Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови бойни кораби

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Duque de Caixas написа Виж мнение
    Нищо не намеквам, поствам ги, защото ги спомена. А на графиката на кораба не са най-малките, защото това е FREMM.
    Обърках се защото в статията за Силвър в укито пишеше че само А-35 има модули по 4 клетки. Ако това е FREMM вероятно са А-50. Ако е италиянката, със сигурност са А-50 или A-70 защото техните за разлика от френските носят Астер-30.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Тъй кат си чета и се питам дали пък щом можем да построим нещо като Бата( и май сме построили три) не би следвало да ограничим малко външните покупки до Оникс, Редут, прилично 100 мм. оръдие, малогабаритен комплекс за ПЛО и няколко Палаша, заедно със съответните радари? Особено при действия в крайбрежни води или икономическата зона аз лично бих махнал вертолета изцяло и бих го сменил или със Скан Игъл или с Интегратор(друга разработка на Инситу) или примерно бих инвестирал малко повече в младежите и девойките от факултет Авиационен и бих им дал финансовата възможност да довършат някоя от разработките от техния ежегоден конкурс за БПЛА
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        Доста са сурови нещата които изреждаш(изключая Оникс). Редут още се изпитва. 100-милиметровото приключи изпитанията, ама не го искат на Горшков. Стрекущий, от флота за сега не му се радва особено. Серийните с Редут още нищо не е ясно за тях. Въобще новите руски флотски разработки им трябва време да "улегнат". Щом тяхното си ВМФ не ще да помирисва нови работи(като например Лада), ние защо да се бутаме между шамарите?
        Нямаме пари за поемане на рискове. Още повече, че ако се сложи нещо руско, това ще значи всичко да е руско. Иначе интеграцията наистина ще е умопомрачителна цифра, а резултата ще е съмнителен. Израелците имат опит с такива фокуси, ние обаче не.
        Може би след няколко години, като всичко е изпипано, от Палаш до Редут има смисъл да се обсъжда този вариант. Ама вече и при руснаците е скъпо. Стерегущий е към 450 милиона лева(серийните). Самият Стерегущий(без Редут) ще ни го продадат и за 200-300 милиона, ама нека първо да му изчистят детските болежки.
        Last edited by Amazon; 15-02-2014, 19:58.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Sea Dog написа Виж мнение
          И белгийките нямат хеликоптер
          Но лесно може да се направи да приемат такъв на борда.



          Като се абстрахираме от другите модернизации по схемата
          Last edited by Сун Дзъ; 15-02-2014, 20:09.

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            Доста са сурови нещата които изреждаш(изключая Оникс). Редут още се изпитва. 100-милиметровото приключи изпитанията, ама не го искат на Горшков. Стрекущий, от флота за сега не му се радва особено. Серийните с Редут още нищо не е ясно за тях. Въобще новите руски флотски разработки им трябва време да "улегнат". Щом тяхното си ВМФ не ще да помирисва нови работи(като например Лада), ние защо да се бутаме между шамарите?
            Нямаме пари за поемане на рискове. Още повече, че ако се сложи нещо руско, това ще значи всичко да е руско. Иначе интеграцията наистина ще е умопомрачителна цифра, а резултата ще е съмнителен. Израелците имат опит с такива фокуси, ние обаче не.
            Може би след няколко години, като всичко е изпипано, от Палаш до Редут има смисъл да се обсъжда този вариант. Ама вече и при руснаците е скъпо. Стерегущий е към 450 милиона лева(серийните). Самият Стерегущий(без Редут) ще ни го продадат и за 200-300 милиона, ама нека първо да му изчистят детските болежки.
            Че кой е казал да купуваме руска 100 милиметрова установка? Казах прилична. А и защо да купуваме Стерегущий? Според един от линковете на Сун Дзъ ние сме построили три много подобни кораба за "литовска фирма" иначе бихме могли да си заръчаме и някакъв УВС дето да поддържа Щил и Калибър примерно(вместо оникс) и да сложим 2х8 клетки обаче това също ще е ново и не е много вероятно да чини по-малко от сериен Редут. А иначе купуването на нови, недоработени неща нито ние ще сме първите дето го правят,нито последните. Я що народ се е зачукал с F-35. Ако се модернизират белгийски фрегати Паси и Сакскобурготски следва да излежават дълги ефективни присъди за причинените чрез закупуването на трите ръждясали гемии вреди.
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              Подобно на "Бата" сме построили само "Бата". Другото за тази държава е или по-малко, или "транспортно"..... Не че не можем повече ("Делфин" са единствените способни ! ), вероятно има странични причини... Което само по себе си е логичния избор на строител на вероятните (за дискусията) нови кораби.

              Руско въоръжение не ни върши работа - не че не става, няма какъв офсет да ни предложат. А той в момента е решаващ в избора ни, да не кажа единствения с решаващо значение. Безпилотник вместо хеликоптер ..... в някое друго измерение. Или по-точно, безпилотник е добре, но за брегова отбрана какво пречи да си е брегово базиран ?!

