Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВВС на България

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    landsturm написа Виж мнение
    http://www.ndt1.com/article.php/20050713210759958

    Тези самолети например не изглеждат скъпи, макар че да си призная,
    не знам в какво състояние са.
    Ама те въобще не са скъпи,само да имах писта,щях да си го купя!

    Comment


      #92
      А можеше вместо Кугари да се купят два пъти повече Ми-171, например. Както направиха и Унгария, и Полша, например.

      А 29-ките вече щяха да летят в сериозно модернизиран вариант (поне до стандарта СМТ), ако имаше воля и нямаше корупция.

      И всичко това щеше да излезе хем по-евтино от алтернативите, хем без да противоречи на изискванията на НАТО.

      Comment


        #93
        Малко снимки и информация в линковете от днес - събитието - 60 години авиобаза "Граф Игнатиево"! Честито на графалии!







        И още малко:





        Comment


          #94
          Това последното защо още не е в музея? Като се замисля, бисовете май са произведени 70-те години, ама все пак когато са разработвали концепцията е било толкова далечна епоха, че Алжир е бил френски град.


          thorn

          Средновековните църкви в България

          Comment


            #95
            Старата машина си върши работата, вероятно година още. Иначе, дори преди споменатия период са направени и Б-52, и Ту-95, така че това не е нито аргумент, нито критерий.

            Comment


              #96
              Торн, то и А-10 е концепция от 70-те но никой и не мисли да го пенсионира. Пък и пилотите ни трябва да летят на нещо а доколкото знам кюнеца не е скъп за потдръжка. Освен това е достатъчно бърз, за да дава дежурства по еър полисинг и да сваля метереологични балони или да ескортира някой заблудил се пилот на чесна.

              Благодаря на Преслав за чудесните снимки! Следя пан.бг от месеци и мисля, че става все по-хубав.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #97
                Между другото не забравяйте, че ползването на МиГ-21 за патрулиране и полети до известна степен пести ресурс на МиГ-29, а тъй като след няколко години ще имаме само 29-ки е добра идея да могат да се ползват максимално дълго. Така или иначе в момента основната задача е еър полисинг, там МиГ-21 си върши работа без проблеми.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #98
                  Кало, и Ту-95 и Ф-52 са бомбери за чисто небе. Май вече не са и въоръжени с нищо, освен с РЕБ. А А-10 може и да е концепция от 70-те /и май го свалят от въоръжение/, но МиГ-21 е концепция от 50-те!

                  BTW, вчера министърът каза, че нашите 29-ки нямат съвместимост с НАТО. Ясно, че това е удобно извинение да не се забъркваме с либийските глупости, но по принцип в какво се изразява тази несъвместимост, в смисъл - какви са критериите?


                  thorn

                  Средновековните църкви в България

                  Comment


                    #99
                    МиГ-29 се води фронтови изтребител. Не виждам как някой дори би могъл да иска да се ползва в Либия. Справка:
                    "Практическая дальность:
                    со 100% топлива: 1430 км
                    с 2 ПТБ: 2100 км"

                    "ПТБ" - окачен (т.е. допълнителен) горивен резервоар.

                    Така че освен ако не работят от бази в Африка, такива самолети няма как да послужат за нещо над Либия.

                    Иначе и на мен ми е интересно какво точно значи „несъвместим с НАТО“, след като самолетът си се ползва в съвместни учения и изпълнява задачи по air policing.

                    По повод концепциите - виж http://en.wikipedia.org/wiki/Northrop_F-5 в частта за Турция.

                    Comment


                      Май вече не са и въоръжени с нищо, освен с РЕБ.
                      Имат си ракети, но станции за РЕБ нямат.

                      какво като е от 50-те - при слагане на по-нов двигател, плюс нова РЛС и ракети, съвсем си става. индийските UPG имаха бая сериозни победи срещу Ф-15.

                      Comment


                        Несъвместимостта е, че техните радари разпознават нашите самолети като враг както и нашите ПВО междудругото

                        Comment


                          няма такова нещо.

                          Comment


                            Третият "Спартан" влезе в строя!

                            Comment


                              Ако някой все още не го е прочел:
                              Скандалните сделки във ВВС при министър Ангелов продължават!

                              Comment


                                Състоянието на българските ВВС и ВМС по бройки, четете в края на този разказ:

                                Из дневника на един военен от Н-ското поделение

                                и
                                Стенограмата от Парламента, в която се разкрива истината за българските ВВС.

                                ЕПИЗОД 2: ВВС в колапс!

                                Comment

                                Working...
                                X