Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВВС на България - избор на изтребител

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Filip написа Виж мнение
    Определено.Въпроса е за самолетоносачите какви контра мерки ще вземат индийците.Защото това си е сериозно оръжие.Аз виждам само един вариант купуват Е-2 но не знам как без катапулт ще излети от този Stobar.Тази ракета показва че времето на Ф-14 въоръжен с Аим-54 не е отминало.
    И индийците така ги виждат нещата. За това и вторият им самолетоносач собствено строителство ще е към 65 000 тона водоизместване - именно за да може да оперира със сериозни ДРЛО платформи. Дори доколкото си спомням са сериозно заинтересовани в американските разработки за електромагнитни катапулти, което може да насочи нещата към атомна енергетична установка.

    Иначе аз съм много скептично настроен към това самолетче JF-17. Пакистанците се опитват да го изкарат толкова уникално страхотно, че до сега само дето не са претендирали, че може да пътува през време-пространството. С какви ли не чудесии ще го накачулят, какви ли не функции ще му възложат, това щяло да прави, онова щяло да прави... Първите две строеви ескадрили формират съединение с гръмкото название СТРАТЕГИЧЕСКО КОМАНДВАНЕ (уау), а говорим за изтребител, чиито основен замисъл е, колкото и модерни системи да му се интегрират, да бъде преди всичко евтин и масов. А функцията му е преди всичко идеологическа - "Вижте ни, влязохме в суперелитната група на страните, които разработват и произвеждат изтребители."
    Last edited by Duque de Caixas; 07-01-2014, 18:59.

    Comment


      Duque de Caixas написа Виж мнение
      да бъде преди всичко евтин и масов.
      И затова е идеален за държава като България.

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение
        Не ми се вярва от такъв ремонт да излязат с под 4000 часа ресурс, а това е много години служба.
        Тука нещо съм се объркал с ремонта на Ф-16ките. Нашите мигове изглежда имат по около 1000-1500 часа ресурс и след ремонта може би ще излязат с 2000+ часа. Гадая, разбира се, но нещо от тоя порядък ще да е.

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          Индия не разполага с ескорти за АУГ. Първата мярка е да построят достатъчно такива кораби. Планирани са, но нещо не върви работата.
          Бе ще им се понамери туй онуй да сформират пълноценна АУГ ама вероятно ще лишат целия останал театър на военните действия от ракетни фрегати, което предвид състоянието на пакистанския флот може би не е особено страшно, че доде индийците планират още Шивалик и атомни подводници собствена постройка, пакитата още търкалят стари британски корита от Фолклендската война и вероятно разчитат на Големия Северен Брат(Китай) който също не се кефи на индийците. Иначе може би ако се съгласят да изнасят J-20 някакъв микс от малко от него и много JF-17 са възможен вариант за нас ама ако може с руски двигатели и авионика, че китайските още са далече от истината
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            Sailor_Malan написа Виж мнение
            Бе ще им се понамери туй онуй да сформират пълноценна АУГ ама вероятно ще лишат целия останал театър на военните действия от ракетни фрегати
            Ами пуснал съм в морския раздел снимка на новото им авионосно съединение. Ескорта е 3 х Делхи и 3 х Талвар. Не че са лоши кораби, но са ударни. Нито противовъздушната им отбрана е читава, нито противолодъчната. Авиацията ще ги направи на дроб.

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              Ами пуснал съм в морския раздел снимка на новото им авионосно съединение. Ескорта е 3 х Делхи и 3 х Талвар. Не че са лоши кораби, но са ударни. Нито противовъздушната им отбрана е читава, нито противолодъчната. Авиацията ще ги направи на дроб.
              Е вероятно биха сменили трите Делхи с трите Шивалика, което някак може да закърпи нещата, понеже те имат прилична ПВО(32 клетки УВС за Барак-1 и 24 Щил), което допълнително показва, че пакистанците са на прав път с ракета с радиус 180+ километра. Въпроса е до колко индусите ще успеят да изнесат напред зоната на евентуален прехват, ама това без ДРЛО самолет не знам как ще стане, а в успешната каръщиска на МиГ-29К с Е-2D нещо не вярвам
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                Sailor_Malan написа Виж мнение
                Е вероятно биха сменили трите Делхи с трите Шивалика, което някак може да закърпи нещата, понеже те имат прилична ПВО(32 клетки УВС за Барак-1 и 24 Щил)
                То ако е въпроса за еднорък Щил, Делхи имат 2 х 24. Само че с 12 до 16 секунди на пуск, сещаш се...

