Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВВС на Балканите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Българската версия на статиите ли? Тя е, хъм, несигурна (в най-добрия случай).

    Comment


      #17
      Ами в повечето случаи е английската версия, само че съм превеждал тук-там.
      Българин да се наричам първа радост е за мене...

      Comment


        #18
        Колкото до албанците - не намерих нищо за тях. Бях чел, че турците им подаряват някакви самолети, но не знам какви. Някой има ли информация?
        Българин да се наричам първа радост е за мене...

        Comment


          #19
          За турски самолети не съм чувал. Доколкото знам имат дарени вертолети втора ръка Bo.105 от германската и AB.205A-1 (аналогични на американските UH-1H Huey) и АВ.206 (като нашите в авиобаза Крумово) от италианската армейска авиация. Тази година трябва да получат и някои от петте поръчани AS.532 Cougar, ако вече не са получили всички. Имат и два- три вертолета AS.350B Ecureuil, но не знам новозакупени ли са, втора ръка ли са, дарени ли са. Не знам дали авиобригадата им въобще поддържа някакви самолети в строя.

          Някои източници посочват, че албанците имат и китайското копие на Ан-2, само че аз не разчитам на тази информация. Те не разполагат със собствени ремонтни мощности. Най-близкият и най-евтин за тях вариант е ВРЗ Летец - София. След като скоро там не са идвали албански Ан-2...
          Last edited by Duque de Caixas; 05-09-2012, 17:52.

          Comment


            #20
            Прекрасна, хубава и полезна тема.
            Да допълня само за някои неща за нашите ВВС.
            Л-39 от няколко години ги мъчат, но не съм убеден, че изобщо нещо ще стане.
            МиГ-21 - останали са 3 летящи броя.
            МиГ-29 - 15 броя, в момента по договор май 8 са боеготови.
            Ми-24 - министърът обеща, че с парите от продажбата на Ми-17 и Ми-24 ще бъдат ремонтирани до 3 броя. Засега нищо не е станало, но това не пречи във всяко интервю да се хвали с техния предстоящ ремонт.
            Су-25 - не летят от юни, мисля че 5 броя обаче са в изправност. Някой нарочно иска да затрие и самолета и авиобазата, така че скоро може и да не полетят.
            Ми-14 - отпишете ги. Аню и с това се хвали, че ще се ремонтират, нужен им е КВР, който може и в България да бъде направен, но според хората от авиобазата - пиши го бегал и поредната лъжа на министъра.
            Спартан - 3 броя, от които борд 071 от няколко години не лети, но до края на годината обещават че ще хвръкне.
            Кугър - 3 броя изправни, другото - да се надяваме, че до края на годината ще почне изпълнение на прегледите.
            Ми-17 - 4 броя летящи
            Бел - вече има надежди, че ще литнат и те
            Това е засега - поздрави.

            Comment

            Working...
            X