Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВВС на България - избор на изтребител

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение
    Не пише колко летят пилотите, но някъде четох, че е около 60 часа годишно...
    Това са средни стоности, срещал съм че младите пилоти летят доста по-малко(по обективни причини). Но при всички случаи всичко под 100 часа си е опасно. Дори симулатор няма, от скоро май ходят в Сърбия да навъртят някой час на симулатор.

    А по често обсъжданият въпрос защо не е добра идея България да купува руски самолети, ето една причина:
    http://aeropress-bg.com/novini/36-ne...-uchastie.html

    Производителят на нашите изтребители МиГ-29, руската компания РСК МиГ, е изпратил писмо до МО, в което предупреждава, че не може да даваме на друга страна да модернизира бойните ни самолети. Това пише вестник „Преса” в днешния си брой.

    В писмото се посочва, че в противен случай ще имаме проблеми с поддръжката на МиГ-29. Според специалисти това означава, че ако не приемем условието, компанията ще спре да изпълнява ангажиментите си по поддръжката на изтребителите с риск бойната ни авиация да остане на земята.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      След интервюто на генерал Радев, едва ли руските самолети са реална алтернатива.

      Comment


        Генерала систематизира неща, които се говорят от години. Включително и в тази тема. Точно хора като него ще се загубят(и вече доста си хванаха шапката), ако не се вземат някакви таралясници. После сбогом авиация.
        Интервюто е тайфун от всякъде. Браво на Преслав, или който там е взел интервюто. Друго си е да чуеш мнението на генерал от ВВС и боен пилот. Не че мненията на разни анализатори не са меродавни, ама все пак...

        П.П: Единственото което не ми стана съвсем ясно е сравнението между РД-33 и "западните двигатели" ремонтирани на модулен принцип. Ще ми е интересно да знам за кои двигатели иде реч, защото като говорим за "западни самолети"(които са ни предлагани) иде реч за поне три различни двигателя и три сериозни модификации на един от тях.
        Last edited by Amazon; 13-03-2014, 04:18.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Amazon написа Виж мнение
          Единственото което не ми стана съвсем ясно е сравнението между РД-33 и "западните двигатели" ремонтирани на модулен принцип. Ще ми е интересно да знам за кои двигатели иде реч, защото като говорим за "западни самолети"(които са ни предлагани) иде реч за поне три различни двигателя и три сериозни модификации на един от тях.
          Мисля, че всички западни двигатели са на модулен принцип. От друга страна, останах доста учуден от ресурса на нашите двигатели, които реално са на китайското ниво. Странно как летим още с тях.

          Comment


            Генерала систематизира неща, които се говорят от години. Включително и в тази тема. Точно хора като него ще се загубят(и вече доста си хванаха шапката), ако не се вземат някакви таралясници. После сбогом авиация.
            Интервюто е тайфун от всякъде. Браво на Преслав, или който там е взел интервюто. Друго си е да чуеш мнението на генерал от ВВС и боен пилот. Не че мненията на разни анализатори не са меродавни, ама все пак...
            Да ме прощаваш обаче това не почива на някаква реална преценка. Взимаме някакви таралясници и какво? В един момент започват да седят масово на земята поради липса на части, стареене на планера(първите пукнатини и нещото става паметник трайно) и други такива неща ИЛИ започваме да губим хора в летателни произшествия. И честно казано не вярвам на мнението на един генерал бил той и боен пилот и квото там още, защото в назначаването на един генерал(кой да е) за такъв има доста политически елемент с всички свързани с това нечисти неща. И съответно ако мнението на генерала не е "правилно" забутването му в десета глуха не е много сложно, пък то да се откажеш с лека ръка от облагите свързани с лампазите на гащите явно не е лесно. Повече бих повярвал на мнението на един капитан или майор. А това за некоректните руснаци насмръдва на един Дедо. Просто си представих как Боинг биха ви написали писмо с което да кажат, че с удоволствие биха приели някой F-15K или SG примерно да се модернизира от Сухой или от РСК МиГ завъшващо с това, че Боинг с изключителна радост би продължил да поддържа такава машина. Иначе ясно ми е, че в момента народа вади от 9 кладенеца вода белким ни "подарят" Тайфун ама дано се провалят
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              Няма как да не се съглася. Генералът е най-много на под-полковнишка възраст, а всички знаем за кое звание, колко години са нужни и как се става висш офицер, въпреки навършеният стаж. Така че е напълно вероятно да обслужва определени интереси в изказванията си.
              Също така е вярно, че Боинг биха реагирали по същият начин. Само не се сещам, имаше ли на времето подобни реакции от руснаците, когато валяха израелски оферти ?

              От друга страна трябва да се направи много обстоен разчет за разходите, поне за 10-15 години напред, до най-малките детайли, естествено някаква оценка стойност - ефетивност, за да се даде точна оценка кое е най-доброто за нас.

