Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ирански военни кораби потеглили към бреговете на САЩ

    Comment


      1951 написа Виж мнение
      Какса сметнати тези 78 фрегати и корвети на Русия ? Броя, чета ... че и 16 крайцера и разрушителя не мога да ги натъманя

      Comment


        В бяло са в тихоокеанския регион, в по-бледо са останалите.

        Comment




          140 км обсег със сателитна навигация и даталинк

          Comment


            Сун Дзъ написа Виж мнение
            Какса сметнати тези 78 фрегати и корвети на Русия ? Броя, чета ... че и 16 крайцера и разрушителя не мога да ги натъманя
            На запад ракетите катери "Овод", "Молния", противолодъчните "Альбатрос", стражевите кораби 20380 и прочие, все са корвети. Така, че 78 ще ги докарат, заедно с тия които са в резерв.
            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

            Comment


              Amazon написа Виж мнение
              Не знам за каква автоматика на това ниво иде реч(само за Фаланакса съм чел, че има режим на пълна автоматика)
              Attached Files

              Comment


                За сакатлъка с Винсенс и иранския Еърбъс имам някакъв спомен, че проблемът не е в автоматично откриване на огън, а в системата "свой-чужд". Имаше нещо, че в интензивния въздушен трафик всеки граждански самолет е оценяван като потенциална заплаха и всеки път автоматично се подава сигнал за тревога. Затова изключват системата, обаче тя е свързана и със "свой-чужд". Впоследствие по радиолокационната отметка и профила на полета иранският А300 е приет за ирански Томкет. Нещо такова имаше.

                Comment


                  Проблема с Винсенс е най-общо в качествата и състоянието на екипажа - човешкия фактор. Има много писано.

                  Въпроса е, че Иджис действа напълно автоматично в бойни условия, особено с ESSM.

                  Comment


                    В един известен (почти) холивудски филм имаше подобна реплика - " ... ако в Америка мислиш в килограми, значи си наркопласьор..."
                    Защо тогава в страната на инчовете, ярдовете и милите, Вулкан-Фаланкс е с калибър 20 милиметра ?

                    Comment


                      Флота май си ползва метрична система.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Не знам - кабелт, миля... те са стандарт и във военният, и при цивилния флот.
                        Даже през студената война руските РЛС мереха в кабелти и мили.
                        В авиацията май е също.
                        Абе странна работа.

                        Comment


                          Защо тогава в страната на инчовете, ярдовете и милите, Вулкан-Фаланкс е с калибър 20 милиметра
                          В смисъл, защо е точно 20 мм, а не, да речем, 25,4 мм или защо го пишат "20 mm" вместо, да речем, "0.79"?

                          Comment


                            Не съм проверявал подробно, но нищо чудно да е нещо наследствено - през ВСВ купуват Хиспано Сюиза 20мм оръдие за самолети и подобни, може оттам да е тръгнал калибъра и после по инерция заради създадената база и налични снаряди да се е запазил през годините.

                            Иначе 3/4 инч е 19.05мм.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              Да, от там трябва да води началото си (авиационното оръдие), но не бях сигурен дали това е питането. Защото и другия популярен навремето ПВО калибър си е 40 мм. Вярно, и той май отвън идва.

                              Comment


                                Да, това е питането, както е странен 120 мм за танковите оръдия (предполагам НАТО унификация), но няма как да коментирам в две теми едновременно.
                                А информация, защо във времето калибрите не са доработени в инчови размери ?
                                Все пак са доста години от ВСВ.

                                Comment

                                Working...
                                X