Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    При подобен инцидент през декември 2010 г. "Протон" не успя да изведе в орбита други три сателита "Глонасс", които паднаха в Тихия океан. Заради грешка в документацията ракетата бе заредена с 1,5 тона окислител над нормата.

    Comment


      С този инцидент де факто губят 7-ми спътник за три години(вчера един от спътниците в орбита е спрял да предава данни)
      Медведев веднага е заповядал на заместника си Рогозин да се направи разследване(още повече ракетата се запали доста ниско а част от горивото й е токсично и казахстанците са изпищяли веднага).
      Друга новина ме изненада вчера - на учения в Бурятия са провели пускове на ракети "въздух-въздух" от самолети СУ-24МР. Руснаците твърдо си държат на тези машини и непрекъснато измислят нови форми за експлоатацията им.

      Comment




        Май за пръв път го виждаме с отворени долни отсеци.

        Comment


          Осъзнавам че по габарити ПАК-ФА е по-голям от J-20 но този самолет ми изглежда толкова огромен и тромав.........

          Comment


            Пепеляев написа Виж мнение
            Осъзнавам че по габарити ПАК-ФА е по-голям от J-20 но този самолет ми изглежда толкова огромен и тромав.........
            Тук като гледам Т-50 е по-малък.



            Comment


              Пепеляев написа Виж мнение
              Осъзнавам че по габарити ПАК-ФА е по-голям от J-20 но този самолет ми изглежда толкова огромен и тромав.........
              С тези двигатели няма как да е пъргав. С WS-15 няма да има проблеми, предполагам.

              Comment


                Интересно спиране

                Comment


                  Skunk Works® -- 70 Years of Mission Driven Innovation



                  А за C-130 ето още нещо интересно:

                  C-130 Hercules on an Aircraft Carrier

                  Comment


                    В 2012 году китайская AVIC выпустила почти 200 вертолетов

                    Comment


                      Един датчик за ъгловата скорост, поставен наобратно, е вероятният причинител на аварията с "Протон-М" на 2-ри юли.

                      Comment


                        Град в Колорадо е обявил награда за свален БЛА на военните или федералното правителство. За да си получат наградата "ловците" трябва да представят част от носовата, или опашната част на самолета. Разрешени са за лов всички дронове, летящи по-ниско от 300 метра, както и всякакви оръжия под 12 калибър включително. Предвижда се програма за приучване на населението правилно да идентифицират UAV.

                        Щях да го пусна в майтапи, но това си е сериозно Хората не искат да ги шпионират, закона е на тяхна страна, а говорим за град по средата на нищото с 600 човека население, където вероятно всеки жител над 7 годишна възраст, независимо от пола има оръжие и знае как да го използва.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment




                          Това поне нещо общо с реалността дали има?
                          Първо че са сравнявани нелепо като например B2 с Ту22, второ нещо не ми се вярва Русия да е модернизирала толкова самолети досега.

                          Comment


                            Силно тенденциозно, реално СМ-ките са модернизирани стари самолети освен последната партида. Общо едва ли надхвърлят 100, даже и 80 ако има ще е странно. И мисля, че няма в армейски ескадрили 18 35-ци. СМТ-тата също са само един полк под Курск, 24 или 36 машини само. 31БМ са под 100 определено и са само модернизирани, пак дърти планери. 25СМ са си под 50 май. Въобще таблицата е много далече от реалността.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              Пилот написа Виж мнение
                              Силно тенденциозно, реално СМ-ките са модернизирани стари самолети освен последната партида. Общо едва ли надхвърлят 100, даже и 80 ако има ще е странно. И мисля, че няма в армейски ескадрили 18 35-ци. СМТ-тата също са само един полк под Курск, 24 или 36 машини само. 31БМ са под 100 определено и са само модернизирани, пак дърти планери. 25СМ са си под 50 май. Въобще таблицата е много далече от реалността.
                              Мдам ако вярваме на wiki има:
                              Су-27СМ - 101
                              6 Су-35 активни в Ахтубинск и някъде още 4, които скоро ще ги дадат на "Русские витязи"
                              28 Миг-29СМТ към 2013 под Курск
                              Миг 31БМ - 16 активни с 60 планирани за модернизация, другите ще ги спишат
                              Су-25СМ - 67

                              Значи не само изглежда, че си е изсмукана от пръстите, за американските няма смисъл да се проверява.

                              Comment


                                Абсолютно, със сигурност нивото на оперативност при американските е по-голямо. А при руските, бройките на Су-27, МиГ-29 и МиГ-31 са горе-долу бройките на всички самолети от типа а не на модернизираните. А при Ту-160 ако всичките 16 броя са оперативни значи се е появила някаква паралелна реалност. Иначе такава табличка би била мноооого интересна...ако беше вярна.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X