Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Вечната ракета
    Хич не им пука за свръхзуковите отсреща.

    Comment


      Е, те нали уж се опитаха да създадат свръхзвуков заместник на Харпуна, ама програмата ли беше ялова, разходите по нея ли се изстреляха в околоземна орбита и я отписаха.

      Comment


        Е, те си имат РЕБ, АУАКС, спътници и подобни благинки, сигурно затова продължава да върши работа. Други, дето си ги нямат разчитат само на скоростта.

        Comment


          Интересно защо го правят. F-18 си ползва Харпун от 80-те. Не вярвам някой да го пусне на мисия с 4 харпуна, има си други самолети за големи залпове като P-3 и P-8 примерно. По два харпуна на самолет си е напълно достатъчно. Няма да стрелят по самолетоносачи.

          Е, те нали уж се опитаха да създадат свръхзвуков заместник на Харпуна, ама програмата ли беше ялова, разходите по нея ли се изстреляха в околоземна орбита и я отписаха.
          Ами и инфраструктурата не е подходяща. Свръхзвукова ракета ще е няколко пъти по-тежка и по-голяма от Харпуна. Пък и по какво да стрелят с нея? Потенциалните противници на държавите ползващи Харпун са с корвети и максимум фрегати. По-често ракетни катери. Освен ако не искат да воюват със САЩ, Китай или Русия, ама тогава ни харпуни, ни свръхзвукова ракета ги спасява.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Сун Дзъ написа Виж мнение
            Е, те си имат РЕБ, АУАКС, спътници и подобни благинки, сигурно затова продължава да върши работа. Други, дето си ги нямат разчитат само на скоростта.
            Да, ама като сложиш експлоатационните разходи на Ориони, Ариеси, Ривът Джойнти, Праулъри, Граулъри, сателити... къде ще ти излезе масрафът? Не знам какви са характеристиките на тайванските и японските свръхзвукови ПКР (щото за американски, френски, норвежки не се сещам), но Москитите и Брахмосите от това, което съм чел решително превъзхождат Харпуните и Ексосетите.

            Амазоне, напоследък навлизат компактни ЗРК комплекси, които биха могли доста успешно да се справят с Харпуна - Умхонто, Барак... Не съм много изкушен от морската тематика, но мисля, че от Харпуните и Ексосетите американците и големите им съюзници или няма да имат нужда, или няма да имат полза.

            Comment


              Amazon написа Виж мнение

              П.П: Армстехно (ARMSTECHNO) май се казваше фирмата.
              Остават още шест...
              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
              И. В. Сталин

              Comment


                piston написа Виж мнение
                Остават още шест...
                Тоя въпрос не към мен а към Моряка. Аз знам само за тия двете, за това казах и две (а не шест)

                Амазоне, напоследък навлизат компактни ЗРК комплекси, които биха могли доста успешно да се справят с Харпуна - Умхонто, Барак... Не съм много изкушен от морската тематика, но мисля, че от Харпуните и Ексосетите американците и големите им съюзници или няма да имат нужда, или няма да имат полза.
                Ама за да се разработи американски Брамос и да се напасне към MK-41 трябва да има причина. Когато и ако китайците имат в ТО 50-тина Type-52D може и да започнат да го мислят.
                Срещу кого друг им трябва такова нещо? Руският флот, как да го кажем, не си заслужава такава разработка. Още повече че плановете за развитието му и финансовите рамки са оповестени. Руснаците си модернизират флота а не го разширяват. Корвети и фрегати за защита на зони на влияние, и това е. Евентуално ще имат два атомни линейни крайцера, два обикновени крайцера един самолетоносач, два вертолетоносача и достатъчно ударни подводници и десантни кораби. Ама това нито може, нито е предназначено да е заплаха за USN. Това си е инструмент за вменяване на страх от бога на някоя самозабравила се малка или средна държава извън НАТО. Както и защита на интересите на Русия в Антарктика(и не само).
                Last edited by Amazon; 15-10-2013, 22:19.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  При съвременното ниво на ЗРК бъдещето е в сатурацията. Трябва преди всичко да има масирано нападение, а след това да се търсят високи характеристики на отделните боеприпаси. При това нападението трябва да е масирано не само с оглед на каналите за стрелба, но вече и с оглед на боекомплекта.

