Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    В случая не са просто най-добри а и най-евтини и с траен ефект Тия тримата плашат гаргите, в буквалния смисъл
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      Аха, знам. Определено е различно предназначение от някогашното (лов, аристократична работа), но пък е готино. И, предполагам, достатъчно интересно като професия. А за евтино - да, вероятно е най-евтиния вариант, иначе едва ли щяха да го използват толкова широко. Пък и екологично .

      Comment


        Евтино, екологично, а освен това и доста красиво излиза на снимките



        Интересно нашите авиобази дали имат такива пилета. Не съм виждал да показват по авиоизложенията.

        Comment


          Цена на час полет в USAF

          Last week, Battleland bemoaned the increasing difficulty finding cost-per-flight-hour data for U.S. military aircraft. In a flash, longtime defense watcher – from a perch on Capitol Hill, as well as a stint at the Government Accountability Office – Winslow Wheeler piped up to say he recently ...

          Comment


            Много интересно. За пръв път виждам толкова пълна информация, само флота го няма. ИМО това е наистина реалната цена с включена амортизация, КВР, въобще всичко. Не просто ГСМ и заплатите на пилотите и техниците, както в някой други статии.
            Вижда се по цената на час полет на B-2.
            Става по-ясно и защо спряха Global Hawk, дори и европейските. Цената е точно 10 пъти по-висока от тази на Рипър, при положение че първият има само разузнавателни, но не и ударни възможности.
            Малко ми е странна само тази два пъти разлика в цената на експлоатация между F-16 и F-15. Очаквах да е някакви проценти, а не два пъти.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Amazon написа Виж мнение
              Става по-ясно и защо спряха Global Hawk, дори и европейските. Цената е точно 10 пъти по-висока от тази на Рипър, при положение че първият има само разузнавателни, но не и ударни възможности.
              Ти виж цената на машините.

              Amazon написа Виж мнение
              Малко ми е странна само тази два пъти разлика в цената на експлоатация между F-16 и F-15. Очаквах да е някакви проценти, а не два пъти.
              Аналогично на горното.

              Comment


                Ми на Европците проблема им беше друг. Не можели(в смисъл нямали пари) да го нагодят към изискванията на JAA, та да лети в европското въздушно пространство. Следва да се отбележи, че Луфтвафе далече не са първите дето се сблъскват с въпросната кретения. Един куп цивилни оператори (сред тях и Брейтлинг и Ред Бул примерно) редовно кихат съответните суми, за да нагодят антични машини към въпросните изисквания(Брейтлинг се ръси за един Супер Констелейшън примерно). А Глобал Хоук и Рийпър са тъй да се каже различен номер чепици. Рийпъра посмъртно не може да изпълнява 36 часова мисия на другия край на света, което за Хоука си е рутина. Впрочем преди да тресне кризата България е участвала в доста интересен натовски проект известен като Alliance Global Surveilance Group, който е следвало да експлоатира не един а шест Хоука, верно не се е очаквало да се базират у нас, а в Сигонела
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  Sailor_Malan написа Виж мнение
                  верно не се е очаквало да се базират у нас
                  Представяш ли си

                  Това с европейската интеграция според мен беше по-скоро повод. Реално на никой не му трябва толкова мощна машина в момента. Сушата се разузнава и с по-евтини средства. Затова всички гледат към морето и се смята, че там са перспективите на програмата.

                  Northrop Grumman MQ-4C Triton

                  Comment


                    Впрочем преди да тресне кризата България е участвала в доста интересен натовски проект известен като Alliance Global Surveilance Group, който е следвало да експлоатира не един а шест Хоука, верно не се е очаквало да се базират у нас, а в Сигонела
                    Интересно, нещо като програмата за натовските C-17 в която участваме. Добре че се е провалила. Защото докато часовете на C-17 се използват до дупка, че и пилот си имаме даже, то ми е огромен Х какво бихме правили с часове по експлоатация на Хоука.
                    Ако ще следим Странджа, то за същите пари ще си купим далеч по-подходящи БЛА и то от български производител. Май два производителя имахме, които кретат на поръчки от близкият изток, или произвеждат мишени за ВВС.

                    А за лудостта с честотите на германските евро хоук бях чел, но реших че е точно това - оправдание. Сега от това което си написал разбирам че съм грешал. Основната причина са били честотите. Шантава работа.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Доколкото разбирам идеите са били да можем да ги ползваме в интерес на контингентите в Афганистан, ама пък 2014 се изтегляме, тъй че освен да следим извънземните във Вануату не знам за какво биха ни били, впрочем сещам се аз какви бих ги свършил ако имах тоя планер в наличност (че и доста пари бих изкарал от експлоатацията му : ) ) иначе нормално да е голям и да може да зяпа какви неща стават на другия край на света - концепцията му в много голяма степен е свързана с това да е безпилотен заместник на Госпожа Дракон (U-2/TR-1), само дето явно е скъпа алтернатива защото U-2 прдължава да си носи службата, а Хоука малко се чудят какво да го правят(честно казано малко не вярвам да видим масово нашествие на Тритони, понеже един базиран на кораб Scan Eagle върши същата работа за части от цената и е драстично по-евтин за поддръжка - на практика е голям авиомодел). А иначе у нас има 8 производители на БПЛА и честно казано от контактите си с един такъв определено не вярвам скоро да продадат на някого нещо. Докато немските и американските си ухажват потенциалните клиенти даже и да не идваш с балата с кинтите, нашенските като те надушат, че не ти е в задния джоб решават, че за тях не съществуваш. Те просто са си се вторачили в МО и чакат нещо да капне от там. В Близкия изток скоро нищо не са продавали(безпилотно имам предвид), а много се съмнявам да продадат нещо и на ВВС и на ЗРВ или както са организирани сега зенитните ни ракети, те май стрелят основно по излязли от въоръжение С-75 и С-125. Много се надявам скоро време да има и девети производител(за начало системен интегратор) с малко по-голям успех, включително на цивилния пазар (и главно там). Ама дет викат арабските другари Инш Аллах
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение

                        Интересно нашите авиобази дали имат такива пилета. Не съм виждал да показват по авиоизложенията.

                        Не, ние гоним пернатите около летищата с пЦувни!
                        "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                        И. В. Сталин

                        Comment


                          Много се надявам скоро време да има и девети производител(за начало системен интегратор) с малко по-голям успех, включително на цивилния пазар (и главно там). Ама дет викат арабските другари Инш Аллах
                          А дано
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Sailor_Malan написа Виж мнение
                            А иначе у нас има 8 производители .....
                            Къде ги толкова много ?
                            Аз съм чувал само за Телесис, дето правят мишените за ПВО-то...
                            "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                            И. В. Сталин

                            Comment


                              Аз съм чувал само за Телесис, дето правят мишените за ПВО-то...
                              Със сигурност има още поне една действаща, която вече прави сериозни БЛА, включително прототипи от среден клас(с ракетно въоръжение). Продават(продавали са) в Турция, Пакистан, на арабите и т.н.
                              Май дори беше включена в предложението за офсет на СААБ, ако купим Грипен. В смисъл да участва в европейският стелт БЛА в който СААБ участва заедно с французите. Убий ме, не мога да си спомня името на фирмата, ще поровя после.

                              П.П: Армстехно (ARMSTECHNO) май се казваше фирмата.
                              Last edited by Amazon; 11-10-2013, 01:42.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                С четири харпуна:

                                Comment

                                Working...
                                X