Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Руският Флот

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ИМХО тези контейнери на боен кораб са някакво безумие - ако искаш евтино и лесно, вместо да слагаш капаци, механизация и какво ли още не, просто се прави нормална палуба и се слагат наклонени пускови установки отгоре върху нея. Хем по-евтино, хем не се губи място надолу по кораба, хем може да се стреля веднага, а не да се чака тъпо разни контейнери да се отварят и да се разчита, че няма много да клати морето.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      Разбира се най-нормално би било да се поставят именно на палубата зад надстройката пусковите контейнери,така и е по-лесно обслужването и хидравлика не ти трябва и не нарушаваш центъра на тежеста на кораба,но не трябва най-одзад над винтовете и на 2 метра от двигателите да са в една от най вибрационните и взривоопасни зони на кораба.Но при руснаците не се гледа къде и как е най-лесно а да е "безаналогово".

      Comment


        То изобщо за такъв кораб Клуб/Калибр, ще е на свинче звънче. Има си неща като Х-35 за малки евтини кораби.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          на 1:45 Бывший Украинский офицер, теперь офицер ВМФ РФ. (один из 16 тысяч бывших Украинских военнослужащих)
          Посмотрите какие радостные глаза, скоро в дальнее плавание, а до этого во флоте Украины он не выходил из Севастополя.
          Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
          Attached Files
          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

          Comment


            Забавно е да чета яко експертните мнения тук какво има и какво няма, какво трябва и какво - не. В постингите си представям ФАКТИ - демек - информация от достоверни източници за това кое как Е/планира се да бъде. Лично аз съм на светлинни години от това да мисля, че знам кое може и не може, кое е безумие и кое - не. ИМХО - на същото разстояние от тези размисли се намират и всички участници в този форум.

            Предлагам на последните няколко участника тук за пратят послания на руските конструкторски бюра и командването на ВМФ, че очевадно там им липсват елементарни познания кое как трябва е

            Comment


              кало написа Виж мнение
              В постингите си представям ФАКТИ - демек - информация от достоверни източници за това кое как Е/планира се да бъде.
              Нещо си се заблудил.

              кало написа Виж мнение
              Предлагам на последните няколко участника тук за пратят послания на руските конструкторски бюра и командването на ВМФ, че очевадно там им липсват елементарни познания кое как трябва е
              Посланието е до теб - подбирай си по-внимателно източниците. Не го пиша с лошо чувство. Напоследък доста често цитираш неща, които не са за цитиране.

              Comment


                И поради що така мислиш?

                Моля те, посочи кое е невероятното и невъзможното в цитираните от мен (от достоверни! източници) възможности за въоръжение на пр.22160)?

                В първия вариант си се строи вече един кораб.

                Очевидно "проблемът" е по втория.

                В кое точно съм се заблудил - че интернет специалисти в този форум дават решаващи мнения за военни системи, базирани на интернет познания ли?

                ПП - макар, че - прав си в това, че ФАКТИ - са все пак планове, колкото и достоверни да са, а не реализирани засега в желязо, проекти. Това е така - да.

                Comment


                  Кало,за тези 16 години откакто съм на служба имам повече проплавани часове на съветски/руски кораби(както и на западни) колкото ти шофирайки.Така,че не ми казвай кое е идиотско и кое не.Аман от копипейст експерти.Като проплаваш 20-30 000 мили тога ела и ми говори а така от "журналист" акъл неща.

                  Comment


                    Не оспорвам опита ти, изобщо. Разговорът е, обаче за конкретен проект, по който аз давам конкретна информация - всеки има право на мнения за нея, аз лично - нямам такова - защото нямам ни достатъчно познания, ни опит. Подозирам, обаче, че хората, правещи този кораб, както и хората, поръчващи го, имат бая повече познания и опит, дори от теб.
                    Колкото до опита ти, то той не ти попречи преди време да объркаш П-1000 Вулкан с П-700 Гранит..., говорейки за пр. 1164.

