикагското пияно :vb_sad: :vb_sad: :vb_sad: , още повече че на повечето кораби дори и него го няма.

                    Comment


                      Gaden Gogi написа
                      Тъндърчиф:Щом няма какво да кажеш, ами недей казва нищо!!!!!
                      Е аз вече квото имах да кажа го казах. Важен е крайния резултат. Това какво е било надали има значение. А и като питам какво дискутираме(ако исках да се заяждам щях да избера друг начин) можеш да отговориш, вместо да ми се правиш на интересен
                      Last edited by Thunderchief; 04-01-2005, 14:03.
                      Can't talk! Got to Shoot!

                      Comment


                        76мм оръдия още от началото на войната си стоят на някои от старите американски линкори като Тексас например.Тогава не са особено ефективни, но след внедряването на радиовзриватели се окадват дори по-ефективни от 40мм - противодействат по-успешно срещу атаки на камикадзе.А, тежкият зенитен калибър на потопените при пърл Харбър какъв е 127/25?На Аризона знам, че е бил със сигурност такъв.Мисля, че на Уест вирждиния е имало единични установки 127/38
                        П.В.

                        Comment


                          127/25 sa dosta starи, а за допотопните 76 мм пак опираме до радиовзривателя, аз мислех че говориш за автоматичните.

                          Comment


                            За мен едно ПВО оръдие /изключвам боезапаса му, който може да го направи за резил, а може и да го направи супер/ трябва да притежава слединте черти:
                            1. Висока скорст на въртене в хоризонтална и вертикална плоскост, за да може да преваща адекватно скоростни самолети;
                            2.Точност на огъня - дулните газове да не си взаимодействат и да няма разсейка;
                            3. висока скорстрелност практическа до 20 изстрела в минута на тежко 114-133мм оръдие;
                            4. Защитеност и херметизираност на установката с лека броня - да предпазва от осколки;
                            5. стабилизация в три плоскости
                            П.В.

                            Comment


                              Значи би трябвало да ти харесва ПВО-то на Венгард

                              Comment


                                абсолютно, да много ми харесва.
                                П.В.

                                Comment

                                Working...
                                X