Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Eкраноплан

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Eкраноплан

    Това велик самолет ли е?Click image for larger version

Name:	1301.jpg
Views:	1
Size:	115.3 КБ
ID:	557821Click image for larger version

Name:	p.jpg
Views:	1
Size:	31.0 КБ
ID:	557817Click image for larger version

Name:	r.jpg
Views:	1
Size:	39.7 КБ
ID:	557818Click image for larger version

Name:	y.jpg
Views:	1
Size:	40.9 КБ
ID:	557819Click image for larger version

Name:	proxy.jpg
Views:	1
Size:	41.6 КБ
ID:	557820

    #2
    Имаше цял епизод от "Ударная сила" за него, ако не се лъжа. За велик е велик, ама за самолет не знам

    Comment


      #3
      Какво, не лети ли?

      Comment


        #4
        Ей ги е - Ударная сила: Территория "Дракона"

        Comment


          #5
          Мииии, не е самолет, екраноплан е, а за летенето - няколко метра над повърхността на водата. Летене?
          http://rayofhalifaxproductions.com/26662

          Comment


            #6
            Екранопланите са по-скоро самолети, отколкото кораби. Просто принципът им на движение е много далеч от този на корабите и достатъчно близък до този на самолетите.
            Още повече, че значителна част от тях могат да летят и отвъд зоната на екранен ефект (даже мисля, че Лун е един от малкото, които не може да лети извън екранния ефект, но той все пак е огромен апарат).
            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

            Comment


              #7
              Да, повечето могат да се издигат на достатъчно значителна височина, т.е. са "нещо като" самолети, но специфичен тип такива. Статията в "Уики" е достатъчно подробна.

              Чисто естетически много ми допадат, особено показания от Даниц. А и си мисля, че за специфични цели - особено за пренасяне на десантни сили, са много удобни. както се вижда, и за граждански цели хич не са лоши (най-вече пренос на пътници).

              Comment


                #8
                Има една цяла серия на "История на авиацията на съветския съюз", посветена на екраноплана. Няколко пъти се поставя въпроса как да се формулира тази машина - като летяща лодка или като плаващ самолет

                Comment

                Working...
                X