Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кризата в Украйна - действия по море

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ще използват варели, за да го изправят?
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Amazon написа Виж мнение
      Ще използват варели, за да го изправят?
      Не мисля, че има друг начин. Доколкото си спомням, "Коста Конкордия" я изправиха с подобни методи.
      Аз не задължава никого със свое мнение.
      По-добре късно, отколкото още по-късно.

      Comment


        На снимката имхо не вадят крайцера, а по-малък кораб (потопиха там още 2-3 дребосъка), вгледайте се внимателно. Най-вероятно ще лепнат няколко такива поплавъци за да олекне и ще го издърпат настрани от плитчината като гледам?
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          Россия возвращает ВМС Украины несколько десятков кораблей.
          Один из первых - ракетный катер "Прилуки"

          На снимке - буксировка в точку встречи с украинским буксиром.
          Attached Files
          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

          Comment


            Eguo написа Виж мнение
            Россия возвращает ВМС Украины несколько десятков кораблей.
            Один из первых - ракетный катер "Прилуки"

            На снимке - буксировка в точку встречи с украинским буксиром.
            Уже поднят Украинский флаг.
            http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

            Comment


              С какво оръжие СУ-24 вцепени от ужас моряците на "Доналд Кук" в Черно море, че да започнат да си подават оставките?!

              Свръхсекретни средства за поразяване на морски цели или футуристична система за радиоелектронна борба е имало на борда на бомбардировача

              Информацията, че 27 моряци от свръхмодерния US есминец "Доналд Кук" са подали рапорти за уволнение след като руски СУ-24 прелетял 12 пъти ниско над палубата и им причинил тежък емоционален и психически стрес предизвика небивал интерес и множество коментари в т.ч. и в БЛИЦ. Мнозина се питат обаче с какво е вцепенил от ужас американците невъоръженият руски бомбардировач, който далеч не е от най-съвременните руски самолети. Специалисти и експерти, които обменят мнения и коментари за високотехнологични постижения в sdelanounas.ru твърдят, че това, което е стресирало американците не е някакво ново супероръжие, а модерната система за радиоелектронна борба (РЕБ)с кодовото наименование "Хибини" (планински масив в Колския полуостров). Тя вече била използвана от СУ-24 на учения в Бурятия.
              Нищо не може да деморализира така военен човек, както собственото му безсилие, обясняват те необикновения ефект от използването на тази система. И припомнят хронологията на събитията.

              На 10 април 2014 г. есминецът "Доналд Кук" навлиза в неутрални води на Черно море, за да изпални акция по демонстрация на сила във връзка с непреклонната позиция на Русия за Украйна. На поредното дрънкане на оръжие Русия отговаря сдържано, но убийствено.

              На 12 април, в Деня на космонавтиката и три дни преди празника на войските за РЕБ, излита невъоръжен СУ-24, но с прикачена под крилото "Хибини". Есминецът отдалеч засича самолета с прехвалената система "Иджис" и вдига екипажа на учебна тревога. Нещата вървят като по книга: радарите фиксират курса на сближение с целта, "Иджис" управлява системите за насочване. И изведнъж всички екрани угасват, вижда се някаква мътилка. "Иджис" спира работа, ПВО комплексът "Фаланг" не може да получи целеуказване.

              През това време СУ-24 прелита ниско над палубата, прави боен маньовър и имитира ракетна атака. Противодействие никакво. Повтаря номера. После още 10 пъти. Опитите на моряците да съживят "Инжис", за да може ПВО-системите да бъдат насочени към целта, остават неуспешни.

              Едва когато силуетът на самолета се губи към руските брегове, радарите на американския кораб оживяват и показват чисто, пусто и синьо априлско небе. Така завършва поредната проверката на ефективността на системата за РЕБ "Хибини". А след нея, разбирайки собственото си безсилие, 27 военни моряци от многострадалния есминец USS Donald Cook, подават рапорти за уволнение с мотив, че не искат да рискуват живота си, коментират в sdelanounas.ru.

              Според официална информация уникалният комплекс от нов клас за РЕБ "Хибини-У" е предназначен за самолетите от фронтовата авиация на руските ВВС и защитата им от управляеми ракети. Той е разработка на Калужкия научно-изследователски радиотехнически институт (КНИРТИ) от концерна "Радиоелектронни технологии". Проектът е финансиран с 1.5 милиарда рубли от министерството на отбраната на Русия.

