Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВВС на България - избор на изтребител

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Да, за материали от производителя и аз съм съгласен, но, според мен, този тип материали и най-вече тестовете, са си поверителни и се дават не за разгласяване "из Интернет". Като резултатите от директната проверка ще да са решаващи винаги, когато няма и директен политически натиск. Въпросът е, че всичко това са си неща, които се правят в тесен кръг, общо взето зад закрити врати. нещо достига до Интернет, но едва ли всичко и повечето подробности - като слухове. Рекламните листовки по сайтовете са не повече от базова информация. Вероятно ТТХ в някаква степен ще да са достоверни (но пък са толкова общи), а останалото е текст, фрази. А за решението са важни конкретните числа и подробности, каквито не се намират (като цяло) в рекламните брошурки.

    Comment


      Кухулин написа Виж мнение
      Не е публикувана в такива детайли.
      Добре, тогава каквото е публикувано.

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение
        Случая с турския проект не е такъв. С всеки комплекс е проведена стрелба по девет цели и въз основа на резултата е взето решение. Китаеца дава 9/9.
        Другата С-300 ли е била? Тя също ли е треснала 9/9? А случайно да си срещал, дали разликата в цената е била драстична?
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          gollum написа Виж мнение
          Да, за материали от производителя и аз съм съгласен, но, според мен, този тип материали и най-вече тестовете, са си поверителни и се дават не за разгласяване "из Интернет". Като резултатите от директната проверка ще да са решаващи винаги, когато няма и директен политически натиск. Въпросът е, че всичко това са си неща, които се правят в тесен кръг, общо взето зад закрити врати. нещо достига до Интернет, но едва ли всичко и повечето подробности - като слухове. Рекламните листовки по сайтовете са не повече от базова информация. Вероятно ТТХ в някаква степен ще да са достоверни (но пък са толкова общи), а останалото е текст, фрази. А за решението са важни конкретните числа и подробности, каквито не се намират (като цяло) в рекламните брошурки.
          Абе излизат си и доста брошури, инфографики и дори филмчета с компютърна анимация и от производителите. Но да, не са толкова "подробни" и "информативни" колкото са материалите родени в главите на интернет потребители.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            Абе излизат си и доста брошури, инфографики и дори филмчета с компютърна анимация и от производителите. Но да, не са толкова "подробни" и "информативни" колкото са материалите родени в главите на интернет потребители.
            Чат-пат и доклади с резултати от учения.

            Comment


              Amazon написа Виж мнение
              Другата С-300 ли е била? Тя също ли е треснала 9/9? А случайно да си срещал, дали разликата в цената е била драстична?
              Руснаците участваха с С-300ВМ "Антей-2500" - войскова ЗРС, при това от възможно най-висок клас. Цената е значителна, както и възможностите.

              Comment


                Super_Hornet написа Виж мнение
                Добре, тогава каквото е публикувано.
                Например това:

                The HQ-9 system also reportedly tested well, exhibiting a capability to engage cruise missiles on a par with that of the Raytheon/Lockheed Martin Patriot system, and potentially a longer range for conventional air targets than the Patriot and Eurosam Aster 30 systems. Chinese media sources also reported that although the HQ-9 system has a shorter range than the Russian system, it has a faster response time (15 seconds) and it hit all nine of its targets in trials.

                Amazon написа Виж мнение
                Другата С-300 ли е била? Тя също ли е треснала 9/9? А случайно да си срещал, дали разликата в цената е била драстична?
                По форумите пишеше, че Патриота е ударил 3/4 и американците са забранили публикуването на следващите опити. Руснаците нищо не са публикували. Патриота е бил над $7 млрд, срещу $3.4 за китаеца.

                Comment


                  Кухулин, източник, моля!

                  Comment


                    Гугъл?

                    Comment


                      Попитах сериозно.

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Например това:

                        The HQ-9 system also reportedly tested well, exhibiting a capability to engage cruise missiles on a par with that of the Raytheon/Lockheed Martin Patriot system, and potentially a longer range for conventional air targets than the Patriot and Eurosam Aster 30 systems. Chinese media sources also reported that although the HQ-9 system has a shorter range than the Russian system, it has a faster response time (15 seconds) and it hit all nine of its targets in trials.
                        По форумите пишеше, че Патриота е ударил 3/4 и американците са забранили публикуването на следващите опити. Руснаците нищо не са публикували. Патриота е бил над $7 млрд, срещу $3.4 за китаеца.
                        Страхотно представяне на китаеца. Да биеш американската система и да си наравно с руската си е постижение. Предполагам че са тествали PAC-3? Все пак тя е за балистични цели.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Амазон написа
                          Абе излизат си и доста брошури, инфографики и дори филмчета с компютърна анимация и от производителите.
                          Според мен, трябва да се прави разлика. Нещата, които излизат в "широк достъп" са си чист пи-ар, чиято цел е да представи в добра светлина фирмата и продукта й пред "широката общественост", т.е. интересуващи се Интернет-"експерти" и прочее хора, които "шумят" из медии и Интернет. Но не и да бъде основа на съставяне на мнение за онези малко хора, които реално вземат решение за покупка. За тях най-вероятно са предназначени друг тип материали - с много повече подробности и данни, които обаче не са "широко достъпни", а са си най-вече поверителни. Плюс реалните тестове. Аз смятам, че повечето от информацията, която "изтича" за един или друг тест и така нататък, е от същата пи-ар категория. Т.е. със същата степен на преувеличения. И, да, не мисля, че има някакъв проблем с преувеличенията в този тип информация, защото тяхното предназначение не е да убедят потенциалния клиент, а да убедят онези, които после могат да се "възмущават" от сделката. Друга целева аудитория. Едва ли хората, които реално вземат решението биха се трогнали от някакво несъответствие. За тях е важно резултатите от тестовете да съответстват с нуждите им и пълната информация.
                          Поне аз така виждам нещата. Затова и имам определени съмнения към всички открити източници, независимо "от компанията" или други. естествено, друго нямаме, но просто трябва да сравняваме и да имаме едно на ум.

                          Comment


                            Super_Hornet написа Виж мнение
                            Попитах сериозно.
                            http://thediplomat.com/2014/05/why-t...ems-after-all/
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              Предполагам че са тествали PAC-3? Все пак тя е за балистични цели.
                              Вероятно мешаница от PAC-3 и GEM-T за универсалност, но офертата се водеше PAC-3.

                              Comment


                                gollum написа Виж мнение
                                ...
                                Всяка сделка е сама за себе си. Една се решава от политици дето нищо не разбират, каквито и данни да им дадеш, други от военните, но никоя не се решава от авиационните фенове. Така че производителите да зарибяват авиофеновете с лъжливи ТТХ, не ми се вижда много смислено.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X