Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авионовини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ами то масиран удар може да се нанесе и с КР.

    Резултатът, дори и с конвеционални глави, ще да е доста неприятен.

    Comment


      Ами по-гъвкав е бомбардировача и по-бърз. А и може да носи разни такива неща:

      Click image for larger version

Name:	USAF_MOP_test_release_crop.jpg
Views:	1
Size:	8.0 КБ
ID:	552878
      https://en.wikipedia.org/wiki/Massiv...nce_Penetrator

      Пък и ще има безпилотен вариант, ако не ме лъжат спомените за програмата.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Съгласен съм с мнението ти, но горното е приложимо за сериозен противник, който обичайно е и добре защитен.

        Comment


          Има ли някакво значение, какво му е конкретното военно приложение? Това е последната мисъл, която минава през главите на хората, решаващи какво да финансират. За тях е важно да се поддържа технологично ниво, но най-вече да се шуми по медиите за собственото военно превъзходство. А това че същите задачи могат да бъдат изпълнени и от стари системи, няма никакво значение. От и аз не знам колко време, оръжията се произвеждат основно с цел да въздействат над собствения си народ (да му внушават че разполага с хипермегаубер оръжие, способно да мачка с хиляди от оръжията произвеждани от противниковите унтерменши), а не да повишават отбранителната способност на съответната държава. А в това отношение (анонсиране на оръжия с презумпция да се стимулира самочувствието на собствените си граждани, като членове на най-мощната световна сила) и американците и руснаците са пословично известни.

          Comment


            За Армата ли намекваш нещо?
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              "Как ще изглежда новият звяр на американските ВВС
              Бе разкрит модела на новия B-21
              "

              Властите в САЩ показаха как ще изглеждат новите стратегически бомбардировачи, които в бъдеще трябва да заменят B-52, B-1 и B-2 в американското въоръжение, съобщи Defense News.Въпросът, з


              Коментарите под новината са супер

              Comment


                Dinain написа Виж мнение
                За Армата ли намекваш нещо?
                Принципно за мненията над моето. За армата не се сетих, подозирам че е възможно да се впише добре в този критерий.

                Comment


                  Там е работата, че няколко тежки формирования на Армата, образуващи обединение на фронтово ниво, са напълно в състояние, да предоставят решаващо преимущество - и в отбрана, и в настъпление.
                  Last edited by Super_Hornet; 28-02-2016, 16:59.

                  Comment


                    Айде пак балалайките, ама не е за тази тема. Аз направих ОТ, но описанието на Ангелмр ми се стори че пасва доста точно на случая.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      За балалайките е ясно, но е интересно в реалността, колко и какво ще спре настъплението на танкова армия, която е въоръжена с обсъжданото.

                      Comment


                        Ядрено оръжие. В съответната тема бях питал какви задачи ще решат 500 бр. Армата, които да не могат да ги решат 500 бр. от съществуващите Т-90 - но отговор нямаше.
                        А единствените хипотетични конфликти, в които това наистина може да има значение, няма да се решават въобще с танкове. Ерго - виж описанието на Ангелмр:

                        Има ли някакво значение, какво му е конкретното военно приложение? Това е последната мисъл, която минава през главите на хората, решаващи какво да финансират. За тях е важно да се поддържа технологично ниво, но най-вече да се шуми по медиите за собственото военно превъзходство. А това че същите задачи могат да бъдат изпълнени и от стари системи, няма никакво значение. От и аз не знам колко време, оръжията се произвеждат основно с цел да въздействат над собствения си народ (да му внушават че разполага с хипермегаубер оръжие, способно да мачка с хиляди от оръжията произвеждани от противниковите унтерменши), а не да повишават отбранителната способност на съответната държава. А в това отношение (анонсиране на оръжия с презумпция да се стимулира самочувствието на собствените си граждани, като членове на най-мощната световна сила) и американците и руснаците са пословично известни.
                        Как е това за връщане в реалността? Може и да не замислено така, но пасва идеално.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Динайн, точно там е работата, че танковете са най-устойчиви и на ЯО.

                          Comment


                            А руските градове устойчиви ли са на ЯО?
                            Надявам се разбираш какво искам да кажа, доста е очевидно. Предлагам да не отклоняваме темата повече, че е за авионовини.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Извинявайте, обаче като направих коментара, не го направих с цел някой селективно да се заеме с изцепките само на едната страна, а да спомена, че това е политика на всички световни сили. За мен това е функция на манталитета на нацията възприемаща себеси като световния жандарм, което се отразява и в мотивацията на държавното и ръководство, което финансира нови оръжия с вътрешнополитически цели, да подсили този манталитет (самочувствието да го наречем) на въпросната нация. И имам предвид всички световни (а вероятно и голяма част от регионалните) жандарми, а не тази, която в момента е наричана по медиите с това прозвище.

                              Comment


                                Ами руските градове за сега са по-бедни и малолюдни от американските, т.е по-малко има за губене при ЯО.

                                Comment

                                Working...
                                X