Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    gollum написа Виж мнение
    Добре, но тогава какво правим с графиката с попаденията и снимката на поразената ракета, където попаденията са поне 100, може би и повече?
    Може дистанцията да е по-малка, може точността да е по-голяма, може ракетата да е по-голяма, всички тези неща съм ги сложил "на око" в горната сметка. Така като гледам, малко на AGM-65 ми прилича, но не знам... Ако е тя, под тоя ъгъл може и над 0.1 кв м да дойде. Май към 0.3-0.4, че и крилата...

    gollum написа Виж мнение
    Сега, за оръдието - твърдиш, че за това оръдие при стрелба на 1500 м отклонението е до 3 м (кръг с 6 м диаметър)? Не е ли доста зле за такъв тип оръдие (едноцевно автоматично)? Мисля си, че трябва да е по-добре от споменатите многоцевни ротационни ("Фаланкс" и АК630), т.е. по-скоро по-малко от "Фаланкс", отколкото повече. Да речем, в същата тази статия споменават за "Бушмастър ²²" (сходен тип едноцевно 30 мм оръдие), чието отклонение при автоматичен огън е 0,3 - 0,4, т.е. 0,5 - 0,6 м на 1 500 м. Или някъде е дадена тази стойност за това оръдие (35 мм)?
    Е видяхме го Бушмастър II на LCS как цели лодката... Майтап си правя, не знам колко е точността на Милениум, не съм я срещал. Можеш ли да дадеш точния текст за Бушмастър, че те понякога играят доста мръсно - пишат точността на самата цев или пък точността на стабилизацията, или на радара, а те тези неща накрая се събират и не може да думне лодката

    Comment


      Можеш ли да дадеш точния текст за Бушмастър, че те понякога играят доста мръсно - пишат точността на самата цев или пък точността на стабилизацията, или на радара, а те тези неща накрая се събират и не може да думне лодката
      в руската статия за отклонението към която даде линк, просто случайно видях че го споменават в края (хем в руската "Уики" ). А идеята ми е, че от логична гледна точка едноцевно револверно оръдие следва да е по-точно от многоцевно въртящо се, дори само като принцип на автоматиката. ТО е ясно, че на самото 35 мм има разлика единичен автоматичен (малко смешно звучи) или откоси се има предвид. Та, да попитам - не си срещал информация за точността му?
      А за лодката и "Бушмастъра", там всичко може да е, все пак - лодка. Там е дадено за сухопътната версия на БМП.

      Comment


        gollum написа Виж мнение
        в руската статия за отклонението към която даде линк, просто случайно видях че го споменават в края (хем в руската "Уики" ). А идеята ми е, че от логична гледна точка едноцевно револверно оръдие следва да е по-точно от многоцевно въртящо се, дори само като принцип на автоматиката. ТО е ясно, че на самото 35 мм има разлика единичен автоматичен (малко смешно звучи) или откоси се има предвид. Та, да попитам - не си срещал информация за точността му?
        А за лодката и "Бушмастъра", там всичко може да е, все пак - лодка. Там е дадено за сухопътната версия на БМП.
        Аха. Това явно е някакво заводско разсейване на цевта, кой го знае в какви условия. Иначе за тия калибри да кажем 0.5-0.6 от цевта (плюс вятър, влага, такива неща), 0.2-0.3 от стабилизацията (примерно в 3 бала), още малко от оптика и радар. Може и под 1 да е Милениума, не съм срещал данни. Ама честно казано, не вярвам.

        Comment


          Потърсих някаква що-годе достоверна информация за точността на едностволките в този калибър. В ЗВО номер 10 от 1988 г. има статия за Sea Trinity, което си е Bofors 40 mm в CIWS вариант.

          Зенитный артиллерийский комплекс "Тринити"

          В зарубежной печати отмечается, что при ведении огня по низколетящему штурмовику (с использованием РЛС для сопровождения цели) угловое рассеивание снарядов составляет 3 мрад на дистанции 6 км и 1,7 мрад - 2 км, а при стрельбе по ПКР с применением электронно-оптической [62] аппаратуры сопровождения оно равняется 1,3 мрад на дистанции 1 км и 1,5 мрад - 2,5 км.

          Между другото, попаднах на интересни данни за Айова. През 1985 г. е дала точност около 6-7 мрад на дистанция 30 км. Много впечатляващо, поне за мен - досега не се бях интересувал от тези калибри.

          Comment


            В ЗВО номер 10 от 1988 г. има статия за Sea Trinity, което си е Bofors 40 mm в CIWS вариант.
            Това не е револверно оръдие (автоматиката мисля е достатъчно близо до оригиналното). Както и да е, не разбирам много от тези неща - просто съм останал с (може би погрешно) впечатление, че при револверните точността на автоматична е по-висока отколкото при тези с движение на затвора (откат) или механичните (въртящи се). Както и да е, двете оръдия нищо че са едноцевни са доста различни, както като метод на захранване, така и като принцип на автоматиката, та не знам доколко едното може да служи за илюстрация на другото. По-скоро виж това, да речем.
            "Айова" защо я включваш, там не говорим за автоматичен огън? На единичен оръдията би трябвало да са в пъти по-точни. То си е за отделна тема.

            Comment


              gollum написа Виж мнение
              "Айова" защо я включваш, там не говорим за автоматичен огън? На единичен оръдията би трябвало да са в пъти по-точни. То си е за отделна тема.
              А, без връзка с темата. Просто отбелязвам. Мислех, че тая артилерия е по-неточна. Но в интерес на истината, горната точност е с радарно съпровождане на снарядите. Не знам дали се е използвало през ВСВ.

              ПП Явно не се е използвало.

