Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Руският Флот

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Сун Дзъ, няма как да се сложи УВС толкова назад в толкова малък кораб - просто няма вертикалното пространство. Отделно виж и че на носа няма ПКР в УВС като вариант, просто и там не е достатъчно високо.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      Пилот написа Виж мнение
      Сун Дзъ, няма как да се сложи УВС толкова назад в толкова малък кораб - просто няма вертикалното пространство. Отделно виж и че на носа няма ПКР в УВС като вариант, просто и там не е достатъчно високо.
      Напротив, може ако се използва височината на надстройката



      На схемата не е точно същото, но идеята се вижда ясно.

      Comment


        Сун Дзъ написа Виж мнение
        32 клетки...
        Еее, всеки път като отворя темата, тия клетки са се увеличили двойно Утре сигурно ще сме дръпнали площадката малко по-назад и защо да не набухаме 64 ракетки

        Comment


          Слагането на ракети в надстройката на малки кораби може да е доста кофти поради ред причини:
          1. Качва много високо центъра на тежестта и прави кораба нестабилен.
          2. Налага се да е близо до комина, оттам и може да е кофти за двигателя.
          3. Същото, но за радарите накичени до него.
          4. Изажда много място за други полезни неща на борда.

          Проблем е особено точка 1, още повече ако става дума не за 4-8 Харпун/Уран, ами за УВС с много апаратура около тях и значително по-големи ракети. Иначе аз имах предвид в поста си, че няма как да има вертикално наредени Клубове зад площадката за кацане - банално няма място.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            По принцип няма ядове с УВП в надстройката, просто за решаването на тези и други проблеми отива много тонаж. По-горе дадох пример с Буян-М, където един модул УКСК (8 ракети) гълта къде 500 тона:

            Comment


              Може да гълта 500 тона ако е удължена палубата за УВП. Ако е от двете страни на надстройката няма да е много ... сигурно. При всички случаи има начин без големи конструктивни промени. Ето модернизацията (трансформацията от катер в корвета) на "Скорпион":



              Щом на 465 тонно корабче може да се сложат 6, то на 1300 тона, като нищо могат 16 - по 8 на двата борда.
              А защо не 32...

              Comment


                Сун Дзъ написа Виж мнение
                Може да гълта 500 тона ако е удължена палубата за УВП.
                Ами не е трудно да се погледне в Уикипедия и да се види отношението дължина/тонаж.

                Сун Дзъ написа Виж мнение
                Ето модернизацията (трансформацията от катер в корвета)
                Много силна модернизация, връх в достиженията на форумното корабостроене

                Сун Дзъ написа Виж мнение
                Щом на 465 тонно корабче може да се сложат 6, то на 1300 тона, като нищо могат 16 - по 8 на двата борда.
                А защо не 32...
                Могат да "сложат", ако вече не е сложено нещо друго.

                И изобщо, на това ниво единствения аргумент може да бъде във вид на снимка - 1300 тона корвета с 16 или 32 клетки УВП.

                Comment


                  Кухулин написа Виж мнение
                  И изобщо, на това ниво единствения аргумент може да бъде във вид на снимка - 1300 тона корвета с 16 или 32 клетки УВП.
                  Разбира се, ето



                  64 Барака, 8 Харпуна, 6 торпеда ... не е зле. А е и по-малко от 1300 тона.

                  И това:



                  16 Барак, 8 Харпун, 76мм Ото Мелара, торпеда... и това не е зле въпреки, че е само 600 тона.

                  А Барака все пак не е малка ракета - четири и половина метра.

                  И за да не си мисли някой, че 16 VLS-а са кой знае колко големи - мащаб спрямо колело на камион:

                  Comment


                    Сун Дзъ написа Виж мнение
                    А Барака все пак не е малка ракета - четири и половина метра.
                    Леко бъркаш ракетите

                    Comment


                      Мъъничко, но количеството не

                      Comment


                        Е то количеството е ясно - за да напълниш един модул УКСК с Барак, ще ти трябват 300 и кусур ракети

                        Comment


                          Аз няма да имам нищо против "нашата патрулка" да има 64 Барака, нищо, че са по-мънички... и 8 харпуна.

                          Comment


                            Едва ли някой ще има нещо против, стига да не се дават пари за тази работа. Ако ни ги подарят, защо да не ги вземем
                            Но да се плаща за такива глупости - не.

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Едва ли някой ще има нещо против, стига да не се дават пари за тази работа. Ако ни ги подарят, защо да не ги вземем
                              Но да се плаща за такива глупости - не.
                              На мен това http://www.defenseindustrydaily.com/...-mr-sam-03461/ хич не ми прилича на глупост. Какво и има на ракетата ? А като чета за 300 милиона колко корита ще въоръжат индийците...
                              Баш си е за нас.

                              Comment


                                Сун Дзъ написа Виж мнение
                                Какво и има на ракетата ?
                                Ракетата е бавна, комплекса е едноканален, а индийците са пословични балъци

                                Но по-важното е, че не ни трябва такъв кораб.

                                Обаче, не разбирам защо трябва да си чешем езиците и в тая тема, след като има 4-5 други конкретно по въпроса

                                Comment

                                Working...
                                X