              Сун Дзъ - напълно съгласен с написаното !!! До навлизане на новите (теоретични) попълнения, частична модернизация на белгийките е задължителна !
              Снимки - http://niki-zlatev.blogspot.com/

              Comment


                Реално погледнато белгийките откъм корпус и двигателна установка в какво състояние са? Ако не могат да изкарат още 10-20 години и да са напълно боеспособни модернизацията е загуба на пари.

                Иначе - аз нали бях начело на българския щаб в несъстоялата се игра България срещу Турция... Та когато генерал-полковника (демек моя милост) го обземаше малко по-хизбула настроението и си мислех, че ако положението в реалния свят е много кофти и съм начело на ВМС, няма как да се разчита на никого (НАТО, ЕС или извънземните) и въобще сме в състояние ала Израел в по-гаден момент, то бих приложил следната тактитка:

                Купуваме по една батарея брегови комплекси от Русия (ако може Оникс, ако ли не Уран), една батарея китайски 801-ци, една батарея 701-ци (взаимнозаменяеми и с иранските клонинги) и една батарея нещо шведско или норвежко. Хващам статистическа справка "кой е най-предпочитаният камион в страната" и качвам всички комплекси на него. Тренирам по 5-6 разчета за комплекс, никога не им давам военни униформи, а настоявам за летен камуфлаж на тираджии (джапанки и шарени тениски). Междувременно интегрирам комплексите в единна система за целеуказване (достъп по телефон, спътник, интернет, специално построени мрежи на подготвени позиции, радиостанции, димни сигнали и куриери на мотор) с информация постъпваща от пръснати радари, хора с бинокли на правилни места, кораби и какво ли не. Давам на фирмата която произвеждаше наши безпилотници да ми направи най-евтиният възможен прототип с камера + ИЧ камера (май произвеждахме такива) и дето може да лети 1000км + версия на същото без нищо, само като мишена и поръчвам максималната бройка която бюджета ми позволява. Когато напрежението със съответния съсед стане критично, разпродавам всички кораби за старо желязо (освен няколко патрулни колкото да не могат да паркират подводница на 100 метра от плажа и да ми се смеят), продавам Атия на руски инвесититор или еквивалента по това време за хотелиерски комплекс и купувам максималното количество ПКР комплекси - ако е достатъчно диверсифицирано ще имам подготвени разчети за все някой достъпен ми доставчик + купуване на черния пазар. Мога и следвайки примера на някои наши управленци да изтегля и заем за милиард ако връщането му няма да е толкова страшно колкото загубена война.

                По време на самата война (и както такива конфликти са скоротечни) няма да имам против да губя по един БЛА на половин час нонстоп стига да има много обща представа къде са вразите. Самите ПКР комплекси ще са все на избрани места - радар върху болница, пускова в центъра на стария град в Несебър, в двора на хотел пълен със закъсняващи за евакуация чуждестранни туристи, до руско консулство и т.н. Когато дойде вражески десант се чака докато не приближи съвсем до брега (за да не могат да ползват пълният обсег на ПВО-то си и ескортиращите фрегати да изостанат малко назад) и се дава залп от упор с всичко налично, имаме ресурс за 2-3 такива изпълнения максимум. Пазя си и някакъв начин да мога да избягам в държава където после няма да може да ме хванат и да ме съдят за военни престъпления (при загуба или смяна на правителството) - я вила в Абхазия (красиви планини), я някъде в Аржентина. Нова Зеландия също не е кофти място.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  Sea Dog написа Виж мнение
                  Конфликт с Русия е невъзможен, ако ще и "Тарава", с авиозвеното си и охранението, да имаме (това покрай шегичка на бившото овенно аташе на САЩ у нас). Основните ни ресурси идват от там - ядрено гориво, въглища, газ. Както казва Тъндъра (Саше, извинявай, просто така съм свикнал ) - затварянето на няколко крана, затварят и конфликта ни с Русия. Господа, 80 % от туристите по черноморието са рускоговорящи (добре, може да съм преувеличил) - вие сметнете загубите. Леко напомняне (колегата от турския морски портал не му хареса) - когато започна конфликта на 08.08.08, в Черно море, от няколко дни се беше събрала ежегодната BLACKSEAFOR - питайте Komusо, къде се намираха по това време и какво се случи, със съединение предвидено точно за такъв конфликт
                  Докато сме в НАТО, конфликта с Русия винаги ще седи на дневен ред. Покрай стратегическата ПРО има натрупано огромно напрежение и не е много ясно къде може да избие. Трябва да се поддържа конвенционален паритет на всички фронтове и това се осъзнава от всички.

