Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ф-35 - икономически провал?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Благодаря. Бях срещал че C400 можела да работи по този начин. Нещо от рода на радар с голяма дължина на вълната, насочва ракетата приблизително и от там чрез track-trough-missile, за прецизното насочване. Ама беше вестникарска статия и поне аз не мога да преценя доколко е достоверна. Но я споменавам защото се връзва с твоето предположение.

    Иначе километър на километър е огромна площ(250 акра въздух, колкото средновековно херцогство), и насочващият радар пак трябва да "търси", за да направи захват.

    Като че ли това е ключовата дума "захват". Дали ще се види на обзорният радар, или чисто визуално ще го видят от наблюдателен пост, все още стелт самолета има няколко десетки километра предимство, докато го захванат. Явно е станало ясно че "промъкването по терлици" вече не е възможно. Иначе F-35 щяха да го боядисват черен като F-117 и да лети само през ноща.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Най-най-най-грубо казано като идеология за С-300 и компания:
      1) Имаш радари за обзор - метрови или дециметрови, които първоначално откриват целите.
      2) Радари за секторен обзор, обикновено дециметрови, които захващат целите.
      3) Сантиметрови радари за насочване на самите ракети. Track-via-missile е доколкото разбирам модификация на принципа на полуактивното насочване като го комбинира с командно и изчислителната мощност на земята.

      Наличието на хубави самонасочващи се ракети естествено може да намали нещата до един дециметров радар + активни ракети, но пък отделната ракета е по-скъпа и нямаш няколко отделни машини с различни параметри (което може да е от полза срещу кофти противник).

      Сега, има и разни пасивни средства за откриване на стелтовете по излъчване (или от радара на самолета, или инфрачервено, или от комуникациите), както и хитри неща ала tripwire - две станции пускат лъч между тях си и когато нещо мине се открива къде точно е минало (тук вече никакъв стелт не помага), а ако искаш да си по-екзотичен - може да ползваш фоновия шум от мобилните оператори и да търсиш самолетите.

      http://www.ausairpower.net/PVO-S/55G...RLS-VHF-4S.jpg - туй е в метровия диапазон, май най-голямото мобилно на руснаците в момента.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Винаги съм се чудел защо се хабят толкова усилия при положение че откриването на стелт си е абсолютно нормално в микровълновият диапазон.

        Comment


          Съседите потвърждават ангажимента и очакват първите 2 в 2018 година. Общо поръчката е от 100 самолета.

          Jane's Defence Weekly
          07 May 2014

          Turkey recommits to F-35 programme

          Turkey has recommitted to the purchase of an initial two Lockheed Martin F-35A Lightning II Joint Strike Fighter (JSF) aircraft, the country announced on 6 May.

          The decision was made during a meeting of the Executive Committee (EC) of the Turkish Undersecretariat for Defence Industries (SSM), the country's top decision making body on arms purchases, chaired by Prime Minister Recep Tayyip Erdogan.

          Turkey initially ordered two aircraft in January 2012, before postponing this purchase a year later, citing delays and cost growth within the F-35 programme. Reportedly there were also issues with technology transfer on the integration of locally developed weapons systems, which have now been resolved.

          The delivery of the first two F-35s is scheduled to take place in 2018, the SSM stated.

          "Turkey's support to the F-35 programme continues strong as ever. Within this framework, Turkey continues its forecast of the acquisition of 100 F-35A fighters as planned and declared previously," the SSM said.
          С уважение контрол_alt.

          Comment


            Пилот написа Виж мнение
            евентуално ако имаш и активно насочваща се ракета може би може и да имаш дотатъчно точност да стреляш?
            Това не е толкова въпрос на насочване (стига да не е чисто радиокомандно), колкото на енергетика. Стреля се с предварение, а когато точността е от порядъка на километър, сещаш се как играе траекторията.

            Comment


              Не знам това дали е пускано, но много благозвучно казаното в клипче слово - " вери феат " говори само по себе си - http://fishki.net/1268722-shestidesj...html?mode=best

              Comment


                Това е голяма глупост бих казал.На каква дистанция трябва да се приближи миг-21 за да го свали как ще го открие кой миг-21.Миг-21 даже няма и да разбере откъде му е дошло.А то теоретично ако се приближи отзад и месершмит 109 може да го свали.Даже не си струва да се коментира това де.

