Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Така де, с всичките аксесоари и екстри да стане 2-3Х, но тук пишат за 10Х, та се учудвам.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Dinain написа Виж мнение
      Така де, с всичките аксесоари и екстри да стане 2-3Х, но тук пишат за 10Х, та се учудвам.
      Работят ги, или статията е неточна. Прав си че дори за първоначално придобиване на нова техника сумата е абсурдна. Обаче като знам как ги наведоха с F-16I, нищо не може да ме очуди.
      Вторият вариант е това освен огромен логистичен пакет, да включва и доживотно абонаментно обслужване. Демек резервни части и ремонти за целият жизнен цикъл на Апачите при яка експлоатация, като единствения разход за Ирак е да сипва горивото и да плаща заплати на пилотите.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Да, да, целия жизнен цикъл... Навели са ги на пангара и няма прошка. Това не е първата сделка в тоя дух. Ония си плащат, щото иначе джихадистите ще ги наведат

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          Да, да, целия жизнен цикъл... Навели са ги на пангара и няма прошка.
          Може всяка машина да идва с 1500 броя Hellfire. Ето ти ги 150 милиона само от управляемо въоръжение. Освен това американците се оплакват че иракчаните трудно се подавали на обучение, дори когато ги обучават на Ми-17. Значи двама пилоти по 25 милиона на пилот за обучение и станаха 200 милиона. Те направо им ги подаряват тия хеликоптери. Боинг пак ще са на загуба
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            In June 2011, Taiwan placed a $2.5bn order for 30 AH-64D Apache block III helicopters. The helicopters are scheduled to be delivered between 2013 and 2014.
            Прясна сделка, първоначално придобиване, 80 милиона на машина.

            По-горе съм объркал означението на иракските пепелянки. Правилното е F-16IQ. F-16I са израелските. Иначе за 18 F-16, орязани до безобразие(даже АИМ-120 не могат да използват) Ирак ще си платят 4.2 милиарда долара.
            Явно за Ирак, независимо какво и колко купуват сумата винаги е една и съща: над 4 милиарда долара
            Last edited by Amazon; 01-02-2014, 17:57.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Те техните не че са орязани, а са профилирани за наземни удари. Затова отстрани изглеждат малко куци във В-В. Иначе американците скубят порядъчно, какво да говорим. Но това с хеликоптерите си е направо срамота.

              Ей това например е добра цена - South Korea to buy Apache Attack helicopters through FMS, ама не всеки го огрява.

              А за иракските ракети, то си пише в заявката - 24 хеликоптера с 480 ракети. Тамън за по едно кръгче

              Comment


                Предполам Амазон се шегува - какво е това обучение на пилот за $25 млн., кадри за иракската космическа програма ли ще подготвят?
                Значи $200 млн. на хеликоптер си е страшно раздуто отвсякъде, така излиза. Предполагам обяснението е, че иракчаните са на зор, освен това нямат толкова кеш и ще плащат в нефт, нещо такова.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Смятай ако някой ден им продават F-35 Tогава сегашните 300 милиона ще изглеждат жълти стотинки.
                  Но нормално - арабите ги скубят по цял свят за всичко, те си имат нефт.

                  Comment


                    Dinain написа Виж мнение
                    Предполам Амазон се шегува - какво е това обучение на пилот за $25 млн., кадри за иракската космическа програма ли ще подготвят?
                    Правилно предполагаш. А иначе американските пилоти наистина си имат проблеми при обучението на иракските си колеги. Съвсем обективни причини, но по никакъв начин не са свързани с пари.

                    Dinain написа Виж мнение
                    Значи $200 млн. на хеликоптер си е страшно раздуто отвсякъде, така излиза. Предполагам обяснението е, че иракчаните са на зор, освен това нямат толкова кеш и ще плащат в нефт, нещо такова.
                    Плащат в кеш, но с много ниска първоначална вноска. Но това не променя факта че ги скубят, загубили са война все пак.

                    Има и съпровождащи фактори. Сравнително малка държава правила големи глупости(регионален побойник), си плаща за масрафа на големите. Чисто новите руски хеликоптери които Ирак купи в напоителни количества, се платиха с американски пари. Финансирането мина през конгреса. Сделката вероятно е уговорена(тук спекулирам) още преди втората война. Тия пари трябва по някакъв начин да се връщат. Положението общо взето е такова:

                    От ляво надясно: Русия, Ирак, САЩ. Всички са щастливи, въпроса е уреден:
                    Attached Files
                    Last edited by Amazon; 01-02-2014, 22:58.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      Те техните не че са орязани, а са профилирани за наземни удари.
                      Я моля те драсни с две думи че ме мързи да ровя каквото съм чел. Моето впечатление беше, че за нищо не са "оптимизирани", пък и кой ще оптимизира за 18 самолета с опция за още 18? Просто за въздушен бой са жестоко орязани и могат да ползват само спраоу, която си е ракета от 70-те(пак значително по-добра от руската Р-73, но мнооого далеч от АИМ-120). А възможностите им за наземни удари просто не са пипани и са си като на F-16 блок 52 (което е доста добре).
                      Така че нищо не е оптимизирано, просто е рязано избирателно.
                      Last edited by Amazon; 01-02-2014, 22:59.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Сун Дзъ написа Виж мнение
                        Смятай ако някой ден им продават F-35 Tогава сегашните 300 милиона ще изглеждат жълти стотинки.
                        Съмнявам се това някога да се случи. Те даже на Виетнам още се чудят дали да продадат Посейдони, че сделката трябва да минава през конгреса и да предефинира Виетнамо-Американските отношения.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Как е възможно да сравняваш AIM-7 с Р-73??? Умът ми не го побира!

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            Я моля те драсни с две думи че ме мързи да ровя каквото съм чел. Моето впечатление беше, че за нищо не са "оптимизирани", пък и кой ще оптимизира за 18 самолета с опция за още 18?
                            Не съм споменавал нищо за оптимизация, а за профилиране. Взимат ги, за да работят по земя. Иначе защо ще ги поръчват с 20 прицелни контейнера и 150 тона лазерни бомби?

                            Comment


                              Duque de Caixas написа Виж мнение
                              Как е възможно да сравняваш AIM-7 с Р-73??? Умът ми не го побира!
                              И с право. Сега се прибирам от дълго пътешествие и съм се скапал. За Р-27 писах разбира се. Мерси че го забеляза.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Кухулин написа Виж мнение
                                Не съм споменавал нищо за оптимизация, а за профилиране. Взимат ги, за да работят по земя. Иначе защо ще ги поръчват с 20 прицелни контейнера и 150 тона лазерни бомби?

                                http://www.dsca.mil/major-arms-sales...-f-16-aircraft
                                "Оптимизация" е точно толква подвеждащо в случая колкото "профилиране". Хайде да стъпим на по-здрава основа, вместо да генерираме постове. Кое не е вярно в това твърдение(ама ако може без диверсификация на кладенчовата вода посредством подвозване от различни вододайни зони):

                                Amazon написа
                                Иначе за 18 F-16, орязани до безобразие(даже АИМ-120 не могат да използват) Ирак ще си платят 4.2 милиарда долара.
                                И какво е вярното в това твърдение:
                                Кухулин написа
                                Те техните не че са орязани, а са профилирани за наземни удари.
                                П.П: За самолетите иде реч, не за логистиката. Просто уточнявам.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X