Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПАК-ФА

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Има ли значение, щом ги има ?
    В смисъл колко ще влияе на радара 10-15 сантиметра по-къс (прибран) или по-дълъг пилон ?

    Comment


      Има ги навсякъде, очевАдно е, че целта им не е влияние на ЕОП. Макар че, и тук има някои нови решения.

      Comment


        Сун Дзъ написа Виж мнение
        Има ли значение, щом ги има ?
        В смисъл колко ще влияе на радара 10-15 сантиметра по-къс (прибран) или по-дълъг пилон ?
        Ако ми дадат достъп до всички секретни данни с които работят, емпиричните зависимостти и изведените от тях формули, мисля че бих се справил с математиката. Ще ми отнеме година-две не повече. И ще мога да отговоря що-годе на въпроса как влияят на ЕОП. На мен ми харесват чисто естетично. Освен това по-къс пилон, ще натоварва крилото по-малко при сериозни маневри и то експоденциално. Пилона си е един вид лост.

        кало написа
        Има ги навсякъде, очевАдно е, че целта им не е влияние на ЕОП. Макар че, и тук има някои нови решения.
        На мен не ми е толкова очевадно. Може ли да го обясниш като за ненаблюдателни лаици? Заради формата на пилона ли е това? Аз поне не виждам съществена разлика между формата на пилоните на F-35 и тези на Т-50. Само големината е различна.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Кое да обясня? Пилоните наистина влияят на ЕОП, и не са сложени там с цел да я намаляват, а да се тестват аеродинамиката на различни полетни режими/оръжието при тези режими/вероятно СУВ и стрелбата с това оръжие. Не знам дали това са истински ракети или, което е по-вероятно - масо-габаритни макети. Иначе, самите пилони също са с намалена ЕОП, но със сигурност увеличават тази на самолета, оръжието по тях - още повече. Пак ще повторя - целта на тези тестове не е да намаляват ЕОП, все пак .

          Има ги навсякъде пък означаваше именно това - има ги и на Ф-35, Ф-22




          Самите пилони наистина са много малки - и в сравнение с някои по-стари решения, и в сравнение с посочените конкуренти.

          Comment


            Според мен пилоните са горе-долу еднакви като височина, просто ПАК ФА е доста по-голям от F-35 и оттам се създава подобно впечатление.

            Comment


              Не, категорично са бая по-големи:



              при това на снимката тук са само пилоните, без пусковите устройства

              И рипост на снимка на 04, пак само с пилони:

              Comment


                Като че ли руския пилон е по-нисък, а релсата е по-висока. Поне с такова впечатление оставам, ако се вгледам внимателно:





                Горния е на ПАК ФА, долния е на F-35. Ракетите са примерно с еднаква дължина.

                Тези на вътрешните позиции наистина са доста големи. Може би са с вграден катапулт, а може би такава е оптималната дължина от аеродинамична гледна точка (за големи бомби, с развито оперение).



                Освен това май имаше някакъв пиниз, че могат да се изхвърлят в полет. Ама дали беше за F-22 или за F-35, не съм сигурен.

                ПП А може и за двата.

                "Stealth aircraft like the F-22 or F-35 can have ejectable pylons to retain stealth and reduce drag."
                Attached Files

                Comment


                  Чудя се тези сопла с тази сплав ли ще си останат.Това излъчва на дзвер.Не знам руснаците как я мислят тази работа?

                  Comment


                    Може би са с вграден катапулт,
                    Да, вероятно са по-големи заради вграденото пусково устройство, при руските на пилона се подкачва и съответното ПУ, което пък вероятно дава по-голяма модулност.

                    Comment


                      Sharana написа Виж мнение
                      В ИНДИИ РАСТЕТ НЕДОВОЛЬСТВО ПРОГРАММОЙ FGFA


                      Нещо май трудно се разбират за технологиите.
                      Странно как изпущих тази индийска простотия. ВВС Индии недовольны двигателями АЛ-41Ф1, созданных на базе старых АЛ-31Ф.Че то до Мираж 2000 французите използват бмв 018 в основата си.

                      Comment


                        Знам кое какво е, но от въпроса ти става ясно, че ти нещо не си доразбрал.
                        Соплото си е сопло, и в случая - а именно неговия кръгъл вариант (в случая - т.нар. регулируемо сопло на Лавал - с променливо сечение, с променлив вектор на тягата), няма какво да се направи за неговата ЕОП (тя дава своя принос само в задна полусфера, най-малкото).
                        Съществува и вариант за плоско сопло - Ф-22 има такъв, като при него РЛ-забележимост е намалена, но за сметка на КПД-то - губи се средно до 7% от тягата на двигателя, намалява се възможността за управление на вектора на тягата в двете плоскости. Не е много ясно дали плоско сопло се разработва за ПАК ФА, но и Ф-35 е с кръгло сопло и това не му пречи.

                        Comment


                          Ако имаш в предвид дали ще има плоско сопло, то вероятно няма да има. Руснаците не се опитват да изкопират F-22, имат си други преоритети. Освен това при F-22 и Т-50 се използват други принципи за отклоняване вектора на тягата и решенията не са взаимозаменяеми.

                          П.П: Кало, не беше нарочно. Вече ми стана навик да забравям рефреш преди да поствам.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Да това с 3д вектора на тягата е хубаво но.В задната полусфера я се замисли колко нараства отразяването.А ф-35 все пак е ширпотреба самолет.Плоско сопло руснаците имаха по снимки съм гледал още от краят на 80-те разработки.

                            Comment


                              Има и нов патент за такова, на просто не им трябва. Полезността му е по-малка от минусите, особено при настоящия двигател от т.нар. първи етап. При новия вероятно мислят и за плоско сопло, защото мощността му е достатъчна, за да компенсира с лихва негативите му. Но не и сопло тип Ф-22, а малко по-сложничко, с повече възможности за УВТ.

                              Comment


                                Имаш ли някъде инфо да се прочете за това ново сопло че ми стана интересно.Те нортроп изобщо се бяха отказали от такива неща.Доста различни концепции са американската и руската.

                                Comment

                                Working...
                                X