Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Руският Флот

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    На запущенной с АПЛ "Карелия" из акватории Баренцева моря в среду баллистической ракете сработала система самоликвидации. Об этом РИА "Новости" сообщил помощник Главкома ВМФ - начальник пресс-службы ВМФ Игорь Дыгало.

    "Старт ракеты с подлодки был произведен в нормальном режиме. До 98 секунды параметры полета ракеты соответствовали норме. После 98 секунды начался процесс отклонения ракеты от заданной траектории. В результате этого сработала система самоликвидации ракеты", - сказал Дыгало.

    По его словам, экспертная комиссия в настоящее время выясняет причины происшедшего.

    Атомный подводный ракетоносец "Карелия" принимает участие в учениях на Северном флоте. Подлодкой командует капитан первого ранга Андрей Кораблев.

    Позор.Позор.Позор.
    Даже восклицательных знаков жалко. Они еще не сообщили, что из запланированных трех пусков ракет, только одна могла стартовать, да и то как видите- не долетела. Сам ПУТИН был на старте, но как всегда опозорились перед всеми. Вечером президент еще имел наглость сообщить , что у нас есть ракеты с "гипер двигателем". Но по видимому
    если они у нас и есть , то они не работают. В то-же время, наш главком Куроедов опять останется на своем посту, у него жена сестра Российского премьер министра Касьянова. Азиаты мы .... Азиаты...
    "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

    Comment


      #92
      Е, аз хванах новините на ОРТ вчера за това учение и представяха всичко в най-прекрасна светлина. Най-голямото учение за последните 25 години, всички работят много добре и т.н. (само както винаги, озвучаването беше ужасно и трудно се разбираше кой какво говори). Дори показваха някакъв крайцер (не запомних названието), които се потбраняваше от ракетна атака - изстреля някакви ракети и всичко изглеждаше добре. После капитанът хвалеше въпросните ПВО ракети. И така нататък.
      НО явно нещата съвсем не са били толкова добре.

      Comment


        #93
        Въпросният крайцер, доколкото успях да го разгледам беше "Петър Велики"-мечтата на моделиста и бетонния пояс за бюджета :lol:
        А иначе ученията в Баренцово море както обикновенно са повече за политиците вътре и вън и по-малко да повдигнат боеспособността на флота. И най-важната новина беше обяда на бащицата Путин с народа (матросите в случая). И разните подаръци, които раздаде.
        Там показаха и "тежкия авианосен крайцер" "Адмирал Советского Союза Николай Кузнецов" (какво име, а) :lol: та там летеше някакво Су-27К. Ама авиогрупата на корабчето още не е попълнена до край.
        Та за руския флот предлагам да говорим като за умрелите-или нещо хубаво (да речем "...по време на ученията в Баренцово море флота на Руската федерация на успя да загуби нито една своя подводница...") или нищо.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #94
          На сколько я знаю, корабль называется "Адмирал ФЛОТА Советского Союза Николай Кузнецов"




          "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

          Comment


            #95
            Правилно, пропуснал съм "флота". Ама това не го прави повече крайцер или по-боеспособен.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #96

              Ако имаш време и желание, кажи няколко думи за този "тежък авионосен крайцер", че някак много интересно ми звучи - хибрид странен .

              Comment


                #97
                Уф налегна ме мързела. Та ако искате четете за:

                1. Руската крайцеромания в авианосен вариант или защо всичко в Русия/СССР е било и сега е задължено да е крайцер. Дори ако е средна ръка самолетоносач или обикновенна ударна подводница. Из историята на ТАРКР пр. 1144 ("Орлан")


                2. ТАКР "........Кузнецов"
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  #98
                  Odzava написа
                  Въпросният крайцер, доколкото успях да го разгледам беше "Петър Велики"-мечтата на моделиста и бетонния пояс за бюджета :lol:
                  че тва чудо мърда ли още :o тва ми е любимия съвременен кораб :tup:


                  Odzava написа
                  Там показаха и "тежкия авианосен крайцер" "Адмирал Советского Союза Николай Кузнецов" (какво име, а) :lol: та там летеше някакво Су-27К. Ама авиогрупата на корабчето още не е попълнена до край.
                  и тоя ли мърда?? бре! Аз даже мислех че са го продали...

