Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия увеличи присъствието си в Средиземно море и с кораби от Тихия океан

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    komuso написа Виж мнение
    пусковите контейнерни пакети КТ-184 са празни още при тяхното поставяне на кораба през 1994 г.
    И аз съм чел някакви такива слухове, но мислиш ли, че биха пуснали кораба на бойна служба без ракети? Честно казано, малко ме съмнява.

    Comment


      #62
      Пускали са и с далеч по-малко въоръжение,примери дал господ и наши и с руски кораби.Изглежда има някакви проблеми или забавяния в производството на Х-35 като гледам с какви темпове приемат на въоръжение БрРК "Бал" и с колко Х-35 са новопостроените 20380.

      Comment


        #63
        Кухулин написа Виж мнение
        И аз съм чел някакви такива слухове, но мислиш ли, че биха пуснали кораба на бойна служба без ракети? Честно казано, малко ме съмнява.
        Нашите фрегати са с едно 100-мм оръдие и личния Макаров на капитана, но ги броят боеготови
        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

        Comment


          #64
          komuso написа Виж мнение
          „Сметливый” е поредният „беззъб тигър” който Руссия праща в СЗМ поради липсата на нещо по-добро и плаващо.Колкото до неговите ракети „Уран” и какво може да потопи с тях-ами нищо не може да потопи,защото пусковите контейнерни пакети КТ-184 са празни още при тяхното поставяне на кораба през 1994 г.Интересното е че тези КТ-184 по рано са стояли на МРК Р-44(пр. 206МР или 206.6),интересно е и още ,че за стрелбите с ПКР „Уран” през 2002 г въпросните КТ-184 са снети от „Сметливый" и отново монтирани на Р-44 само за стрелбата.От тези КТ-184 за периода 1983-2002 са истреляни 24 ракети „Уран” но всичките от борда на Р-44(„Сметливый и досега няма пуск на ПКР „Уран”).
          Некъв източник?

          Между впрочем Уран си е предназначен да топва 5000 т кораби. Наследник на П-15 "Термит" дето бяха топнали 1967г. един разрушител.

          Comment


            #65
            Единична Х-35 с нейната 145 кг бойна част ще потопи 5000 т кораб ама нъцки.Във въпросният ЕМ "Эйлат" (2300 тона) попадат 3(от пуснати 4) "Термита" всяка с БЧ от 480-520 кг.Усещаш ли разликата.А информацията за "Сметливый" е имам от статията на Александър Широкорад-"Без новых кораблей и вооружений" във вестник "Военно Промишленый Куриер" от декември 2012 г,сайта "Севастопол.инфо" и в лични разговори с кап.1 ранг Игорь Терехин(известен повече като "Кеп" в форума на еърбейз.ру).

            Comment


              #66
              Мдааа...

              Comment


                #67
                Игорь Терехин капитан 1-го ранга ВМС Украины?
                Координатор по взаимодействию с НАТО.
                Он ещ¸ много чего может наговорить.


                По статье ...до момента публикации этой статьи ракеты «Уран» на борт «Сметливого» не загружались...
                http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                Comment


                  #68
                  Все пак някои клипчета демонстриращи възможностите на Х-35 -

                  Береговой ракетный комплекс "Бал" (Coastal defense missile SSC-X-6 'Stooge')Предназначен для защиты и придания боевой устойчивости объектам прибрежной зоны....

                  English: The Kh-35E (3M-24E) tactical antiship missile is designed to destroy guided missiles, motor torpedo and gun boats, surface ships with displacemen...
                  Last edited by gollum; 16-09-2013, 22:17.

                  Comment


                    #69
                    Виж, много е наивно да даваш такива клипчета за пример. Не се засягай, нямам никакво намерение да те обиждам.
                    Аз съм стрелял с РУСКА ПКР. И ще ти кажа с прости думи как става.

                    -Пусковата и целта са в една линия.
                    -Тренирал си координатите поне месец.
                    -Шапкарите седят и гледат.
                    -Мишената е накичена с неимоверно количество отражатели.
                    -Свети на радара не като самолетоносач, а като луната.
                    -Стреляш с право мерене - като с прашка.
                    -Вятър - нула.
                    -Вълнение - нула.
                    -Смущения - нула.
                    .......
                    -Командирите от всички рангове получават още една звездичка.
                    -Редовите - 3 дни отпуск.

