Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    МАй не участват руски пилоти тук.... Мисля, че само в Египет се включват...
    "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
    И. В. Сталин

    Comment


      piston написа Виж мнение
      МАй не участват руски пилоти тук....
      Прав си, това за руските пилоти съм го пропуснал.

      Amazon написа Виж мнение
      Външният кръг идва към 14 000 километра. Едно 20 часа ще си го лети самолетчето. Не ми се вижда много разумно за разузнавателна мисия, прекалено много ще се разчита на късмет, или трябва да пуснат 20 самолетчета да обикалят.
      Ти мани, ама с отиването и връщането стават 18 000 км. 30 часа като нищо. Иначе те адмиралите са им поставили изисквания, а реалните маршрути и тактики са отделен въпрос.

      Comment


        Да, това го разбирам. Странно ми е условието на задачата. Ако бяха казали просто "Искаме 30 часа полет без презареждане." нямаше да звучи странно.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Очевидно при израело-арабските конфликти, който удари пръв печели!

          Comment


            Очевидно при израело-арабските конфликти, който и да удари пръв ИЗРАЕЛ печели!

            Comment


              При Йом Кипур египтяните удрят първи и прогонват израелците от Синай!

              Comment


                При Йом Кипур египтяните удрят първи и прогонват израелците от Синай!
                След което израелските въоръжени сили се окопитват, нещата бързо се променят и идва края на египетските успехи. Така че египтяните (да не говорим аз сирийците от другата страна) започват да губят военно и спасяват нещата дипломатически . Така че работата не в това кой ще удари пръв (има някакво значение), а кой как е подготвен. Там нещата куцат при противниците на Израел, макар че пооправят това-онова с годините.

                Comment


                  1200 морски мили са около 2200 км.

                  Comment


                    1200 морски мили са около 2200 км.
                    Обаче там се говори за обиколка, т.е. окръжност с радиус 1200 мили. Сиреч 7536 мили или около 13 960 км. Другият вариант са две обиколки по окръжност с радиус 600 мили, т.е. пак същото. Естествено, трябва да може да "отиде" и да се "върне", което добавя съответно 1200 (2222 км) или 2400 мили (4444 км) към разстоянието, плюс някакъв минимален резерв, така че вероятно става въпрос за поне 18 500 км. При крайцерска скорост от, да речем, около 600 км/ч (не знам колко е за този БПЛА) това са 31 часа (издръжливост).

                    Comment


                      Малко тролня на авиационна тематика

                      The ten best BVR fighters of 2013

                      Comment


                        Amazon написа Виж мнение
                        Външният кръг идва към 14 000 километра. Едно 20 часа ще си го лети самолетчето. Не ми се вижда много разумно за разузнавателна мисия, прекалено много ще се разчита на късмет, или трябва да пуснат 20 самолетчета да обикалят.
                        Кое не му е разумното? Цялата HALE(High Altitude Long Endurance) концепция на която е базиран и Глобал Хоук се базира на горе долу сходни параметри и общо взето си е доста добре доказана в практиката точно от Ястреба.

                        След което израелските въоръжени сили се окопитват
                        И USAF и USN обезпечават логистично окопитването с ново оръжие. На моменти даже прехвърляйки пребоядисани набързо самолети от авиогрупите на 6 флот. И след като Ануар Садат е изгонил руските военни съветници направили леко кошмарен живота на Хел Ха Авир по време на войната на изтощение (1967-1973).

                        Ти мани, ама с отиването и връщането стават 18 000 км. 30 часа като нищо. Иначе те адмиралите са им поставили изисквания, а реалните маршрути и тактики са отделен въпрос.
                        Нали не сте забравили, че иде реч за морски патрулен UAV?
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          Sailor_Malan написа Виж мнение
                          Нали не сте забравили, че иде реч за морски патрулен UAV?
                          Да де, за морски патрули с до тон и половина джидамки

                          Comment


                            Toва беше по повод чуденето на Амазон за изискването за полет по кръга(2х600 или 1х1200). А до тон и половина дижиджавки не са проблем при добър избор на двигател и аеродинамична схема и за 36-40 часа. Тука съм готов и да се подпиша. А ако някой е готов да кихме 5 милиона евро за R&D мога да го снабдя и с прототип.
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              Ще ми дадеш ли насоки какъв е тактическият замисъл на големият кръг с един ЛА? За тия 20 часа от другата страна на кръга към ордера може да се промъкне какво ли не. Шанса UAV да а е в района в този момент е едно към 80, или нещо от този порядък.
                              Едно е да е част от Иджис и да кажат: спътниковото разузнаване вижда нещо на 1500 мили от нас дето може да е шнорхел на дизеларка, ама също така може да е спящ по гръб разгонен кашалот. Пращайте самолетчето да разузнае визуално.
                              Съвсем друго да обикаля като гламаво на половин океан рзстояние от АУГ, само заради идеята.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Sailor_Malan написа Виж мнение


                                И USAF и USN обезпечават логистично окопитването с ново оръжие. На моменти даже прехвърляйки пребоядисани набързо самолети от авиогрупите на 6 флот. И след като Ануар Садат е изгонил руските военни съветници направили леко кошмарен живота на Хел Ха Авир по време на войната на изтощение (1967-1973).

                                А СССР и братските соц. страни през това време не дават на арабите ни един патрон в помощ. Е двата въздушни моста - до Египет и Сирия и няколко морски не се броят - какво са няколко десетки хиляди тона товари.
                                А и страшилището Израел с цели 4-5млн. население срещу жалките 60-70млн.араби за какво ли се гордее, че винаги побеждава, като има такова огромно превъзходство.

                                Comment

                                Working...
                                X