Съобщение

Collapse
No announcement yet.

пр. 23 и други нереализирани

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    пр. 23 и други нереализирани

    Малки поправки към данните изнесени в темата "....АКО..."
    На пр 23 наклона на пояса е 5 градуса, на 23-бис 8 градуса, на 23 НСУ вече е 15, дебелинатаа е 375-420;380;390 съответно, разликите във водоизместването са незначителни. Основен недостатък според мен е много ниския адмиралтейски коефициент-167 на пр.23, на следващите този показател е значително подобрен и при същата мощност (и малко по-високо водоизместване) скоростта от 28 скача на 30 и 31 съответно. Друг голям минус според мен е твърде голямата относителна маса на корпуса: 33%.

    #2
    за какво въобще иде реч
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      В какъв смисъл :?

      Comment


        #4
        Докато Империал се сети какво точно има предвид Аз да си попитам: на някого да му е интересно какви са адмиралтейските коефициенти на различните линкори?? аз се глася да си ги сметна и ми е интересно дали и на вас вис е иска да ги знаете.

        Comment


          #5
          давай, но първо на построените имам предвид на взелите участие в ПСВ и ВСВ
          П.В.

          Comment


            #6
            Е то на другите е чисто пожелателно, нещо има чувството че Венгард ще има най-висок. по чужди сметки Виторио Венето има 239, ама аз ще си ги сметна отделно. ако тебе не те мързи, пък и ако искаш да ми спестиш време и да стане по-бързо може да ми систематизираш корабите, трябват ми максимална скорост и при каква мощност и водоизместване е постигната. Просто иначе ще отнеме повече време ако трябва всичко сам да го свърша.+това така ще можеш да добавиш конкретните кораби които те интересуват.

            Comment


              #7
              Не е лошо и първо да ни светнете какво точно е адмиралтейски коефициент :roll: Нещо като качествена характеристика, използвана в планирането например да обозначава "силата" на даден кораб? Аз поне така го схванах :o
              Имайте милост към неуките
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                #8
                Амиии, хмммм. Безразмерна характеристика определяща качеството на обводите на даден кораб, колкото е по-голям толкова по-малка мощност е необходима за постигането на зададена скорост.

                Comment


                  #9
                  Нека днес да си погледна източниците в нас и ще кажа за всеки един от следните:
                  Бисмарк, Тирпиц, Шарнхорст, Гнайзенау, Ямато, Мусаши, Айова, Ню Джърси, Норт Каролина, Вашингтон, Саут Дакота - всички единици, Голямата петорка, Пенсилвания, Аризона, Ню Мексико, Айдахо, Мисисипи, Невада, Оклахома, Ню Йорк и Тексас и Арканзас, Куин Елизабет - 5 ед, Роял Соверен - 5 ед, Худ, Нелсън - 2 ед., КГV - 5 ед., Венгард, Литорио - 3 ед, Дориа и Чезаре - 4 ед. Ришельо - 2 ед. и Дюнкерк - 2 ед., Дерфлингер - 3 ед, Баден - 2 ед., Кьониг - 4 ед., Кайзер - 5 ед. , Нагато - 2 ед, Конго - 4 ед., Исе - 2 ед., Фусо 2 ед.
                  П.В.

                  Comment


                    #10
                    За тези дето са от ПСВ би било добре да са за различните етапи от кариерата, само дето не съм сигурен дали ми трябваха и размерите + коефициентите на пълнота. като се прибера ще разровя учебниците по корабостроене.

                    Comment


                      #11
                      Имам един леко страничн въпрос, но напълно свързан с проект 23 (и с проект 63 също) - имате ли идея (защото аз хич си нямам) доколко са били развити радиолокационните технологии в СССР през ВСВ в ТР? Т.е., дали биха могли (ако предположим, че ги бяха построили, защото те май не стигат по-далеч от залагането на един проект 23) да ги екипират с ефективни радари за търсене на цели, за артилерията и за ПВО системата. Също, докъде са били с оптиката - отново във връзка с прицелните системи.

                      Comment


                        #12
                        Бяхме ти отговорили, ама нали имаше някакъв проблем
                        Радари са нямали, но най-вероятно до '44 са щели да се здобият. А иначе оптиката им се е предвиждала много добра, а системата за управление на огъня зад хоризонта си е направо впечатляваща.

                        Comment


                          #13
                          А под "сдобият" имаш предвид със собствен или със съюзнически (по ленд-лиза) или някаква собствена разработка, базирана върху съюзническите? Въпросът ми е повече във връзка с темата, в която обсъждахме "Вариант БИС", защото там би имал по-съществено значение.

                          Comment


                            #14
                            Своя, примерно нещо на базата на "Гнейс", или италианска, все пак имат доста тясно сътрудничество.

                            Comment


                              #15

                              Аиде на картинките.

                              Comment

                              Working...
                              X