Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВВС на България - избор на изтребител

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Сун Дзъ написа Виж мнение
    Да вярно, сега погледнах. Но при нас не знам дали се говореше за въоръжение и какво.




    Затова ги връщат индийците явно. Заменят ги, защото не могат да ги модернизират.
    Не индийците не ги връщат за това. Връщат ги защото са ги получили за временно ползване докато не започнат да постъпват Су-30МКИ и модернизацията им общо взето никога не им е била в плановете. Ако на някой му се мотае до авиационната библиотека на 4 км. може да си снима от предпоследния брой на Combat Aircraft доста информативна статийка за продажбите на Су-30МК описваща и индийския случай освен всички останали
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      Deso написа Виж мнение
      Модернизация на всички изтребители EF Typhoon от транш 1

      Според сайта на Eurofighter, всички изтребители от първия транш е трябвало да се приведат до стандарт Блок 5, който има възможности въздух-земя. Срокът е 2012 г. В репортажа по Нова споменаха, че в Граф Игнатиево са тренирали удари по наземни цели.
      Щом е до 2012 срокът, значи всички вече са модернизирани ? Така излиза.

      Comment


        Сун Дзъ написа Виж мнение
        Щом е до 2012 срокът, значи всички вече са модернизирани ? Така излиза.


        Италианецът спомена 6 ракети и 6 бомби, но не става ясно какви бомби. Би трябвало ъпгрейдът да е приключен. Някъде бях чел, че Блок 5 може да употребява ракети AGM-65 Maverick и бомби GBU-12 Paveway II.
        Там, където ентусиазмът среща желязото.

        Comment


          Затова ги връщат индийците явно. Заменят ги, защото не могат да ги модернизират.
          Връщат ги, щото те бяха временно решение - за опознаване на техниката, до пристигането на Су-30МКИ. Връщането е част от първоначалния договор, няма нищо общо със самия самолет.

          Comment


            Deso написа Виж мнение


            Италианецът спомена 6 ракети и 6 бомби, но не става ясно какви бомби. Би трябвало ъпгрейдът да е приключен. Някъде бях чел, че Блок 5 може да употребява ракети AGM-65 Maverick и бомби GBU-12 Paveway II.

            Да кажем така - ТВ репортажите не са източник на точна информация, те са за масовата публика. Включително името на самия италианец

            Comment


              Аз смятам че най-приемлив избор ще бъде испански Mirage F1 ъпгрейднати до Astrac.При цена от 183 милиона за 16 самолета мисля че нямат конкуренция като сигурно може да се свали с преговори цената.

              Comment


                Да, те достойно биха се наредили до четирите белгийски корита на флота. Ако е испанско може да е само отказан Юрофайтър(испанците върнаха известен брой)
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  За тия пари по-добре да си закърпим нашите мигове.

                  Comment


                    И на каква цена ще стъпят Eurofighter-ите?Говоря за Astrac.Нов радар много потентни ракети mica Равнява се на Миг-23 като поколение защото постъпихме тъпо да махнем Миг-23 за сметка на Миг-21 само че с много по големи възможности.

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      За тия пари по-добре да си закърпим нашите мигове.
                      Е то не пречи ако свалим от цената ще останат пари и за Миг-29 та и за су-25.А пари никога няма да имаме за конкурс за нов самолет това мисля че на всички е ясно

                      Comment


                        И защо трябва да взимаме нещо от поколението на миг-23? Дори и модернизиран, упражнението е безсмислено. Ако си спомням правилно нашите 29-ки могат да бъдат модернизирани за експлоатация по състояние, а понеже са летели малко могат още доста да служат с едно ново оборудване.

                        Comment


                          Angelmr написа Виж мнение
                          И защо трябва да взимаме нещо от поколението на миг-23? Дори и модернизиран, упражнението е безсмислено. Ако си спомням правилно нашите 29-ки могат да бъдат модернизирани за експлоатация по състояние, а понеже са летели малко могат още доста да служат с едно ново оборудване.
                          Защото 16+15=31>15

                          Comment


                            Filip написа Виж мнение
                            Е то не пречи ако свалим от цената ще останат пари и за Миг-29 та и за су-25.
                            Су-25 е свирен, няма никакъв смисъл да се лети на него. Ако след ремонт и някаква лека модернизация на МиГ-29 останат кинти, по-добре да се вложат в полети.

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Су-25 е свирен, няма никакъв смисъл да се лети на него. Ако след ремонт и някаква лека модернизация на МиГ-29 останат кинти, по-добре да се вложат в полети.
                              На миг-29 му трябва сериозна модернизация за да е конкурентен без нов радар и тн не знам как ще стане и от тук следва единствената възможност за доработване до м версия.

                              Comment


                                Filip написа Виж мнение
                                На миг-29 му трябва сериозна модернизация за да е конкурентен без нов радар и тн не знам как ще стане и от тук следва единствената възможност за доработване до м версия.
                                На кого да е конкурентен и защо да е конкурентен? Не знам ти какви задачи виждаш за тия самолети, би било интересно да споделиш.

                                Comment

                                Working...
                                X