              As modernized in the 1980s, each turret carried a DR-810 radar that measured the muzzle velocity of each gun, which made it easier to predict the velocity of succeeding shots. Together with the Mark 160 FCS and better propellant consistency, these improvements made these weapons into the most accurate battleship-caliber guns ever made. For example, during test shoots off Crete in 1987, fifteen shells were fired from 34,000 yards (31,900 m), five from the right gun of each turret. The pattern size was 220 yards (200 m), 0.64% of the total range. 14 out of the 15 landed within 250 yards (230 m) of the center of the pattern and 8 were within 150 yards (140 m). Shell-to-shell dispersion was 123 yards (112 m), 0.36% of total range.

              Comment


                Но в интерес на истината, горната точност е с радарно съпровождане на снарядите. Не знам дали се е използвало през ВСВ.
                Артилерийски радари (т.е. точно това, радарни установки за насочване на артилерийски огън) се появяват по корабите през ВСВ и са използвани със сигурност за това.

                За точността: има много голяма разлика (трябва да има) между автоматичен и единичен огън. Аз точно затова се обърках в първия момент като заговори за 6-те метра, забравих, че говорим за автоматичен огън.

                Comment


                  gollum написа Виж мнение
                  Артилерийски радари (т.е. точно това, радарни установки за насочване на артилерийски огън) се появяват по корабите през ВСВ и са използвани със сигурност за това.
                  Мерят скоростта на снаряда и коригират следващия по нея? Сигурен ли си?

                  Comment


                    Ааа, много яко! Попадение от 120 мм в кулата:



                    Все едно са го наплюли

                    Comment


                      Мерят скоростта на снаряда и коригират следващия по нея? Сигурен ли си?
                      Не, разбира се с тогавашните радари - говоря за артилерийски радар, т.е. такъв, който може не само да засече целта отвъд визуалния хоризонт или в условия на ниска видимост като нощ, мъгла и прочее (такива въвеждат по-рано), но е способен да даде направление и дистанция, т.е. да се изработи решение за стрелба. Не съм много сигурен, но вероятно късните (на щатските линкори) би трябвало да са способни да засичат и самите снаряди и попаденията и да коригират огъня. По-ранните версии (към средата на войната такива радари имат линкорите на всички големи държави с изключение на СССР) могат да дават частично решение, но трябва и оптика.
                      Т.е. намират целта, изчисляват позиция и решават огневата задача (имат си аналогови изчислителни машини за тази цел), след това коригират огъня според попаденията.

                      За попадението - какво искаш, 120 мм си е нищо за линкор, особено пък за кула от главния калибър.

                      Comment


                        ОСК не способна в срок сдавать корабли

                        Минобороны отказалось от плана изготовления в России кормовой части для первого российского ДВКД типа «Мистраль», который строится во Франции. Об этом заявил заместитель министра обороны Юрий Борисов

                        По словам Борисова, теперь решено изготавливать корму во Франции, где строительство ДВКД «Владивосток» началось в 2012 году. Изменение планов замминистра объяснил тем, что петербургская компания «Северная верфь» (входит в ОСК) не укладывается в поставленные сроки: «Рисковать не будем, чтобы не держать контракт». На французской верфи в Сен-Назере 18 июня состоялась церемония закладки второго ДВКД типа «Мистраль» – «Севастополя». Предполагается, что строительство «Владивостока» завершится в 2014 году, а «Севастополя» — в 2015-м. Россия подписала с Францией контракт на строительство двух «Мистралей» в 2011 году, сумма сделки составила 1,2 миллиарда евро. Предполагалось, что еще два вертолетоносца будут построены на российских верфях, однако в декабре 2012 года Минобороны РФ заявило, что этот план отложен.


                        Значи, тотален срив в системата. За износ строят чудесно, за собствените си военноморски нужди НИЩО не могат да направят като хората. Явно има много кандидати за разстрел там, Вовата трябва да се задейства.

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          ....Вовата трябва да се задейства.
                          Вероятно имаш предвид човека, който бе 8 години президент и 4 години министър председател, преди пак да стане президент? Личи си колко се е задействал през последните 12-13 години.

                          Comment


                            bsb написа Виж мнение
                            Вероятно имаш предвид човека, който бе 8 години президент и 4 години министър председател, преди пак да стане президент? Личи си колко се е задействал през последните 12-13 години.
                            Напоследък тоя проблем става много голям, бучи се в тяхната преса и има някакви изгледи да се вземат мерки. Ще видим.

                            Comment


                              Опровержение:

                              КОРАБЕЛЫ ОСК В СООТВЕТСТВИИ С КОНТРАКТОМ ЗАВЕРШАЮТ ИЗГОТОВЛЕНИЕ КОРМОВОЙ ЧАСТИ ДВКД «МИСТРАЛЬ»

                              В этой связи, ОАО «ОСК» отмечает, что информация о переносе во Францию строительства кормовых блоков первого из двух строящихся для России ДВКД типа «Мистраль» не соответствует действительности.

                              Явно се клепат едни-други.

                              Comment


                                Кухулин написа Виж мнение
                                Опровержение:

                                КОРАБЕЛЫ ОСК В СООТВЕТСТВИИ С КОНТРАКТОМ ЗАВЕРШАЮТ ИЗГОТОВЛЕНИЕ КОРМОВОЙ ЧАСТИ ДВКД «МИСТРАЛЬ»

                                В этой связи, ОАО «ОСК» отмечает, что информация о переносе во Францию строительства кормовых блоков первого из двух строящихся для России ДВКД типа «Мистраль» не соответствует действительности.

                                Явно се клепат едни-други.
                                фото
                                Attached Files
                                http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                                Comment

                                Working...
                                X