              Специалистите по РЕБ твърдят, че "Хибини-У" може да изчисли местоположението на радиоелектронните средства на противника, да повреди всякаква вражеска апаратура, да ослепи чуждите радари, да задръсти ефира с радиосмущения и на направи невъзможна работата на противниковите системи за управление на огъня.

              Comment


                Това са пълни глупости и измишльотини - да, прелетял е покрай кораба Су-24, голяма работа - случва се и на двете страни нонстоп. Никой никого не стреля в случая, няма никакви доказателства за това дали Су-то е било прехванато на разстояние 1 метър или на 100км. Всичко останало имхо са тъпизми и обобщения и превъзнасяне на нормално системи.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  Започнаха да се появяват и снимки от инцидента:



                  Comment


                    Сегодня происходит передача флоту Украины
                    среднего десантного корабля "Кировоград", корвета "Винница", плавучей базы "Золотоноша", противопожарного катера "Евпатория", буксира "Ковель", танкера "Горловка" и буксирного катера "Новоозерное".
                    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                    Comment


                      На "Винница" плавах по време на "Бриз-2003",хубаво корабче.Тогава то беше в Атия за 3 седмици(първо Бриз а следтова активация на Бляксиифорс).Колко сме пили с украинските колеги в городока и в Созопол .Помня,че тогава капитан 2 ранг,НЩ на дивизион вземаше заплата колкото професионален български матрос.
                      Мене по ме интересува кога вместо тези "ръждилници" РФ ще почне да връща на ВМСУ нещо наистина съвременно и струващо си-"Славутич","Приднепровие","Черкаси","Тернопол" ?

                      Comment


                        Пилот написа Виж мнение
                        Това са пълни глупости и измишльотини - да, прелетял е покрай кораба Су-24, голяма работа - случва се и на двете страни нонстоп. Никой никого не стреля в случая, няма никакви доказателства за това дали Су-то е било прехванато на разстояние 1 метър или на 100км. Всичко останало имхо са тъпизми и обобщения и превъзнасяне на нормално системи.
                        Твърдиш че е невъзможно да се смущава радар ли?

                        Comment


                          komuso написа Виж мнение
                          РФ ще почне да връща на ВМСУ нещо наистина съвременно и струващо си-"Славутич","Приднепровие","Черкаси","Тернопол" ?
                          Вроде планируют Черкаси отдать. Про остальные корабли - совсем непонятно. У Украины нет инфраструктуры для содержания военных кораблей.
                          В Севастополе они не смогут находится, а в Одессе - нет причалов для этих кораблей.
                          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                          Comment


                            Съвременните морски радари имат много добри средства за борба с РЕБ,най-малкото е преминаване на друга честота,освен това "Бърковете" са тъпкани с оптически с-ми,дори и без радарно насочване 127-цата и "Вулканите" работят отлично и в режим оптика.

                            Comment


                              В Одесса съм бил само 1 път през 2001 и действително там военният порт е малък и заходът към него е труден(тогава там имаше само катери на Бреговата охрана и 1 ветроход ),но навремето в Одесса е била базирана дивизия ПЛ(незнам къде ама явно не там където бяхме ние),освен това доколкото помня по време на СССР военни кораби са се базирали и в Очаков и Николаев.

                              Comment


                                Американска фрегата навлезе в Черно море



                                Фрегатата клас Oliver Hazard Perry USS Taylor e навлязла в днес в Черно море, съобщава уебсайтът на военния флот на САЩ. Официално, мисията на кораба е "да подпомага мира и стабилността в района. "

                                Според съобщението на флота, присъствието на USS Taylor в региона е знак към съюзниците на НАТО, че САЩ не е оттеглил подкрепата си за постигането на целите на Алианса в района.

                                Доскоро USS Taylor се намираше в база в Гърция, където беше изпратен за ремонт. Корабът е част от 6-та флотилия на САЩ, която изпълнява мисии по сигурността на НАТО в Средиземно море и водните басейни около Европа и Африка.
                                С уважение контрол_alt.

                                Comment

                                Working...
                                X