Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ст.н.с. Георги Китов

    Sega sи четем новата монография за Ямато, че той излиза още по-голям таралясник отколкото го мислех. Японски боклук.

    Comment


      Факти в подкрепа на твърденията, че е лош кораб?Слаба броня, слаби оръдия, несъвършена система за управление на огъня, ПТЗ-то е кофти, зенитките не струват, скорост, силова уредба?Маневреност, Мореходност
      П.В.

      Comment


        Ами прочетия и ще видиш. Оу забравих тя е руска, а руснаците са баламурници и само глупости и лъжи пишат. Не като сащианците дето изкарваха пояса на Линейните крайцери по половин метър.

        Comment


          Хъм, все ми се струва, че някъде поясних, че заяждането с потребители не е добро форумно поведение. Да не би да съм бил неясен?

          Comment


            Че кой се заяжда?

            Comment


              Голъм, това си е чат.Но руснаците пишат определено тенденциозно.Вчера четох за инцидента "Томозуро". Вятърът е бил със скорост 39 възла и вълнение 4 метра мъртво вълнение. При инцидента, когато на 4-ти флот тежките крайцери Могами, Микума, Тоне, Такао, самолетоносачът Хошо и есминзи тип Фубуки са в окото на тайфуна вълните са 15-17м високи, ширина на фронта на една вълна 250м, скорост на вятъра 69-75 възла.Ако и това е слабо...Огъната е полетната палуба на Хошо, шевовете на теките крайцери започват да пропускат, но американските самолетоносачи при Лейте също са със сгънати палуби през 44 г.Два есминеца се преобръщат.Да, за американските линкори има много деезинформация, че пояса на Айова е 457мм!!! :lol: :? , но това е по-скоро дезинформация.В Джейнса от първата световна също за завишени данните на британските ЛКР Инвинсибъл и им е даден пояс от 178мм, кули 254мм и т.н.
              П.В.

              Comment


                Хъм, форумът не е предназначен за чатене - ако ви се чати, има си други средства за това, включително съответният канал IRC на "Бойна Слава". Форумът е за дискусии и си има определени правила.
                Заяждаш се ти, Гоги, или поне на мен така ми изглеждат нещата.

                Comment


                  Аз съм се заяждал? А господинът дето чете тенденциозно? Аз просто му соча четиво, а той "не , руснаците са тенденциозни". Пък и въпросният есминец не е потънал в тайфуна,
                  А кто говорим за тойфуни: американците за раязлика от Японците не се хвърлят да режат надстройки, да слагт баласт и да провеждат обширни модернизации. Пък и на самолетоносачите са огънати само ъгълчетат на полетната палуба извън опорите, не са им се разкапали конструкциите.
                  Впрочем това го пише и в западните литературки.

                  Comment


                    Ок, той някъде е "чел тенденциозно", ти си му направил съответната забележка (да речем), дотук нещата са си напълно наред. Става заяждане, обаче, когато на всяка негова реплика ти отвръщаш с подобна критика, въпреки, че потребителят въобще не е споменал нищо свързано с въпроса. Какъвто, да речем, бе случаят, тук, в тази тема.
                    Странно се чувствам да обяснявам това, при положение, че ти си съвсем наясно какво имам предвид.
                    Както и да е, считаме случаят за приключен, просто аз лично ще коригирам следващи заяждания, когато ги забележа - не твои конкретно, а по-принцип.

                    Comment


                      Понеже съм профан и се стремя да наваксам с четене....ами попаднах на интересен материал : http://tsushima.ru/bibl_ww1_stat_danilov_utland.htm
                      Вярно материалът е руски, ама е така приятно изопачен, такъв кеф да го четеш. 8)

                      Comment


                        Източникът, на който Гоги се позовава е Японските тежки крайцери през ВСВ с автор Сергей Сулига.Тази книга, както и книгите, посветени на японския флот - линкори, крайцери са до голяма част - 80% ползвани като източници западноевропейска литература. Сулига е написал книгата много добре, но добре за книга от 100 страници - т.е. тя представлява една десета от истинския източник /иначе би била много скъпа/ Japanese cruisers of the Pacific war 1941-45 Linton Wales and Eric Lacroix/.Там освен детайлно разглеждане на видовете тежки крацери, леки крайцери, се разгледа,т въоръжението им, оръдия, снаряди, зенитки, взриватели, торпеда еволюция на торпедата и торпедните апарати от 1880 до 45г., устойчивост и мореходност, описание на всички големи дневни и нощни учения, къде са се провели, какво са потопили.В тази книга се отделя място на силовите установки, турбини, турбозъбчати, видовете стомани, ползвани в японския флот и т.н
                        П.В.

                        Comment


                          Пък аз се позовавам на съвсем друга литература.

                          Comment


                            Eхаааа!!!Супер статия и супер анализ.Да британския кордит си е бил "гърмащ", не горлив", това е била една от причините за загубата на линейните крайцери.Но през уикенда разгледах схемата на брониране на "котките" и какво открих защитата на бброневия пояс върху погребите на Лайън, Куин Мери и Тайгър е не 229мм, 152-127мм.Отзад има скос от 25мм НТ стоманаНа първите две поколения крайцери Инвинсибъл и Индефатигейбъл поясът върху машини и погреби е с еднаква 152мм дебелина /149мм/.Всичик британски крайцери имат вътрешна защита от 2.5 инча на елеваторите на кулите
                            П.В.

                            Comment


                              Въпреки че не разбирам кой знае колко, статията много ми хареса - изключително аналитична и балансирана. Бравос!

                              Comment


                                ами хайде да я отделим и да я разширим.
                                П.В.

                                Comment

                                Working...
                                X