Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Освен това планирали да ги използват до 2030 година.
    Чудя се как ли ще се чувства пилота дето ще трябва да лети на свръхзвук опакован в половин-вековен планер.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Останал съм с впечатлението, че румънците страдат от комплекса на доста други нации в смисъла на това, че у тях е насадено мнението, как всичко американско по презумция е най-добро, без значение на колко години е технологията му, какви са аналозите и как се съотнасят към него. Още не спирам да се изумявам като видя по снимки от военните им паради тактическите им радиостанции, качени на:



      Ама това, че са джипове, произведени по цивилен стандарт, ама нямат други такива машини в целите си въоръжени сили и съм убеден, че в цяла Румъния такива джипове са единици, това е без значение. От фирмата-производител на радиостанциите са им предложили да ги качат на такива джипове и комшиите веднага са се съгласили - гъзария е, пък и са хубави машини - американски! Няма начин да не са супер!

      Comment


        Вероятно добре ще се чувства щот хвърчи иначе трябва да седи на земята да сърба цуйка и да люпи семки. Иначе благовидния предлог на ЕК(аууу няма обществена поръчка, въх кво нарушение на договорите, аууу, че и румънци, аууу) силно понасмръдва.....на холандско сирене и белгийска бира("И кво сега, тия не искат от наште MLUта на двойно по-висока цена ми ще си купят от португалските - ще ги гази мечката явно")
        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

        Comment


          Sailor_Malan написа Виж мнение
          Вероятно добре ще се чувства щот хвърчи иначе трябва да седи на земята да сърба цуйка и да люпи семки.
          Сигурно си го чел това, но защо така говориш все едно не си? Ето го като материал за размисъл. Очевидно с португалския продънен бюджет страната скоро изтребители няма да си купи. Ще си остави втората доставка F-16 и ще шитне на румънците първата партида. А лошата новина за последните е, че:

          Comment


            Моряко, това е така, пилотите трябва да лятят, но ИМХО комшиите ще могат да експлоатират тези самолети втора ръка не повече от 10 години и накрая ще са стари по всякакви стандарти. Значи румънците ще платят 600 милиона за 12 самолета за 10 години. Чехите взимат на лизинг 14 чисто нови грипена за 700 милиона. Аз лично бих предпочел чешкият вариант.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Сигурно си го чел това, но защо така говориш все едно не си?
              Щот наистина не съм ако имаш предвид линка дето си дал Иначе идея нямам що така са постъпили. Може би предпочитат полския вариант и искат да си подготвят кадри за експлоатация на Блок 52+(Комисията пак ще изреве на умряло)

              Ама това, че са джипове, произведени по цивилен стандарт
              Не е проблем. Личния опит с Шевролет Блейзър и разни негови деривати произведени от GMC показва висока степен на кретеноустойчивост и порядъчна здравина, при прилично голямо вътрешно пространство така че не виждам къде са сбъркали. A ako са сменили и двигателя с някое произведение на теледайн континентал каручката е заспала така да се каже
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                Моряко, ЕС има правото да се сърди, че не е направена прозрачна процедура за харчене на огромна сума пари, което си е класически прийом за корупция. Отделно същите тези от ЕС май си наливаха известно количество пари и се опитваха да спасяват финансово Румъния, същевременно Румъния си харчи парите за самолети и то по някакви много сивкави начини. Честно казано ако бях в Брюксел бих се почувствал леко гадно ако Румънската кофа която се опитвам да напълня се продънва от самите румънци и каквото аз сложа изтича в нечии джобове.

                Колкото за Ф-16ките - на тази цена не зная с какви благинки ги доставят за да си заслужава, Грипените изглеждат безкрайно по-хубав вариант.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment




                  Турци.

                  Comment


                    Аз ако съм оттука с 12 мм снайпер директно отнасям главата на пилота, както не са си вдигнали защитните екрани.
                    Иначе красива снимка, красиви машини - да са им честити на комшиите.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment




                      Небето. Облаците. Изражението. Йййеессс

                      Comment


                        ако съм оттука с 12 мм снайпер директно отнасям главата на пилота,
                        E aйде сега, що такива кървища и мазаница? Не може ли просто да оставим стоящата някъде в засада 9К33 или 9К35 да си свърши работата - бързичко и чистичко. Злобарския майтап настрани явно след пропадането на далаверата с АН-1Z са си закупили Мангустата
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          Sailor_Malan написа Виж мнение
                          Злобарския майтап настрани явно след пропадането на далаверата с АН-1Z са си закупили Мангустата
                          Те си ги правят, слагат им някакви американски двигатели по лиценз и става дива машинка. Не обичат много да купуват отвън, само в краен случай.

                          Comment


                            Sailor_Malan написа Виж мнение
                            E aйде сега, що такива кървища и мазаница? Не може ли просто да оставим стоящата някъде в засада 9К33 или 9К35 да си свърши работата - бързичко и чистичко. Злобарския майтап настрани явно след пропадането на далаверата с АН-1Z са си закупили Мангустата
                            Може би трябваше да уточня. Нали виждаш колко са открити пилотите - само петите не им се виждат. Та в един друг форум някой (почти съм сигурен че беше Кало) обясни че вътре си имали стоманени екрани дето пилотите слагали на джамовете при бойна обстановка.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Проект 1794 - ИМХО, навярно става дума за усвояване на `сам мъни` на фона на тъкмо появилите се тогава съобщения за наблюдения на такива хвърколети; въпреки, че AVRO са баш по VTOL-овете. С тия параметри просто няма как да е истина.
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                Красота! Снимката е от pan.bg. Индонезийски Су-27 и Су-30 и австралийски F-18 при съвместно учение. Прави ми впечатление, че макар и по-красив, камуфлажа на Су-тата ги издава повече на фона на океана отколкото хорнетите.

                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X