Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Къде е тази информация, че иракските F-16 няма да могат да използват AMRAAM? Аз нищо не намирам по въпроса. Единственото ми обяснение за това е догадката, че от Пентагона се опасяват да не се обърне палачинката и шиитското управление на Ирак да не вземе да се сдуши с Техеран, с произтичащия от това теч на технологии, но така или иначе се съмнявам американците да са склонни да им продадат нещо по-ново от AIM-120B.

    И каквото и да си говорим F-16 отдавна не е върхът на сладоледа, ама и ВВС на Иран не са точно хай-тек.

    Comment


      Amazon написа Виж мнение
      "Оптимизация" е точно толква подвеждащо в случая колкото "профилиране". Хайде да стъпим на по-здрава основа, вместо да генерираме постове.
      Окей, съгласих се. Орязани са.

      Comment


        Къде е тази информация, че иракските F-16 няма да могат да използват AMRAAM?
        Теоретично могат да я използват. На практика не могат да си купят АИМ-120.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          Окей, съгласих се. Орязани са.
          Добре, съгласих се, не са орязани. Моя грешка и неправилен термин. Обаче трудно можем да ги наречем и профилирани. Никога няма да носят АИМ-120, не защото са "профилирани". Евентуално ще имат AIM-9X. Софтуера за нея(и шлемовете) ги имали. "Евентуално".
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Не бе, аз сериозно се съгласих А на практика въздушния бой едва ли им е приоритет. Саудитците ще ги изметат ей така, с мигване. Тъй че и да ги реже Чичо Сам с ракетите - дреме им на чорапите. Докато виж, бомби - охохо...

            Comment


              Това го пускам за контраст на 4.8 милиарда за 24-та апачи:

              На 21 януари 2014 г. Азербайджан получи последния от поръчаните щурмови вертолети Ми-35М.

              Сделката за доставката на 24 новопроизведени Ми-35М бе подписана през септември 2010 г. и бе на стойност $360 млн.
              Статията е от аерото: Линк

              Две напълно съпоставими катато бойна стойност машини. Отгоре на всичко за разлика от Апач, Ми-35 може да се използва и в мирно време за спасителни операции, спешен транспорт и т.н. А във военно време и като здраво бронирана машина за въздушни десанти.

              Ирак също получава Ми-35М от оная пакетната сделка. Май беше 6 броя за 250 милиона. Точно четири пъти по-скъпи от азърбейджанските.
              Ми-28Н също ако помня правилно хич не е евтин за Ирак. Беше нещо от рода на 100 и кусур милиона на машина (40 хеликоптера за 4.2 милиарда долара).

              Значи ако сумираме само сделките споменати в предните две страници(а хич не са само те), Ирак, за да получи 16 изтребителя(без модерно ВВ въоръжение) и 70 руски и американски щурмови хеликоптера, ще плати близо 14 милиарда долара.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                Ми-28Н също ако помня правилно хич не е евтин за Ирак. Беше нещо от рода на 100 и кусур милиона на машина (40 хеликоптера за 4.2 милиарда долара).
                Тази сделка е пакетна, примерно 40-50 хеликоптера и 40-50 панцира за 4.3 млрд. При руснаците по принцип не може да се говори с точни цифри.

                Comment


                  Не знаех че панцирите влизат в сумата, мислех че е отделна сделка. Иначе така по-става но пак е много скъпо. 50 панцира без боекомплектите, резервни радари и обучение са някъде към половин милиард долара. Пак остава много за хеликоптерите.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment




                    това са 100-200м?
                    самолета май е празен, но все пак..
                    War, war never changes..

                    Comment


                      Гифчето е доста забързано, оттам се получава странното усещане.

                      Comment




                        разбегът си е нормален

                        Comment


                          Меньше, но дороже

                          Доста интересна статия за пазара на УР.

                          Comment




                            Любопитна машинка. Дозвукова, 5 часа патрул на 300 км от базата, тон и половина товар във вътрешния отсек. Всичко е композит.

                            Comment


                              И е правен с пари на компаниите които са го създали, което значи че вярват в него. Обаче няма грам брониране, което го изключва за някой типови задачи които с в сферата на А-10 и Су-25.
                              Между другото вчера гледах един документален филм(истинска документалистика а не GDI) за Авганистан - "Restrepo", кръстен на един от войниците кооито ги убиха докато се снимаше.
                              Та там имаше доста кадри на А-10 който работи основно с оръдието. Апачите използваха само НУРС, подобно на Су-25.
                              Този самолет за такива задачи за непосредствена подръжка, ще е много опасно да се използва.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Афганистанския филм наистина е готин.



                                Много малко бройки А-10 работят с оръдието - тези, които още не са модернизирани за ВТО. Преди са били повече. В момента CAS е 80% ВТО, а останалите 20% са предимно AC-130 и хеликоптери.

                                Скорпиона едва ли ще има нужда от броня, не виждам за какво може да му трябва. Мята си отгоре бомбите и си свирка.

                                Comment

                                Working...
                                X