              Comment


                Сун Дзъ написа
                Само не се сещам, имаше ли на времето подобни реакции от руснаците, когато валяха израелски оферти ?
                Имаше. Не дадоха разрешение. Май за хеликоптерите ставаше въпрос тогава.

                Sailor_Malan написа
                Да ме прощаваш обаче това не почива на някаква реална преценка. Взимаме някакви таралясници и какво? В един момент започват да седят масово на земята поради липса на части, стареене на планера(първите пукнатини и нещото става паметник трайно) и други такива неща ИЛИ започваме да губим хора в летателни произшествия.
                Аз също съм против купуването на самолети втора/трета ръка и съм го писал на доста места из темите.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Да, но Елбит модернизира македонските Ми-24 и Ми-17. Не знам ремонта на планера и двигателите украинците ли са го поели, но явно при братовчедите не е такъв голям проблем.

                  А за изтребителите по принцип да взема и аз да се нахендря грубо и да си изплющя мнението. Аз съм за това да теглим кредит, да харчим големи пари за НОВИ и хубави машини, да натиснем за офсет в рамките на 55-65% от стойността, като офсета да се изразява в:
                  - техническа документация
                  - ремонтни мощности в Граф Игнатиево и Пловдив (и/ или Крумово) и
                  - производствени мощности с двойно предназначение (резервни части за изтребителите и за гражданската авиация)

                  Comment


                    Може да сгреша държавите, защото пиша по памет, но май Перу купи от Беларус 16 Миг-29 и после се наложи да купи още два от Русия. Защото руснаците се бяха расърдили, че са ги прескочили в сделката и не искаха да дават резервни части.

                    Значи търсим самолети произвеждани от поне няколко държави, за да не ни извиват ръчичките после.

                    Comment


                      да натиснем за офсет в рамките на 55-65% от стойността, като офсета да се изразява в:
                      - техническа документация
                      - ремонтни мощности в Граф Игнатиево и Пловдив (и/ или Крумово) и
                      - производствени мощности с двойно предназначение (резервни части за изтребителите и за гражданската авиация)
                      Ето това ще е най-трудната част, защото повечето "преговарящи" биха натиснали за 20% рушвет. Общо взето Дедо нарочно внесе едни дедови изменения в ЗОП преди време, за да не го гледа народа в ръцете.
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        Greece to conduct Bulgarian air policing

                        Целия свят ни се смее

                        Comment


                          Всичко е заради Кипър. Нашите правели по няколко прехвата дневно на руски разузнавателни ИЛ-ове. С три летящи МиГ-29 това е свръх натоварване за родните ВВС. Турците на моменти по половин ескадрила са дигали по същата причина. Май и с Румъния ще имаме подобен договор. Заглавието е преувеличено. Освен това не виждам нищо лошо от договор за взаимно покритие със съседна приятелска държава притежаваща към то 200 съвременни изтребителя и натренирани пилоти.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Нашите правели по няколко прехвата дневно на руски разузнавателни ИЛ-ове. С три летящи МиГ-29 това е свръх натоварване за родните ВВС.
                            Нека не преписваме глупостите на пресата все пак. Предвид факта, че Ил-20 лети над международни води, нашите освен да идат да му правят компания друго не са в състояние да направят. Същото се отнася и за турците. Прехвати и всякакви други действия може само ако влизат в нашето въздушно пространство, ама до сега предвид факта, че няма един Ил-20 принуден да кацне във Варна или Бургас, прехватите са едиствено писаница да се покаже какви героични ВВС имаме, а всякакви враждебни действия извън 12 милната зона на съответната държава биха навлекли неописуемо много неприятности на предприелия ги, включително до това следващия път Ил-20 да си води охрана.
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              Sailor_Malan написа Виж мнение
                              Нека не преписваме глупостите на пресата все пак. Предвид факта, че Ил-20 лети над международни води, нашите освен да идат да му правят компания друго не са в състояние да направят. Същото се отнася и за турците. Прехвати и всякакви други действия може само ако влизат в нашето въздушно пространство, ама до сега предвид факта, че няма един Ил-20 принуден да кацне във Варна или Бургас, прехватите са едиствено писаница да се покаже какви героични ВВС имаме, а всякакви враждебни действия извън 12 милната зона на съответната държава биха навлекли неописуемо много неприятности на предприелия ги, включително до това следващия път Ил-20 да си води охрана.
                              Хубаво е човек да се поинформира малко. Съвсем малко поне. Примерно какво е ADIZ. Па после може да си философства пак на воля.

                              Колкото до публикацията на Jane's, то си има опровержение.
                              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                              Comment


                                Фактите са си факти - в момента имаме летящи общо 4 бойни изстребителя - 2 Миг-21БИС и 2 Миг-29. С летящите учебно-бойни и Су-25 имаме около 10 летящи бойни самолета.

                                Comment

                                Working...
                                X