                Comment


                  Е предполагам е въпрос на тактика как ще ползват Барака и Щила на Талварите и на Делхи/Шивалик и на логистика кога ше се появят първите есминци проект 15В вместо Делхитата. Всеки случай такъв standoff капацитет като на пакистанците ни трябва и на нас и то не само по морски цели
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    Наистина, сложно е да си стабилен в океана с корабно съединение. В днешен ден индийците са за никъде, Кухулин е прав - ПВО-то им е смешно. Една-две ескадрили пакистанци ще ги направи смешни.

                    Comment


                      Е, реално погледнато Пакистан няма толкова добри възможности да открие самолетоносача успешно освен ако самият той не им се е заврял под носа, в което няма никакъв смисъл - близка блокада ако искат ще я правят само с наземни сили, едно съединение със самолетоносач ще е много по-навътре в морето, а ако не е навътре - ще има подкрепа от брега под формата поне на някой АУАКС + изтребители. Но просто няма смисъл индийците да им се завират съвсем под носа със самолетоносач - всичко там е постижимо с наземно базирана авиация, Пакистан не е толкова голям.

                      Колкото до България - според мен някой и друг евтин Грипен-С/Д (повечко Д) втора ръка от Шведските ВВС би ни дошъл добре и е оптимален вариант като пари и възможности.
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        На мен ми се струва, че ако действително извадим $600 млн и търсим политически приемлива сделка, от 12 шведски грипена на старо наистина няма какво по-добро да вземем. За по $50 млн може и да се навият. Но количеството, което озвучаваха преди - май 8 самолета - нещо не вдъхва доверие. За кое по-напред...

                        Comment


                          И аз стигнах до този извод но наистина не се знае на какви пари ще стъпят.Едно е сигурно със шведите може най-лесно да се договорят нещата вижда се че имат голямо желание да наложат Грипен в световен мащаб.Чудя се друго дали не можем пак втора ръка да вземем Ф-18.

                          Comment


                            Sailor_Malan написа Виж мнение
                            Иначе може би ако се съгласят да изнасят J-20 някакъв микс от малко от него и много JF-17 са възможен вариант за нас ама ако може с руски двигатели и авионика, че китайските още са далече от истината
                            Всички JF-17 са с руски двигатели, вариант на РД-33 с леко изменена смукателна част. Нещо повече, всички бъдещи варианти на самолета се планират с този двигател а не с китайски. Пакистанците вече му били навъртели към 10 000 часа и били възхитени от двигателя, така че няма да рискуват да го сменят. Климов има да произвеждат двигатели до второ пришествие, особено ако стане аржентинската сделка.

                            За нас JF-17 е едно голямо "НЕ!". Първо се произвежда от държави които има накъде да се доказват в самолетостроенето и не е ясно след колко часа самолета ще започне да дава интересни и непредвидени дефекти. Второ не са се доказали като надеждни партньори при абонаментната подръжка. Четвърто, самолетчето и джапането за него се произвеждат в три различни държави с флуктоиращи отношения една към друга. Пето - самолета не е нищо особено и срещата му с истински изтребител ще е фатална. Все пак той е някъде по средата между УТС за напреднало обучение и лек изтребител. Някъде с Кухулин бяхме обсъждали, че ако и самолета да има интегрирана хубава ракета за ДВБ, възможностите на радара му не са особено впечатляващи.
                            Шесто - НАТО и ЕК по-скоро ще ни разрешат да си купим руски изтребители, отколкото пакистано-китайски.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              По принцип е така - JF-17 няма много шансове срещу сериозен противник във въздушен бой. Само че нека видим какви са нашите потенциални врагове. От едната страна е Русия със Су-ХХ, Т-50, А-50 и един куп други буквички. От другата страна е Турция с блок 52, Ф-35 и Peace Eagle. Ти какво предлагаш да си купим, за да имаме шансове?

                              Comment


                                Кухулин написа Виж мнение
                                ..какво предлагаш да си купим, за да имаме шансове?
                                ПВО иначе реалността е трагична.

                                Comment

                                Working...
                                X