                    Тези клипчета са за ламерите

                    Comment


                      #70
                      Сун Дзъ написа Виж мнение
                      Виж, много е наивно да даваш такива клипчета за пример. Не се засягай, нямам никакво намерение да те обиждам.
                      ...
                      Тези клипчета са за ламерите
                      Разбира се, че не ти се сърдя, не сме в детската градина. Това е на учение за "значки". На държавния изпит във военното училище след няколкото теоретични въпроса имаше практически - свръзка с Р-409, Р-140 или Р-161. Изпитващите стоят в кабинета, където има стационарна станция, а ти отиваш в реалната радиостанция, където ти дават параметрите и трябва да направиш връзка с другата в кабинета. Естествено в бойната станция няма проверяващ, а командира на станцията, който ти помага, не ,че без него не можеш да се справиш, но... Има и реални учения, а и реални боеве.
                      Като "Ейлат", като падналия У-2 през 60-та, като Ф-117 в Сърбия и т.н. и т.н.

                      Comment


                        #71
                        Сун Дзъ написа Виж мнение
                        Аз съм стрелял с РУСКА ПКР. И ще ти кажа с прости думи как става.

                        -Пусковата и целта са в една линия.
                        -Тренирал си координатите поне месец.
                        -Шапкарите седят и гледат.
                        -Мишената е накичена с неимоверно количество отражатели.
                        -Свети на радара не като самолетоносач, а като луната.
                        -Стреляш с право мерене - като с прашка.
                        -Вятър - нула.
                        -Вълнение - нула.
                        -Смущения - нула.
                        .......
                        -Командирите от всички рангове получават още една звездичка.
                        -Редовите - 3 дни отпуск.

                        Тези клипчета са за ламерите
                        Право мерене не е ли когато целта се наблюдава визуално..?

                        А вълнение нула бала и вятър нула..остава да кажеш че мишената е закотвена в някой залив...

                        Колкото до коментарите на украинския "Кеп". Самият производител на Х-35 ги рекламира, че могат да се поставят и на обикновен търговски кораб

                        Comment


                          #72
                          Придържайте се към темата! При следващи отклонения директно трия (без да се занимавам да търся за къде другаде този пост би бил подходящ - това е работа на автора на поста). Това, че Одзава не е на линия, за да модерира не е повод за отклонения и кръчмарски приказки - предупреждението е специално към RIZAR, който меко казано се е запътил по клатеща се дъска извън борда.

                          Разчиствам темата в момента. Засега ще оставя постовете обсъждащи качествата на руските/съветски ПКР, но и това не е съвсем по темата. Напомня - темата е за сега присъстващите руски кораби в Средиземно море. Всичко останало около това кой кого или какво и защо - особено пък на ниво чиста филия/фобия не само че не е по темата, но няма място и във форума! За обсъждания около ефективността на ПКР/ПРО има не една тема - пишете там.

                          ПП Както винаги, ако някой има коментари/възражения, моля да ги изложи до мен чрез ЛС или в темата за оплаквания във форум "Общи приказки".
                          Last edited by gollum; 15-09-2013, 09:43.

                          Comment


                            #73
                            Уважаеми, Голъм , нямах никакви намерения да ганимедствам с руските оръжия.
                            Както руските, така и френските/американските/китайските ракети са добри. Дадох са няколко примера, за това, че не бива да се подценяват доказаните качества на руския флот.
                            Освен това, както знаем в съветската, а и руската доктрина е приета концепцията на "първия залп".
                            Благодаря.
                            Клатещата дъска ще бъде твърдо прикована към борда.

                            Comment


                              #74
                              Ок, радвам се, тогава да продължаваме по същество .

                              Comment


                                #75
                                “УБИЕЦЪТ НА САМОЛЕТОНОСАЧИ” ПРЕВЗЕ СРЕДИЗЕМНОМОРИЕТО - http://worldtodaybg.com/2013/09/17/%...2%D0%B7%D0%B5/

                                Тук пише, че на крайцера са разположени ракетите П-1000, вярно ли е това ?

                                Comment

                                Working...
                                X