Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Руският Флот

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    На мен ми е интересно как всяка мярка с цел реформа при тях трае година-две. Разформироваха танковите и мотострелковите дивизии при Сердюков, Шойгу взе да ги възстановява. Преподчиниха изтребителната авиация на флота и тя мина към ВВС, сега този иска минимум по един ИАП на флот. Прехвърлиха флотските Ту-22М2/М3 във ВВС, сигурно след месец-два адмиралът ще се сети, че на ВМС им трябва и далечна ракетоносна авиация. Преподчиниха отделните десантно-щурмови бригади към военните окръзи от СВ на ВДВ. Сега се чудя колко време ще мине, преди СВ да си ги изградят наново под друго наименование - "високомобилни бригади", "мобилни бригади за бързо реагиране", "отделни десантни бригади в постоянна готовност" или нещо от този род.

    Comment


      Кухулин написа Виж мнение
      Едно забавно четиво от днес: интервю с адмирал Владимир Комоедов - председателя на парламентарния комитет по отбраната.

      Каким быть нашему флоту

      Заслужава си четенето от първата до последната буква
      И после тук във форума сме били мечтатели
      Тоя наистина е цифроман, но всичко това няма шанс да се построи.

      Comment


        Е, все пак, в негово оправдание може да се каже, че това бе в отговор на въпрос от журналиста - макар и неясно, - "какво е нужно във военно време". А там, както знаете, колкото повече, толкова по-добре.

        Comment


          Duque de Caixas написа Виж мнение
          На мен ми е интересно как всяка мярка с цел реформа при тях трае година-две.
          Смята се, че този път голямото политическо влияние на Шойгу ще гарантира постоянство и последователност в реформите. Засега нещата се движат именно в тази посока, но да видим...

          gollum написа Виж мнение
          Е, все пак, в негово оправдание може да се каже, че това бе в отговор на въпрос от журналиста - макар и неясно, - "какво е нужно във военно време". А там, както знаете, колкото повече, толкова по-добре.
          Там към средата на статията има и мирновременни разчети. Например базовия океански патрул (без демонстрации на флага, горещи точки и т.н.) се оценява на 7-10 кораба. Това означава да речем 10 есминеца и 20 фрегати само по тази линия. Другите задачи също са интересни

          Comment


            Сега ме мързи, но утре ако имам време ще взема да сметна по цени на Уики за колко милиарда става дума, ако се построи всичко.

            Comment


              На мен ми се струва, че инфраструктурата за всичкото това желязо (бази, училища, корабостроителници и т.н.) ще излезе колкото самото желязo, ако не и повече. Иначе грубо по цени 5/2/1/0.5/0.3/0.05 за надводните и 1.5/1/0.5 за подводниците май излиза към 300 милиарда долара. Съвсем на око де, не съм ги смятал. А там самолети, батальони, става дебело

              Comment


                Koe къде е в момента:

                Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                Comment


                  Хаха, Олег Найденов е включен много хитро Между другото, автора на картинката е голям радетел за отклоняването на част от групата към Сенегал. И не само той, май доста руснаци са на това мнение

                  Comment


                    «Петр Великий» и китайский фрегат «Ян Чен» провели совместные маневры



                    Китайчугите се радват, янките реват

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      Китайчугите се радват, янките реват
                      Китайски преводач не е по устава. (Русити - както винаги без преводачи. )
                      Ръцете отпред. Очевидно, че той цивилни.
                      "Тельняшка" (китайска) не е брутална. Като на тениска.

                      ...в ходе учений также будут отработаны полеты корабельных вертолетов, причем российский вертолет произведет посадку на палубу китайского корабля, а китайский — на палубу российского крейсера...
                      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                      Comment


                        Китайчугите се радват, янките реват
                        Мисля, че тези скоро ще си направят съвместно командване. Нещо като азиатско НАТО. Така и така си стиковат външната политика по всички важни въпроси, не пречи да направят същото и с въоръжените си сили.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                          Comment




                            Лятото ще чакаме снимки.

                            Comment


                              Строителство верьфи "Звезда" в Далечния изток (въвеждане в експлоатация 2015г.), коита в дългосрочен план ще помогне на Русия се премахне зависимостта от Украйна (верьф в г. Николаев).
                              http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                              Comment




                                Пр. 22160 - OPV с руска специфика

                                Comment

                                Working...
                                X