                    Между другото, моят преподавател по РЕП и Б, полковник, се оказа, че знае по-малко за А-50 (а темата на лекцията беше самолети за ДРЛОиУ), например, от мен. Това не значи абсолютно нищо , разбира се, щото съм пълен лаик в тая сфера.

                    ПП - А иначе - "а така от "журналист" акъл неща." - напълно съм съгласен и се извинявам, ако съм обидил някого. Журналята, към които наистина принадлежа, наистина, рядко знаят каквото и да е, това е абсолютно точно.
                    Last edited by кало; 18-04-2014, 22:34.

                    Comment


                      Кало, не забравяй че не всичко което искат конструкторите е достъпно в момента. Много често решения се взимат по това, какво има в момента а не кое е най-подходящо. Особено в Русия, особено от както армията се опаричи. Купува се това за което в момента има производствени мощности и /или наличности. Сещам се за няколко примера в авиацията.
                      Предполагам за флота не е толкова по-различно. Слагат се ракети каквито има в момента, а не каквито са най-подходящи и т.н.
                      Така че не виждам нищо лошо да се критикува.
                      Не е като на конструкторите на кораба да са им казали: "Имате неограничен бюджет, всички корабостроителници в страната са ваши, всичкото въоръжение и сензори независимо на какъв етап на разработка/изпитания/производство са, са достъпни за вас, ако пък проектирате нещо ново, веднага ще го произведем и интегрираме".
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Кало нямам никакви лоши чувства относно теб.Спорили сме тук и в други форуми и както се казва само от спортна злоба.Извини ме ако съм те обидил.За въпросният руски проект просто от техническа гледна точка изказвах мнение ,че там е най-неудачното място за разполагане на контейнери с ПКР.

                        Comment


                          komuso, вероятно е така (като гледам и аз - ако там се разполага и хеликоптерът плюс катера, то нещата са под въпрос), аз действително не разбирам от това.

                          Amazon, не знам дали дейтвително скоростта на производство е движещата сила. Вярно е, обаче, че първоначлно се планират някои разработки, които не са тествани, а това поражда проблеми - сагата с арт.-системата на Горшков го доказва. Разбира се, както и всички останали в нета, нямаме достатъчно достоверна информация, за да правим изводи, но някои неща се налагат като очевидни.

                          Comment


                            кало написа Виж мнение
                            В кое точно съм се заблудил
                            Ами написах ти - заблудил си се, че източника ти е достоверен.

                            кало написа Виж мнение
                            Моля те, посочи кое е невероятното и невъзможното в цитираните от мен (от достоверни! източници) възможности за въоръжение на пр.22160)?
                            Писах в горните постове - цитираната от теб конфигурация ще е ужасно скъпа и няма смисъл да бъде поръчвана. Ето ти оригиналната новина:

                            Причиной увеличения заказа на новые корветы стала острая нехватка современных кораблей дальней морской зоны в составе ВМФ России. Строящиеся сегодня корветы проекта 20380 типа «Стерегущий» и их модернизированного варианта 20385 имеют недостаточную дальность плавания и автономность. При избыточном для кораблей данного класса вооружении и количестве нового оборудования это удорожает проект и затягивает его освоение.

                            Сега хвани и сравни техническите характеристики на 20380 с дадения от теб списък за 22160. След това сравни водоизместването. После кажи как виждаш цената и автономността в тази светлина. Тук дори не взимаме предвид странните комбинации от Клуб-К, Винетка и хеликоптер в тоя обем - допускаме, че някак ще се сместят.

                            Просто човека си фантазира, а ти му копираш глупостите. Няма лошо, всички си фантазираме, ама от време на време гълтаме по някой лексотан за стабилизация

                            Comment


                              дальней морской зоны в составе ВМФ России.
                              ти верно ли мислиш, че ще пратят в такъв наряд кораб без ПКР?

                              Comment


                                кало написа Виж мнение
                                ти верно ли мислиш, че ще пратят в такъв наряд кораб без ПКР?
                                Не, ПКР по всяка вероятност ще има, но описаната комбинация от ПВО и ПЛО е абсурдна. Това е най-мощната възможна ПЛО към момента, а и най-скъпата.

                                Comment

                                Working...
                                X