                Comment


                  RIZAR написа Виж мнение
                  Не знам това дали е пускано, но много благозвучно казаното в клипче слово - " вери феат " говори само по себе си - http://fishki.net/1268722-shestidesj...html?mode=best
                  Тоя е от групата на Карло Коп - хубави хора, ама да не стане дума за F-35. Изперкват

                  За някакъв хипотетичен дуел на МиГ-21 и F-35 просто виж каква тяговъоръженост и АОА имат самолетите. И с голи оръдия да ги пуснеш един срещу друг, годинките са си годинки.

                  Comment


                    Единственият шанс на МиГ-21 е ако се срещне с B или C варианта които въобще нямат оръдие
                    Което за мен е канска простотия. Все едно F-4 никога не се е случвал. Не знам как флота се е съгласил на опцията с контейнер. ИМХО, просто не взимат самолета достатъчно насериозно. А USMC за техните самолети, които често летят ниско, ми е още по голям Х защо са подписали за вариант без оръдие.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      А USMC за техните самолети, които често летят ниско, ми е още по голям Х защо са подписали за вариант без оръдие.
                      Много силно съждение 1) Какво отношение има ниското летене към F-35; и 2) какво отношение има към оръдието?

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Много силно съждение 1) Какво отношение има ниското летене към F-35; и 2) какво отношение има към оръдието?
                        Не бива с лека ръка да допускаш, че съм вложил особено много мисъл в това изказване Не ми харесва че няма вградено оръдие. Колкото и да не е правен за това, колкото и да е тактическа грешка, все някъде ще се сговни ситуацията и ще му се наложи да оказва близка подръжка на морската пехота. А тогава 20мм скорострелно оръдие ще е безценно срещу автомобили, лека броня, десантни и щурмови хеликоптери, пехота в леки укрепления и т.н. И ако в този момент по някаква причина(профил на мисията, логистика, глупост) контейнера с топа го няма, ще умират хора.
                        При БВБ същата работа. Сам каза че се очаква самолета да може да подържа голям ъгъл на атака, това плюс голямата тяговъоръженост може да направи оръдието много полезно. Особено срещу изтребителите с които сега са въоръжени повечето евентуални противници.

                        Плюс това се губи една точка за окачване, където в бъдеще(да знам че засега няма такива планове) може да се монтира малък външен резервоар, или някакъв контейнер със специфична електроника.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Еми да де, има си контейнер. Ако решат, че му трябва оръдие, ще му го закачат. Просто в случаите, когато не му трябва, няма да го влачи.

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            Не бива с лека ръка да допускаш, че съм вложил особено много мисъл в това изказване Не ми харесва че няма вградено оръдие. Колкото и да не е правен за това, колкото и да е тактическа грешка, все някъде ще се сговни ситуацията и ще му се наложи да оказва близка подръжка на морската пехота. А тогава 20мм скорострелно оръдие ще е безценно срещу автомобили, лека броня, десантни и щурмови хеликоптери, пехота в леки укрепления и т.н. И ако в този момент по някаква причина(профил на мисията, логистика, глупост) контейнера с топа го няма, ще умират хора.
                            При БВБ същата работа. Сам каза че се очаква самолета да може да подържа голям ъгъл на атака, това плюс голямата тяговъоръженост може да направи оръдието много полезно. Особено срещу изтребителите с които сега са въоръжени повечето евентуални противници.

                            Плюс това се губи една точка за окачване, където в бъдеще(да знам че засега няма такива планове) може да се монтира малък външен резервоар, или някакъв контейнер със специфична електроника.
                            Хем вече са патили от липсата на оръдие и разчитане само на ракетно въоръжение. Дойде им акъла, сега пак са си го изгубили. Уж трябва да се учим от грешките си, пък каква е тая цикличност при повтарянето им?!

                            Кухулин, те може много неща да решат, ама домашните сметки на пазара не винаги излизат. Наскоро гледах Lone Survivor. Оставям на страна качествата му като филм, ама случайният фактор не може да се избегне никога, колкото и добре да е планирана една операция. Ама нали няма да умират тия дето са решили, че оръдие(или контейнер с такова) не трябват.
                            После пак ще гледаме нещо подобно на Black Hawk Down.

                            Comment


                              И да умре някой заради липса на оръдие, ще е изключение. Иначе филма е готин, да.

                              А ако оръдието ти се вижда чак толкова ценно и не те устройва контейнер, кажи какво да махнем, за да го монтираме вътрешно. Хубаво е да махнем нещо, което ти се вижда по-малоценно. Давай предложения

                              Comment


                                Имаш ли идея какво жизненоважно има на C варианта дето го няма на A варианта и на негово място е монтирано оръдието?
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X