                  Иначе, основното предимство на свръхзвуковите ПКР са понижените изисквания към целеуказването. Основния недостатък е малкия обсег на малка височина. На второ място идват съответно малкото разполагаемо време за реакция и високата забележимост.

                  От тази гледна точка могат да се разберат и съответните разработки. Запазването на дозвуковите предимства и туширането на дозвуковите недостатъци ражда LRASM. Запазването на свръхзвуковите предимства и туширането на недостатъците ражда Гранит.

                  Второто е нещо, което САЩ не могат да си позволят - нито финансово, нито габаритно, нито концептуално.

                  Comment


                    Радват му се
                    Жалко, че не се знае какво пише на флага.

                    Comment


                      piston написа Виж мнение
                      Остават още шест...
                      Аз си общувах с една фирма Металика нещо си(ей кога български търговец, ще се научи, че в обратната връзка няма нищо лошо, въпреки, че не нося торбата с кинтите в дадения момент - техни германски колеги редовно се сещат да пишат, че и подаръче билети за Intergeo проводиха...) а за останалите 6 не знам кои са. Информацията ми даде човек дето е из бранша, ама не съм го разпитвал с подробности кои са след фиаското с Металика нещо си
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        Сун Дзъ написа Виж мнение
                        Радват му се
                        Жалко, че не се знае какво пише на флага.
                        Пише "We f*cked up USA"
                        "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                        И. В. Сталин

                        Comment


                          piston написа Виж мнение
                          Пише "We f*cked up USA"
                          Съмнявам се. В Иран изрази с такова съдържание са забранени от държавата. Дори ако напишеш нещо такова в интернет форум и си иранец може и да изчезнеш. Няма да те обесят бавно и мъчително на стар кран, като онова 14 годишно момиче, за това че ръсиш простотии, но просто ще изчезнеш.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            Съмнявам се. В Иран изрази с такова съдържание са забранени от държавата. Дори ако напишеш нещо такова в интернет форум и си иранец може и да изчезнеш. Няма да те обесят бавно и мъчително на стар кран, като онова 14 годишно момиче, за това че ръсиш простотии, но просто ще изчезнеш.

                            ОК, това е превода:

                            rightest pic wrote ... america is under our leg !
                            and on middle pic wrote ...down with america !
                            "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                            И. В. Сталин

                            Comment


                              piston написа Виж мнение
                              ОК, това е превода:

                              rightest pic wrote ... america is under our leg !
                              and on middle pic wrote ...down with america !
                              банално
                              Иранците не креативни хора.
                              Съде по черепи на знамена - аз очаквах по-остри лозунги.
                              http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                              Comment


                                During a training mission from Malmstrom AFB on Feb. 2, 1970, this F-106 entered an uncontrollable flat spin forcing the pilot, Maj. (Ret.) Gary Foust, to eject. Unpiloted, the aircraft recovered on its own and made a gentle belly landing in a field near Big Sandy, Mont.

                                Т.е. самолетът влязъл в плосък свредел, пилотът в крайна сметка катапултирал, след което самолетът отлетял само за да кацне меко по корем в някаква нива. Впоследствие бил ремонтиран и летял още доста години.

                                Самото клипче не е особено интересно, пилотът разказва случката на фона на самолета в музея и покрай разните други кадри с F-106 са показани две-три снимки от случката.

                                During a training mission from Malmstrom AFB on Feb. 2, 1970, this F-106 entered an uncontrollable flat spin forcing the pilot, Maj. (Ret.) Gary Foust, to ej...

                                Comment

                                Working...
                                X