Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВВС на България - избор на изтребител

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    http://www.segabg.com/article.php?id=771522

    Това звучи като епитафия за българските ВВС. Явно ще станем първата средно голяма европейска държава без собствена авиация. Дори далеч по-малки и с по-малки финансови възможности държави като Сърбия или Хърватия ще имат авиация. Ние пък ще станем още по-голямо бреме за НАТО. Да видим кога и от там ще ни изхвърлят. Статията която Десперадо пусна в "Българските въоръжени сили 2004-2015" е много показателна.

    Правителството официално предлага чужди самолети да се включат в охраната на въздушното пространство на България. Това става ясно от предложенията за изменение и допълнение на Закона за отбраната и въоръжените сили, които са обявени за обществено обсъждане във вторник вечер, предаде репортер на БГНЕС. Със законодателната промяна, която трябва да бъде гласувана и от Народното събрание, ще се позволи в охраната на българското въздушно пространство да участват самолети от държавите-членки на НАТО.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Командващият бойната авиация ген. Румен Радев е подал оставка, научи „Сега“ от източници от МО. Засега информацията е потвърдена неофициално. Очаква се съобщение на военното министерство. Подробности за мотивите за подадената оставка се очаква да бъдат обявени от ген. Радев на утрешния ден на отворени врати в авиобаза "Граф Игнатиево", където ще заседава и комисията по отбрана.
      Явно офицера е решил, че поста не отговаря на действителността. Сиреч, няма какво да командва.
      Трол по списък.

      Comment


        Оставката е оттеглена след разговор с министър-председателя.

        Comment


          Интервю на Аеро с представителят за Бълария на МиГ Александър Александров:
          http://aeropress-bg.com/novini/36-ne...i-brakuva.html

          Доста спорни поне за мен моменти има в интервюто. Изненадах се от твърдението че в завод Георги Бенковски, могат едва ли не още утре да направят ремонт на РД-33. Единствено им трябва разрешение от МиГ. Ами ако е толкова лесно, за чии плащаме по милион евро на двигател в чужбина? И Александър Александров ли е първият на когото е минала през лавата тази страхотна идея?
          И колко ли би струвало усвояването на такъв ремонт, на фона че на нас пряко сили биха ни потрябвали дузина двигателя.

          Въобще като прочетох интервюто, ми остана вкус все едно съм чел руски форум. Едва ли не ако поляците ни ремонтират нещастните два летящи МиГ-29 е смъртоносен удар в сърцето на Русия, потъпкване на интелектуалната собственост, предателство, престъпение(черен пазар) и т.н.
          Баси истериците са братята. Техният човек и той.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Източникът е кофти засега
            чакаме други включвания
            http://www.frognews.bg/news_100831/S...ata-za-MiG-29/
            Сънят е слаб заместител на кофеина!

            Comment


              Парламентът e одобрил споразумението с Полша.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Представителят на МиГ космонавта Александър Александров е заявил че МиГ ще ни съдят за ремонта в Полша. Също така на поляците са отказани преговори за закупуване на резервни части докато не "прекратят този срамен договор с България":
                http://aeropress-bg.com/novini/36-ne...deben-pat.html

                Греда. Май българските МиГ-29 отиват в музея. И тъй като не виждам начин вече да купим каквото и да е от Русия, то и цялата останала бойна авиация, която зависи от руски части.
                Добре че руснаците ни забраниха да модернизираме Ми-24, че сега и тях щяхме да се чудим какво да ги правим.

                От МиГ-21 летят два, но тях поне можем сами да си ги ремонтираме в Пловдив, поне докато има двигатели за канибализиране.
                Можем да се помолим на румънците за лансери с остатъчен ресурс...
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Заплахите на космонавта са имали ефект. Аграра за сега оттегля от НС ратификацията на договора с Полша:
                  http://www.segabg.com/article.php?id=780102

                  Как не ми се търси назад в темата дето някой ми речетативеше как космонавта на бил представител на РСК МиГ. Какъв ти представител, та той си е живо камикадзе на дистанционно управление.
                  Last edited by Amazon; 26-11-2015, 05:13.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    За мен по - тъжното е, че българин и то не кой да е участва активно в цялата тази каша... А и да тръгнат да си прецакват договора с Полша заради нашите въшкави десет самолета!?!?
                    Но не съм изненадан като цяло. Моят собствен опит е, че според руснаците бизнес взаимоотношенията се изчерпват с изиване на ръце от тяхна страна. Дори и от това да страда собствената им печалба...

                    Comment


                      На времето загубихме лицензът за Булгаррено, защото се направихме на отворени и взехме да изнасяме за СССР.
                      Същото ще усетят и поляците, ако нарушат например договор с Локхийд и започнат да правят ремонт на чужди Ф-16, ако това не влиза в лиценза.
                      Нормална лицензионна политика е.
                      В случая се реве, защото става въпрос за руска компания, нищо друго.
                      Сънят е слаб заместител на кофеина!

                      Comment


                        bruchpilot написа Виж мнение
                        Моят собствен опит е, че според руснаците бизнес взаимоотношенията се изчерпват с изиване на ръце от тяхна страна. Дори и от това да страда собствената им печалба...
                        Най-вероятно зад хилядите перипети с ремонта на двигателите в Русия, се крият и някакви задни мисли.
                        Ако ни ремонтират бързо и качествено самолетите, първо ще имаме авиация, второ в близкото десетилетие, че и повече няма да се оглеждаме за нов самолет. И двете не ги устройват.
                        А те сигурно имат някакви надежди за продажби у нас.

                        Comment


                          Да, бе имат. Да не са от детската градина.


                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            Аз за друго нещо се чудя - ясно е, че поне голяма част от резервните компоненти идват от Русия, независимо къде ще се извършва ремонта. В този случай какво толкова ги е еня руснаците дали те ще ни ремонтират двигателите лично с влагане на съответните части или ще продадат същите части на някой друг, който ще ги вложи? Предвид факта, че няма да се тормозят с транспорт на цели двигатели насам - натам, няма те да правят изпитанията, няма да изготвят документацията и няма да дават гаранция, би трябвало съотношението приходи - разходи да сходно ако не и по - добро /макар, че общата сума ще е по - малка/.
                            Та за да драпат чак толкива ми се струва, че тук някъде има заровено куче - или ни бръснат по три бради в графата "труд", или ни калкулират себестойността на частите по три или има някакви други сметки, които ние като общественост никога няма да разберем.
                            А и аргументите на Сун Дзъ също не са за пренебрегване - все пак колкото по - малко изправни самолети има "вражеския лагер", толкова по - добре

                            Comment


                              Значи дават технология и части на поляците, за да си поддържат техните 29-ки, въпреки че са си отколешни врагове. Обаче от нашата пършива авиация се страхуват...
                              Това ще е заради генерал Колев, от тогава ги е страх от нас...
                              Сънят е слаб заместител на кофеина!

                              Comment


                                ValBo написа Виж мнение
                                Значи дават технология и части на поляците, за да си поддържат техните 29-ки, въпреки че са си отколешни врагове. Обаче от нашата пършива авиация се страхуват...
                                Това ще е заради генерал Колев, от тогава ги е страх от нас...
                                Точно това имам предвид - с поляците никога не са се понасяли и въпреки това с тях проблеми няма. Обаче за нас веднага извадиха томахавката и то на едро. Мен лично това ме кара да се замисля!
                                P.S. Не става дума за страх, а за поставяне в "разкрачено положение". Те така най - обичат

                                Comment

                                Working...
                                X