Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авионовини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    на репортажа нямаше радарна карта, а анимация. верно ли никой не е виждал как изглежда картина от РЛС?

    Comment


      Ако ще оригами да е, какво променя това?
      Някакви други предположения за самолета има ли? Освен че е холограма.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        бе и мен ме зачуди факта от какво разстояние пуска ракета ... и що да е ракета, като може да го перне със снаряди. По евтино ще излезе... освена ако не са пробвали нова ракета то па една трудна цел...
        Трол по списък.

        Comment


          интересен факт е и това, че самолетът, въпреки несравнимо по-високата си скорост от подобен БПЛА, като че стои на място - за времето, в което се появява в кадър, като се отчете скоростта на патрулиране на подобен БПЛА (която е под сривната на един изтребител), и евентуалната скорост на захода на изтребителя, то той би трябвало да е изпреварил целта.

          Comment


            според мен го кара лично президентът на федерацията и за това всичко е бавно и прецизно

            Comment


              кало написа
              хм, баш пък ще обърне камерата към атакуващия самолет... малко евтин фейк с политически уклон е цялата история. ако дронът е разузнавателен, камерата му би трябвало да следи бреговата ивица или нещо подобно, нали? а тя, някак странно, като че знае откъде ще се появи изтребителят - насочва се по хоризонта в задна полусфера, че и проследява полета на самолета и ракетата, като ги държи в центъра. Айде бе!
              странен е и полетът на изтребителя - при сравнително малка височина тръгна да атакува отдолу (по принцип такива цели се унищожават отгоре), пък и с доста рязък маньовър, като че БПЛА-то е тръгнало да му бяга... а и двигателите му не димят изобщо, който е виждал 29-ка - знае за какво става дума.
              ИМХО - пълен фейк, ама кво да праиш - грузинците си вършат работата, за която им плащат.
              Ако е пикирал за да слезе ниско не му трябва тяга,набраната енергия му гарантира скорост.Вероятно е при една малка пилотска неточност да излезе ПОД атакувания обект при такова несъответствие в скоростта именно при стандартна маневра.От друга страна това би обяснило и засичането от дрона,който привлечен от малката височина и голямата скорост на МиГ-а би трябвало да го прихване АВТОМАТИЧНО.В нашата армия доскоро имаше едно старичко витлово АН-че,чиито камери имаха далеч по-сериозни опции за настройка.Ако програмиста е бил поне малко в час подобно несъответствие би трябвало да е един от зададените параметри на стандартното фотооборудванеТова са само лаишки предположения,но като че ли пасват.
              Last edited by bigbeer; 22-04-2008, 18:51.

              Comment


                кой кого автоматично да прехване?

                Comment


                  Камерата на БПЛА-то обикновено се настройва прди всеки полет.Камерите имат режими за работа при отчетено несъответствие .Възможно е да е програмирана реакция за заснемане на такова.

                  Comment


                    А като е пикирал, защо просто не разстреля отгоре дрона, което щеше да е много нормално за атака, ами пропадна долу и атакува отзад?
                    Защо се хаби скъпа ракета за таква цел и защо тя се пуска на разтояние в което захвата е леко критичен - повечето ракети искат от 500 метра до километър и нещо до целта. Със същия успех можеше да стреля от около 3-4 километра и камерата да не го види изобщо.
                    Сънят е слаб заместител на кофеина!

                    Comment


                      С оръдието няма да се стреля от толкова близо да не би да се разхвърчат парчета и да улучат самият изтребител. Иначе ракетите не са толкова скъпи, а и си имат срок на годност - ако си е зареден с по-стари ракети които така и така трябва скоро да се стрелят - защо пък той да не пуснеш ракета.

                      Имам малко други въпроси - колко е голям топлинният отпечатък на Хермес 450? Това може да е важно и при определяне на дистанцията за стрелба, и при позицията за стрелба.


                      По повод възможностите за фалшификация:
                      1. Все пак има завихряне на следата от ракета когато МиГ-а минава през нея
                      2. Защо наистина няма готин кафяв пушек след двигателите?
                      3.
                      Recorded plate of a video recording the area of UAV flying around - Check

                      Pre-Planed camera movement, and tracking (based on the story board and the initial planning)- Check

                      A CG model of Mig-29/Su-27 - online any ammount of polygons - Check (if needed to model your own, 2 days max. I would say 4000 polygons since the model wont be getting close to the view)

                      Animating a model flying towards the camera using dynamic animation tools - Check

                      Animating a missle with attached dynamic smoke effect - Check

                      Rendering the plane with Global Illumination lighting solution to match the model with background - Check

                      Applaying digital dynamic volumetric haze on the frame - Check

                      Compositing missle with missle smoke on to the plate - Check

                      Rendering final sequence with post processing filter - Check

                      Apply simple noise - Check

                      Software used -

                      3D Studio Max 10 ($3800)
                      V Ray 1.8 ($1000)
                      Adobe Affter Effects + Premier bundle ($2000)
                      4. МиГ-29 няма пилони на върха на крилото за ракети, защо стреля от там? Или просто ме залъгва гледаната точка?

                      5. Време за полет от изправяне на курса до попадение - 12 сек, тоест около 2 километра дистанция измината от МиГ-а?

                      6. За колко време се прави захват с Р-73?
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        Р-73 е прекалено нова
                        най вероятно това е Р-60/60М

                        Разтоянието никак не малко за стрелба с оръдието. Най-често стрелбата през втората световна е била под 50 метра
                        При удар от ракета, парчетата би следвало да са далеч повече, а и с начална скорост от взрива.
                        Друго ми интересно - оператора вижда че е изстеляна ракета
                        времето до удара е около 2 секунди
                        никаква реакция от негова страна. Поне да беше бутнал инстинктивно джоя. При такова близко разтояние, даже имаше шанс и да срине захвата на ракетата
                        Сънят е слаб заместител на кофеина!

                        Comment


                          айде нова-стара новина... китайците копират на едро. Забравете дивидита и американски филми. Копират по големи машини. Руснаците пищят...

                          J11B - почти полную копию Су-27СМ
                          Трол по списък.

                          Comment


                            Ако някой има импулса за секунда на двигателя на Р-73, масата на ракетата, някаква функция за загуба на масата (едва ли е важно при толкова кратък полет) и приемем скоростта на МиГ-29 за някаква близка до тази на срив може да се опитаме да изчислим от какво разстояние се стреля и да се сравни с минималната дистанция за пуск на Р-73.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              Не е Р-73 това
                              но все пак - за нея са 300 метра минималното разтояние
                              Р-60м която е вероятната е с 200 метра минимална
                              но все пак - кой ли пилот би рискувал да стреля на границата, при условие, че може да направи още един заход
                              а спокойно може да мине с форсаж пред пърполетката и тя с бясна скорост да полети надолу от струята
                              Сънят е слаб заместител на кофеина!

                              Comment


                                1-во, едва ли е Р-60, защото от бая време насам руските ВВС не я ползват при бойно дежурство за МиГ-29 и Су-27. Р-60М се ползва все още на МиГ-31, Су-24 и подобни.
                                Иначе, има по-голяма от Р-73 минимална далечина на пуска.

                                Comment

                                Working...
                                X