Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авионовини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    SkyShadow написа Виж мнение
    Като съм си приказвал с разни хора по авио и военни изложения у нас и чужбина все като съм ги питал относно...
    Не за конкретния случай, а по принцип те съветвам да проверяваш какво ти казват хората по тези изложения, като сравняваш с поне два-три независими източника, особено, ако изложенито е у нас и говориш с представител на Бг фирма. Такива небивалици съм слушал... Лошото е, че се е налагало после (пред клиента) да обяснявам, че нямам сестра и защо точно нямам такава...

    Comment


      Е, не пасем трева де нямам предвид хора зад щандовете.
      С пилоти на Грипен и на Рафал съм разговарял, разбира се нищо конкретно няма да ми кажат.
      Но отговаряха доста категорично, че Метеора превъзхожда Амраам, ама това беше преди да се появи D версията.

      В случая е интересно как ракетите се представят на ниски и средни височини. А за това нищо в нета не може да се намери.

      И да не е само празни приказки ето тук една статия



      Все пак пилота е от Локхийд, ракетата се прави от Рейтиън та може и да има някаква заигравка.

      Comment


        "ако изложенито е у нас и говориш с представител на Бг фирма. Такива небивалици съм слушал"

        Хах, тук се сещам за арсеналския пистолет дето трябваше да може да стреля с 9х18 и 9х19 хехе

        Comment


          SkyShadow написа Виж мнение
          Хах, тук се сещам за арсеналския пистолет дето трябваше да може да стреля с 9х18 и 9х19 хехе
          Нищо не може да ме учуди. Шефа им николай ибушев какви вицове е разказвал...

          Comment


            Руснаците продължават да бачкат по темата за нови Ту-160.

            Управление пресс-службы и информации Министерства обороны Российской Федерации 9 февраля 2016 года сообщило , что п одготовка предприятий к воспроизводству стратегических ракетоносцев Ту-160 идёт по плану, намеченные ранее сроки сохраняются. Об этом заявил в беседе с журналистами заместитель…

            Comment


              Иран ведет переговоры о производстве истребителей Су-30

              Министр обороны и логистики вооруженных сил Ирана бригадный генерал Хоссейн Дехган в интервью Второму каналу иранского телевидения (TV2 IRIB) 10 февраля 2016 года заявил, что Иран находится на завершающей стадии переговоров с Россией относительно заключения контракта на приобретение истребителей…

              Comment


                Су-30СМЭ

                Comment


                  А да ни е честит B-21.

                  US Air Force Unveils New B-21 Bomber

                  Click image for larger version

Name:	635920764844302418-B21-hires.png
Views:	1
Size:	280.0 КБ
ID:	552872

                  Click image for larger version

Name:	CcJZaALWIAAsDkU.jpg
Views:	1
Size:	133.7 КБ
ID:	552873

                  Comment


                    Разправят че това нещо щяло да бъде някакъв чутовен стелт. С по-ниско ЕОП от всичко проектирано до момента, освен онзи безпилотника на флота.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      о.оооооооо м2...

                      Comment


                        Super_Hornet написа Виж мнение
                        о.оооооооо м2...
                        o != 0
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Очевидно се шегувам.

                          ЕОП зависи от страшно много фактори, като подобни глупости, които витаят из нета за 0.0001-0.000001, спрямо различните ЛА, са откровени глупости.

                          Comment


                            Ами да, така е, обаче ако го докарат с по-ниска средна ЕОП от F-22 и то при малко по-големи размери, вече ще е нещо много сериозно. Хич няма да са много държавите с теоретичен шанс да противодействат на такъв бомбардировач. И нещо много важно, няма да е толкова невъобразимо скъп колкото B-2, така си е по-задание, което значи и че ще е в по-сериозни бройки(евентуално).
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Какъв е смисълът тогава, че да го правят?

                              Посочените от теб държави не могат да се справят и останалите самолети.

                              Comment


                                Знам ли. Предполагам основните причини са:
                                1. Да не се губи технологично превъзходство и да се подържа ВПК и кадрите.
                                2. Б-2 е ужасно скъп и ВВС му треперят.
                                3. Дори държавите които могат да противодействат на Б-21, ще имат едно наум, че това нещо може евентуално да се промъкне и го има в количество.
                                4. Добро е за масиран изпреварващ удар по средно силна ядрена държава. Примерно Пакистан, Турция ако изведнъж реши да си присвои ядрените бомби на нейна територия и т.н.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X