Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авионовини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Амазон, дори с такъв бюджет по твоята сметка $13-15 млрд. за 10 години ще дойдат прекалено множко Точно заради това "ударение на авиацията" от 2006 г. започна да се говори за "връщане към корените", т.е. ре-балансиране на армията. Но ми се струва че ако се разреши продажбата, ще има и други купувачи освен Израел - Япония, Австралия, може и други. И производствената цена ще падне още. В Уикипедията пък я дават засега като $138 млн., при 183 поръчани машини от USAF (първоначално били 750). Ако падне до $100-$120 млн. на парче, сметките се променят. Но пък колкото повече време важи забраната за износ на Ф-22, толкова по-привлекателен за покупка става Ф-35 - доколкото разбрах ще има близки характеристики, но повече гъвкавост и много по-ниска цена
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #92
      Ако Ф-22 "падне" до $100 млн. ще стане най-привлекателният самолет за експорт в момента. Все пак един Рафал струва 100 млн. евро, което го прави значително по-скъп. А колкото за Ф-35, пак казвам, че такъв самолет все още не съществува.

      П.П: Сега видях нещо в предишният ти пост. Сигурен ли си за тези "22%-28% от държавния бюджет" за военни разходи? Освен, че ми се вижда прекалено много, от другите цифри излиза, че Израел и България имат еднакъв бюджет, което ми се вижда още по-невероятно.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        #93
        Ф-35 все още не съществува, ама се разработва

        Колкото до държавния бюджет, имам предвид като процент от преките държавните разходи. То е малко сложно и зависи как точно се смята, но военните разходи излизат някъде между 10% и 29% от тях. Иначе БВП-то е около $120 млрд. За 2007 бюджетът е ~$76 млрд.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #94
          Пилот написа
          За ракетата прехващач - представлява две степени - първата е двигател на АИМ-120, след това е ракета с течно гориво и глава за самонасочване от АИМ-9Х.
          На тази ракета не й и трябва първа космическа - тя прехваща балистични ракети с малък обсег, които не са нито толкова бързи, нито пък летят на високо. Не трябва да се забравя че изтребителя може да стреля от височина 15 км когато балистичната ракета е само на 1-2 км височина.
          Като обсег се дава 160 км, но мен малко ме съмнява, освен ако не са сложили новия двигател на амрааама който е в разработка и е ramjet.
          Какъв е този нов двигател и какво се очаква от него? След като нормалната АИМ-120 може да лети 80 километра и то при пуск от стратосферата, колко ще и увеличи радиуса? Това "ramjet" ми звучи, като реактивен двигател, ама тогава каква ще е скоростта, процента на инерционната част от треакторията и колко това, ще свали това вероятността за попадение? :sm186:
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            #95
            ramjet - не е точно реактивен двигател, идеята му е различна. Няма лопатки които да загребват въздуха, няма и подвижни елементи. Целта е с определена форма на двигателя и над определена скорост просто да се компресира въздуха без турбина.

            П.П. - Чудото е по-ефикасно на големи височини, оттам и по-лесно ще гони ракетите.

            За АИМ-120 - не гледай че казват 80 километра, при пуск срещу маневрираща цел в неидеални условия се стреля на 30-40 километра максимум, иначе на ракетата й се изчерпва енергията и не може да маневрира и настигне целта.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #96
              Благодаря за линка! А иначе за АИМ-120 обкновено я пускаха от 20 километра, в реални условия. Поне в Югославия успешните пускове, бяха на такива дистанции.
              Аз по-скоро се чдех нещо по-различно. Ако и удвоят радиуса с новото чудо и запазят скоростта, а от линка излиза, че ще я запазят, как ще уцелват целта? При такова разтояние, инерционната част от полета, ще е в рамките на минута, минута и половина. Предполагам че когато става въпрос за балистична ракета се знае, че тя има предвидима треактория и когато ракетата прихващач мине на активно насочване /незвисимо дали е с РЛС, или ИЧ/, ще намери целта точно там, където я е изпратил радара на самолета носител, след прихвата на целта?
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #97
                при пуск срещу маневрираща цел в неидеални условия се стреля на 30-40 километра максимум
                максимумът на средни височини и маневрираща цел в предна полусфера е до 20-25 км. в задна полусфера - 5-15

                Comment


                  #98
                  Два СуперХорнета са дали фира в Персийския залив - Е и Ф-варианти. Тримата летци са спасени. Не е ясно дали е станало в процес на някакъв вид "недружеско" поведение, твърди се, че не е свързано с нарасналото днес напрежение между няколко ирански катера и американски кораби.

                  Comment


                    #99

                    Случайно ми попадна това. Абстрахирайте се от грешките.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Американците са разорали терена около Багдад - за 10 минути 10 тона, участвали са Б-1 и Ф-16.

                      Last edited by Пилот; 10-01-2008, 18:36. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        http://dnevnik.bg/show/?storyid=456340 нов хиперскоростен самолет?
                        Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                        Comment


                          всъщност само една идея. прилича на М-50 на Мясищев.


                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            Никога не бих се качил на такова.
                            I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

                            Comment


                              Алжир връща МИГ-29

                              "...получени 2006-2007 г. Както съобщава в-к "Комерсант", това е първият случай, в който клиент връща закупена руска военна техника.
                              ...
                              Алжирските власти се оплакват от ниското качество на отделни възли и детайли нав самолетите. Руската страна не е съгласна с тези претенции, още повече, че след закупуването алжирската страна е подписала двукратно акт за приемане и е започнала експлоатацията на самолетите. Експерти в Москва предполагат, че решението е във връзка с по-строгата политика на Франция при Саркози при налагането на френските Рафал.

                              Въпреки това засега не става дума за пълно прекратяване на договора. ...
                              който е част от пакетно съглашение за военно-техническо сътрудничество на стойност около 8 млрд US долара. В рамките му Росия е поела задължението да опрости 4,7 млрд дълг на Алжир към СССР. При това намиращите се в Алжир МИГ-ове, доставени през 1990 г. от Украйна и Белорусия, трябва да бъдат върнати."
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                pnp5q написа
                                ...
                                Ако избегнем политизацията (което май е невъзможно засега), то тази новина щеше да има някакво отношение към темата за модерната руската армия - и неизбежно политиката, защото при продажбата на оръжие тя е определяща. Надявам се че някой ден ще може спокойно и без истерии от привържениците на една или друга теза (както беше в онази тема, дето Империал съвсем правилно заключи), да се дискутира. Дано
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X