Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВВС на България - избор на изтребител

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Офертите за модернизация са до М2. 9-12 може би за мишени ще върши работа.

    Comment


      Кухулин написа Виж мнение
      Офертите за модернизация са до М2. 9-12 може би за мишени ще върши работа.
      М/М2 не са модернизации, а нови машини. Офертите за модернизация, дето са видели и бял свят, са грубо казано три - СМТ, UPG и перуанските машини. От тях най-доброто, но и най-скъпото е индийската версия.

      Иначе, аз също съм за нови 29/35, вместо да се наливат пари в модернизация.

      Comment


        Е, ако офертата е била за нови, това е друга песен. Аз имам спомен, че до стандарта М2 искаха общо към $200 млн. Ама може и да бъркам.

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          Е, ако офертата е била за нови, това е друга песен. Аз имам спомен, че до стандарта М2 искаха общо към $200 млн. Ама може и да бъркам.
          Не, аз доколкото знам ни предлагаха изкупуване на наличните, плюс замяна на нови СМТ, а после ги замениха с М/М2.

          Comment


            Може и така да беше. Абе все тая - аман от бангии

            Comment


              Да, Су-35 си ни трябва, ако ще е руско!

              Comment


                Аз виждам съвсем различен сценарий за битката.
                Летят си два Грипена. Имат си някаква задачка в зоната на прикритие на МиГ-овете.
                Последните си седят на летището в готовност. През това време РТВ-то си води грипените.
                Когато последните влязат в зоната на действие, вдигат двете двойки и щурмана ги води по различни курсове до грипените.
                Докато едните баламосват противника, втората двойка влиза отзад и стреля.
                Това е стратегията по която работят МиГ-овете. Така са замислени.
                Но и РТВ-то на противника не спи, така че, като види двете двойки, ще дръпне грипените на обратно и няма да има битка.
                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                Comment


                  ValBo написа Виж мнение
                  Аз виждам съвсем различен сценарий за битката.
                  Летят си два Грипена. Имат си някаква задачка в зоната на прикритие на МиГ-овете.
                  Последните си седят на летището в готовност. През това време РТВ-то си води грипените.
                  Когато последните влязат в зоната на действие, вдигат двете двойки и щурмана ги води по различни курсове до грипените.
                  Докато едните баламосват противника, втората двойка влиза отзад и стреля.
                  Това е стратегията по която работят МиГ-овете. Така са замислени.
                  Но и РТВ-то на противника не спи, така че, като види двете двойки, ще дръпне грипените на обратно и няма да има битка.
                  Е, нали казахме, че и Грифоняците имат РЛ-осигуряване, да речем - Еrieye. Тогава МиГ-те може да получат ракети и при вдигането за прехват...

                  Comment


                    Super_Hornet написа Виж мнение
                    Да, Су-35 си ни трябва, ако ще е руско!
                    Аха и керосин от Лукойл че барем накрая излезнат на печалба.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Аха и керосин от Лукойл че барем накрая излезнат на печалба.
                      Керосинът ти е най-малкото разходно перо за такъв самолет.

                      Comment


                        А от другата страна А-50 или А-100 (нищо че не е летял още :-) ) плюс цялото ПВО на страната :-)

                        Сравнявате две различни доктрини, при условия удобни за едната и естествено тя печели. А е при какъвто и да е бой трябва да наложиш своята тактика. Във Виетнам МиГ-17 са били две поколения под Ф-4, но са му създали много неприятности, въпреки тоталното въздушно превъзходство и РЛС покритие.
                        Сънят е слаб заместител на кофеина!

                        Comment


                          Super_Hornet написа Виж мнение
                          Керосинът ти е най-малкото разходно перо за такъв самолет.
                          А кое тогава е най-голямото? Сравнено с лек еднодвигателен изтребител.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            ValBo написа Виж мнение
                            А от другата страна А-50 или А-100 (нищо че не е летял още :-) ) плюс цялото ПВО на страната :-)
                            Тогава влизат всякви комбинации от ВКП, ДРЛОу, РТР/РЕП/РЕБ-самолети и повечко ударни маХини.

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              А кое тогава е най-голямото? Сравнено с лек еднодвигателен изтребител.
                              Части, ремонти, прегледи, заплати...

                              Comment


                                Super_Hornet написа Виж мнение
                                Части, ремонти, прегледи, заплати...
                                Зависи кое ВВС. По принцип трябва да е гориво, амортизация, заплати. При много скъпи самолети като например F-15E амортизацията може и да надмине горивото. При Су-35 който е около $60-65 милиона, едва ли. Тоновете керосин на един час полет - там е заровено кучето.
                                Ако се лети де...ако не се лети - ясно
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X