                  все пак хубаво че ги бутат насам натам да проявяват малко жизненост
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #99
                    Благодаря, Одзава - статията за многоцелевия ракетен крайцер е много интересна. Съдейки по нея, това е впечатляващ кораб. Но не мога да разбера за какво им е самолетоносч, който същевременно е и ракетен крайцер срещу наводни кораби. Малко странно ми се вижда, при положение, че същата функция могат да изпълняват самолетите от авиогрупата му. А и концепцията за самолетоносача като отбранително звено на флот от подводници съвсем ми се губи .
                    И още нещо, което ми направи впечатление - там се споменаваше, че сащианските крайцери от същия клас въобще не били бронирани - само някаква кевларена бронева защита, която била предназначена да пази от шрапнели (подобна, предполагам, на тази, която използват на самоходните си оръдейни установки). Някъде бях чел за фолклендската война материал, в който се обсняваше, че съвременните бойни кораби имат в най-добрия случай лека броня от алуминий, която не защитава почти от нищо. Всичко това ми се вижда интересно, защото този факт, доколкото мога да го интерпретирам, означава, че съвременните бойни кораби са изключително уязвими (предполагам за почти сякакъв калибър оръдия и ракети) и с ниска издръжливост на бойни повреди. Т.е., на този фон руските крайцери с конструктивна защита изглеждат впечатляващо.

                    Comment


                      Imperial, тия двамата просто вегетират, за съжаление.
                      Е, Ам-Гъл айде стига сега. Ми то ескортните самолетоносачи са направени 50% за това , за да ловят железни рибки. Като такива са създадени повечето самолето- и въртолетоносачи по света с изключение на ударните американски и френски самолетоносачи, сега и италианския "Джузепе Гарибалди" се натяга за такъв май. И руския де. Другото е миш-маш. Например проекта за руските "Москва" е правен с разчет въртолетоносач на американска атомна подводница. :rock: :lol: :lol: :lol:
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        Ок, малко съм бос в тая материя . Все пак - за вертолетоносачите ми е горе-долу ясно. Но самолетите как ще ловят подводници? Пък и авиогрупата му не е толкова малка и съдържа ударни самолети (или поне така интерпретирам (може би неправилно) Су-27) + противокорабни ракети. Т.е., крайцерът се разглежда и като ударен (и явно - като ескортен срещу подводници). Т.е., той ще лови подводниците, които застрашават неговата група от подводници-ракетоносци? Ако е така, малко ми се изяснават нещата, макар че ударното въоръжение срещу ндводни кораби за какво е? Да "лови" вражеските противолодъчни кораби?

                        Comment


                          А, за руснака е друга работата. По идея той е "на все руки мастер"-с две думи руската вариация на тема универсален самолетоносач. С очевиден резултат.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            Великият руски флот е най-безмисленото нещо на земята.Знае за хроничната липса на пари, но и корабите учудват с безумните си концепции - ТАКР - тежък авионосен крайцер - не самолетоносач, тъй като самолетоносачът е империалистическо оръжие!тоя кораб би трябвало да бъде съвременен рейдер, но всъщност е една недомислица - да има всякакви оръжия ракети, самолети, хеликоптери, но се оказва гола вода
                            П.В.

                            Comment


                              Е-е-е-е, айде сега не чак толкова грубо :lol:
                              Нещата не са чак толкова лоши. Просто руския флот винаги е бил приоритет номер 2. Е, не винаги ама след Петър Велики е така.
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                Хъм, точно пък "рейдер" струва ми се въобще не са целили да създадат в лицето на тая концепция - ТАКР. Нали ставаше въпрос за кораб, който ще отбранява оперативно съединение от ракетоносни подводници? Или нещо не съм разбрал.

                                Comment

                                Working...
                                X