                  Затварянето на крановете е нож с две остриета. Първо, износа е жизненоважен за Русия. Без тези приходи държавата не може да функционира. Второ, вече имат горчив опит с тази проблематика - ако поставят така въпроса, винаги ще се намери кой да заеме пазарната ниша.

                  Sea Dog написа Виж мнение
                  Само че ще ни е нужна и подводница, поне една !!!
                  Аз съм голям фен на идеята да си купим поне една подводница. С някой спорехме преди време дали ни трябва или не. Според мен няма начин да се тренира пълноценна ПЛО без истински зъбат "враг".

                  Comment


                    Sea Dog написа Виж мнение
                    Ако ескортирам конвой, при морска блокада, ще искам два 2500 + тонни кораба (малко са, но другите два ми трябват за резерв и прикриване ) - при условие че всеки носи Aster 15/30, RIM-116, 4 ПКР и 76 мм-ово (ПЛО възможностите също).
                    Астер 30 няма как да се появи в такъв тонаж, освен ако не искаме да правим някаква специализирана "ПВО корвета" (примерно както руснаците правят ударни). Астер 15 сами по себе си са доста неефективни - нямат възможност за пакетиране по 4, няма и да имат. Стандартното и много добре отработено решение са няколко пакета ESSM - има различни варианти, много гъвкава схема.

                    В нашите условия 4 ПКР за описаните задачи сигурно ще дойдат малко. Няма да имаме бройки за замяна на корабите в конвоя, няма как да презареждаме в морето, трябва си боекомплект.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Доколкото знам при определяне на автономността, по-големият проблем е водата а не храната.
                      Няколко тона машинария и няколко киловата допълнителна мощност осигуряват достатъчно вода. Ограниченията са основно в ГСМ, провизии, боекомплект, комфорт.

                      Comment


                        Темата май отиде от корабите съм нещо по-различно, но все пак две кратички бележки:

                        Първо, износа е жизненоважен за Русия. Без тези приходи държавата не може да функционира.
                        Ъхъ, особено за България...

                        Купуваме по една батарея брегови комплекси от Русия...
                        Колкото до скритостта и прочее - нещата са си измислени и ни устройват - пък и става дума за нещо, доста по-многофункционално от ПКР - http://www.arms-expo.ru/049055051054...057056052.html

                        Comment


                          Пилот написа Виж мнение
                          Иначе - аз нали бях начело на българския щаб в несъстоялата се игра България срещу Турция... Та когато генерал-полковника (демек моя милост) го обземаше малко по-хизбула настроението и си мислех, че ако положението в реалния свят е много кофти и съм начело на ВМС, няма как да се разчита на никого (НАТО, ЕС или извънземните) и въобще сме в състояние ала Израел в по-гаден момент, то бих приложил следната тактитка:
                          В тези сценарии въпроса опира до изтощение. Ясно е, че щом почнеш да стреляш от такива цивилни позиции, задръжките на врага ще паднат бързо. Пита се дали за този период ще можеш да унищожиш достатъчно десантни съдове. При съвременната доктрина за задхоризонтни десанти това не е много лесно.

                          Comment


                            кало написа Виж мнение
                            Ъхъ, особено за България...
                            За България общо взето всичко е фатално, но модерните войни протичат бързо А след тях всеки си носи последствията. Пазара на нефт и газ е много особена сфера, с много зли играчи. За урана да не говорим.

                            Comment


                              Пилот написа Виж мнение
                              Реално погледнато белгийките откъм корпус и двигателна установка в какво състояние са? Ако не могат да изкарат още 10-20 години и да са напълно боеспособни модернизацията е загуба на пари.
                              Не знам какво е състоянието на корпусите и двигателите, но би трябвало да могат да се ремонтират до толкова, че да служат още 10 години. Но дали е икономически целесъобразно ?
                              Освен ако не се модернизират по тази схема.

                              Някой наема ли се да сметне цена за сензори и оръжие ?

                              Comment


                                Господа изграждането на модерен флот е въпрос на много години и на много ама много пари.Изсказвания(изцепвания) от типа-ама ние тук сме решили да строим едни ОВП-та/корвети/СКР-и/патрулни кораби,ама и за по 100 милиона всяка могат само да доведат до истеричен смях.Добре "Делфин" е построил едно 1600 тонно "корито" именно "корито"-защото си е гол корпус при това проект който не е разработван в "Делфин"-а.Всичко останало-идва готово "отвън".За тези които не са запознати ще кажа,че само проектирането и изработката на винта и валолинията са толкова важни за един кораб,колкото например изчисляването на мощноста на необходимите ДГ-та."С кофти пръдна-хубава боя" нестава.Ако сме решили просто да "замажем положението" с едни 300-400 милиона по добре да ги дадем за 10-та 100-200 тонни ракетни катера,дивизион брегови ПКР,и с-ма от подводни сензори/мини.За това какъв флот е нужен на България за следващите 30 години(според моето виждане) ще напиша малко по-късно.

                                Comment

                                Working...
                                X