Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВВС на България - избор на изтребител

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Dinain написа Виж мнение
    Какви други опции има?
    Не знам какво търсим. Като ти кажат - няма да търсим нови самолети, за какви опции може да се коментира? Стари летала, друго няма...

    Но, ако идем за момент в паралелната вселена, разбира се, е възможно придобиването на лизинг, или пък покупка с държавногарантиран заем от страната-производител на машината. Поляците закупиха Ф-16 по този начин, чехите лизинговат Грифоня, като при покупка, вноските до момента се приспадат, така им остава само да доплатят разликата. Варианти има най-различни, още повече, че пазарът на нови самолети е много свит, така че, със сигурност ще има варианти за пазарене.

    Comment


      8 т.н. "нови" аероплана могат да стигнат само за еър-полисинга и то с условности - няколко за ремонт, няколко учебни, останалото на предела, друго йок. Неразумна недостатъчност така да се каже.

      Comment


        20 милиона лева на година ако се лети нормално за 12-16 самолета не е нищо откъм консумативи поне според мен (стига да има по 200-300 часа полети на самолет и да се ползват всичките). Ако вземем нещо втора ръка в момента ще ни излезе горе-долу един порядък повече за същия период. Поне аз не виждам за какво са всички тези драми, няма пари, не взимаме нови неща или боклуци, поддържаме МиГ-29 и се молим да намерим Грипен-А или С на отстъпка след 4-5 години когато евентуално имаме пари.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          Малко използвани грипен - Ц/Д има и сега. Поинтересувай се колко машини държат на склад шведите, че и лизинги предлагат...

          Comment


            Пилот написа Виж мнение
            20 милиона лева на година ако се лети нормално за 12-16 самолета не е нищо откъм консумативи поне според мен (стига да има по 200-300 часа полети на самолет и да се ползват всичките). .
            2 километра магистрала на ББ
            Просто не знам защо говорим за такива "жалки" държавни суми.

            Прочетете пак какво казва за рушвета министъра - отказал сега, защото се чака повече. Няма нито една държавна (обществена) поръчка у нас без комисионна. Няма нищо случайно, такава ни е държавата, такива са ни хората.

            Comment


              Може би гледам прекалено песимистично на нещата, но мисля, че неизбежно друга държава ще поеме охраната на въздушните ни граници, както е в Прибалтика. Военната авиация стана много скъпо удоволствие и България вече просто не може да си я позволи. БВП на България е около 53 млд долара. Намерете списък с БВП на държавите и разгледайте държавите с БВП около нашия - +/-10%. Някоя от тях да има по-добра военна авиация, с по-съвременни самолети? Мисля, че само Йордания, ама тя пък няма нашето застаряващо население и няма такива разходи за пенсии. Както и да го въртим, вече нямаме дупе за хубави самолети. Колкото по-бързо си дадем сметка за това, толкова лесно ще приемем бъдещето си. А то не е розово.
              If you believe everything you read, better not read.
              Japanese Proverb

              Comment


                Какви са тия унили разсъждения, я се стегнете. Боко каза, че ще даде

                От 2016 г. ударно модернизираме армията с пари от НАП и Митниците, решен Борисов

                Премиерът бе категоричен, че в момента имаме много по-големи приоритети и ще купим изтребители тогава, когато имаме пари - след 1-2-3 години.

                Comment


                  Кухулин написа Виж мнение
                  Какви са тия унили разсъждения, я се стегнете. Боко каза, че ще даде

                  От 2016 г. ударно модернизираме армията с пари от НАП и Митниците, решен Борисов

                  Премиерът бе категоричен, че в момента имаме много по-големи приоритети и ще купим изтребители тогава, когато имаме пари - след 1-2-3 години.
                  Аз не разбирам и защо е това реване - и МиГ-29, и Су-25, които имаме, могат да изкарат още едно десетилетие, а една минимална модернизация е стотинки.

                  Още повече, че упорито се обсъжда за замяна нещо втора-трета ръка, което е пълен абсурд. Отделно и в момента върви замяна на доста места по света към следващото поколение, демек - тамън ше фанем гребена на вълната, а не стари железа...

                  Comment


                    Super_Hornet написа Виж мнение
                    Аз не разбирам и защо е това реване - и МиГ-29, и Су-25, които имаме, могат да изкарат още едно десетилетие, а една минимална модернизация е стотинки.
                    Ремонта е 80 млн лв, дето ги няма в момента. Модернизацията беше 200 млн или нещо такова. Освен това, никой не иска да се занимава с руснаците, а пък другите оферти за модернизация кой ги знае кви ще са. Май не съм срещал цифри.

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      Ремонта е 80 млн лв, дето ги няма в момента. Модернизацията беше 200 млн или нещо такова. Освен това, никой не иска да се занимава с руснаците, а пък другите оферти за модернизация кой ги знае кви ще са. Май не съм срещал цифри.
                      Не ремонта, а рамковото споразумение за обслужване на машините за няколко години напред. Модернизацията е различна - в Полша е малко, в Индия е доста повечко, но и възможностите са несравними.

                      Относно занимаването - може много да искаме, обаче дори и утре да се поръча нещо, което е НЕвъзможно да се случи, ако е ново, ще дойде след минимум 2-3 г. Ако се спазят пък всички процедури - конкурс, преговори, договори т.н., тогава може и 5 г. До този период, с какво предлагаш да летим, да обучаваме хора и т.н.

                      Comment


                        Super_Hornet написа Виж мнение
                        Относно занимаването - може много да искаме, обаче дори и утре да се поръча нещо, което е НЕвъзможно да се случи, ако е ново, ще дойде след минимум 2-3 г. Ако се спазят пък всички процедури - конкурс, преговори, договори т.н., тогава може и 5 г. До този период, с какво предлагаш да летим, да обучаваме хора и т.н.
                        Ми те и руснаците сигурно ще ни мотат 5 години Ако няма на какво да летим, ще плащаме на други да лятят, то е ясно.

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          Ми те и руснаците сигурно ще ни мотат 5 години Ако няма на какво да летим, ще плащаме на други да лятят, то е ясно.
                          И после да започваме от кръглата нула... Айде без такива! Руснаците не виждам за какво ни мотат - подписваш договор, получаваш каквото си поръчал. Просто ние не влагаме почти нищо в нашите самолети, а явно очакваме да летят на магия...

                          Comment


                            Super_Hornet написа Виж мнение
                            Руснаците не виждам за какво ни мотат - подписваш договор, получаваш каквото си поръчал.
                            Щото 1) са руснаци и 2) в момента са ни врагове.

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Щото 1) са руснаци и 2) в момента са ни врагове.
                              1. Какво им има на руснаците?

                              2. На кого са враг? Ти наясно ли си, че в момента от тия "врагове" получаваме 100% от вноса на енергоносителите?

                              Comment


                                Super_Hornet написа Виж мнение
                                1. Какво им има на руснаците?
                                Е, руснаци, какво друго да им има

                                Super_Hornet написа Виж мнение
                                2. На кого са враг? Ти наясно ли си, че в момента от тия "врагове" получаваме 100% от вноса на енергоносителите?
                                И се чудим как да избягаме от тая зависимост, щото не е гут.

                                Comment

                                Working...
                                X