Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    В светлината на така водената дискусия, кой филм с участие на военни кораби е най-реалистичен? Няма значение от епохата - може да е и за ветроход - като "Господар и командир" например
    П.В.

    Comment


      Този въпрос не е ли за под-форума за кино? Иначе - без да разбирам достатъчно, не съм и гледал чак толкова много филми, бих споменал въпросния "Господар и командир" (но пък може би не разбирам достатъчно от ветроходи - поне на мен ми се видя реалистичен), от по-новите - "Подводницата" също ми изглежда доста реалистичен. С кораби - може би "Тора, тора, тора", поне от тези, които съм гледал и за които се сещам в момента.

      Comment


        Съгласен съм за "Господар и Командир" - филма си е документален. За разлика от съвременните железарии доста съм се интересувал от ветроходи и ИМО от 5-6 гледания на филма никъде не видях "холивудкси момент", или нещо което не би могло да се случи по начина показан във филма. Филма е пипнат, от начина по който екипажа работи с такелажа, ефекта от оръдейната стрелба (или липсата на такъв при определени условия), та до битовите условия.
        Не се сещам за друг филм на морска тематика с такава степен на достоверност. Може би "Дас Бот", но там не познавам периода за да го твърдя, просто на мен ми изглежда също много реален.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Може би "Дас Бот"
          Да, и аз го споменах. Определено е реалистичен, макар че имаше известни моменти от него, които се оспорваха от бивши подводничари (мисля че по повод на романа, а после и на филма).

          Comment


            Сега ме подсети "К-19". Във форума на Нетфликс бивши(и настоящи) американски подводничари бяха единодушни, че това бил единственият филм, който правдиво представял живота в съвременна(сравнително) подводница. Режисьорката е правила години наред проучвания преди да направи филма, и е снимано в истинска ядрена подводница(друг класс обаче). Оцелелите от екипажа на К-19, бяха казали след премиерата че всичко си е било едва ли не така както е във филма - нямало глупости.
            Така че ако вярваме на американските и руските подводничари, трябва да отдадем заслуженото и на този филм.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              От тия подводничарските The Sinking of the Laconia май не беше лош - обективен, прецизен и т.н.

              The Sinking of the Laconia



              The Sinking of the Laconia: With Andrew Buchan, Ken Duken, Lindsay Duncan, Thomas Kretschmann. Dramatisation of the true story of the sinking of the liner Laconia by a German U-boat in 1942 through the eyes of six survivors.

              Comment




                БПК Североморск в Испания. Грозна гледка.

                Comment


                  Винаги е тъжно, като видиш в такова състояние такава супер (за времето си) бойна машина.

                  Comment


                    Екипажа ваксинират ли го против Тетанус?
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      US Navy Minesweeper Runs Aground on Reef in the Philippines

                      Адмиралите тотално ще изперкат. Предния път дадоха 14 милиона за възстановяване на рифа, да видим тоя път как ще е

                      Comment


                        Amazon написа Виж мнение
                        Екипажа ваксинират ли го против Тетанус?
                        Не, просто раздават кофи, четки(на издънилите се телени) и кутии с боя
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          Интересна система се приема на въоръжение:

                          High Altitude ASW Weapons Capability (HAAWC)



                          Както се очертава, новите Посейдони ще могат да удрят от 50 и повече км.

                          Comment


                            949A, 971 и 855 явно не са сред целите на въпросната система щото след удар с нещо различно от Мк. 48 ADCAP или Spearfish (ако я уцелят) на подобна лодка даже и борбата за живучест ще приключи сравнително бързо и благоприятно. А такива ще и трябват 3-4. Но пък идеята е интересна. Всеки случай стара дизеларка би се разтресла здраво и би се зачудила откъде и е дошло
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              Не е точно така. Подводницата за оцеляване сигурно ще оцелее, но шумността ще се вдигне на порядъци. Там вече противниците имат избор - или да се задоволят с почти сигурния mission kill, или да продължат атаката и да я унищожат.

                              Поради тази причина перспективните торпедни разработки са дори двойно по-леки от Марк 54, примерно около 120 кг с 15 кила бойна част.

                              Comment


                                но шумността ще се вдигне на порядъци.
                                Поради що ще и се вдигне шумността особено след приключване на борбата за живучест на подводницата(разбирай овладяване на евентуални течове, които са основния фактор за шум)? Това по-скоро е направено за атака действие срещу подводници като китайските 636 или иранските 877 Э, щото в щатното им въоръжение влиза и ПЗРК и евентуален Посейдон или Орион трябва да действа от високо и далече даже и срещу изплавала подводница
                                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                                Comment

                                Working...
                                X