Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авионовини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Написал си, че "Те никога не успяха да усвоят КВР на МиГ-29, но все пак кюнеца е поколение по-назад като технологии, може и да се справят.", което няма абсолютно нищо общо с тях.

    п.п. Има и "по-квалифициран".

    Comment


      Super_Hornet написа Виж мнение
      Написал си, че "Те никога не успяха да усвоят КВР на МиГ-29, но все пак кюнеца е поколение по-назад като технологии, може и да се справят.", което няма абсолютно нищо общо с тях.

      п.п. Има и "по-квалифициран".
      Какъв е този странен стил на писане? Ако знаеш нещо го напиши, толкова ли е трудно?
      Кои са по-квалифицираните? Аз съм чувал само за Терем че е опитвал да пипа по миговете. Тогава е бил Терем - ГБ, сега са Терем-Летец.

      П.П: И какво значи това:
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Кое му е странното?

        Иначе, Терем-Георги Бенковски (бивш) и Терем-Летец са две съвсем различни предприятия.
        Last edited by Super_Hornet; 14-09-2015, 18:51.

        Comment


          Super_Hornet написа Виж мнение
          Кое му е странното?
          Писане с недомлъвки на мен поне ми е странно. Иначе си прав, Георги Бенковски вече не е на Терем.
          Обаче изглежда още съществуват и не само това ами и те са направили КВР-то на L-39ZA. Ако тях имаш предвид като "по-квалифицирани", съгласен съм.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Могат са ги изчукат във всеки сервиз в Горубляне.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Dinain написа Виж мнение
              Могат са ги изчукат във всеки сервиз в Горубляне.
              То това им е хубавото Обаче ресурса на планерите е изтекъл още преди 2 години, така че да внимават как чукат, да не падне нещо.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                Писане с недомлъвки на мен поне ми е странно. Иначе си прав, Георги Бенковски вече не е на Терем.
                Обаче изглежда още съществуват и не само това ами и те са направили КВР-то на L-39ZA. Ако тях имаш предвид като "по-квалифицирани", съгласен съм.
                Не знам къде видя недомлъвки?

                Просто пиша, че посоченият "Летец" нито не се занимава с 21-ви, нито е имал нещо общо с двуцевката.

                Съвсем не знам и поради каква причина реши, че някакви работи по "кюнеца" трябва да се извършват в него...

                Comment


                  Super_Hornet написа
                  Съвсем не знам и поради каква причина реши, че някакви работи по "кюнеца" трябва да се извършват в него...
                  Нищо не съм "решил че трябва" а питам защото не знам. Сега нямам време да ровя, но по спомени Терем беше собственост на МО и ми изглежда логично. Бившето Терем-ГБ са по-квалифицирани, но за тях допреди малко не знаех че все още съществуват, мислех че Терем-Летец са го наследили.

                  Super_Hornet написа
                  Не знам къде видя недомлъвки?
                  Тук например:

                  Super_Hornet написа
                  п.п. Има и "по-квалифициран".
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Това не е недомлъвка, а коментар по темата за "квалификацията".

                    Бившият ТЕРЕМ-Георги Бенковски е завод, в който се правеше ремонт на много неща, в т.ч. и МиГ-21. Завод "Летец" е съвсем друго предприятие, което нищо не е наследило от него.

                    Comment


                      Заради санкциите срещу Москва не сме могли да ремонтираме МиГ-овете в Русия



                      Санкциите срещу Москва спират възможността ни да ремонтираме МиГ-овете в Русия.

                      Това стана ясно от отговора на министъра на отбраната Николай Ненчев по време на парламентарния контрол на въпроса на независимия депутат Велизар Енчев.

                      В Министерство на отбраната нямало документи, че Русия снема отговорността си за ремонта на МиГ-овете, ако ги ремонтира Полша.
                      Министър Ненчев изтъкна, че Полша ще даде гаранция за качеството на ремонта. Пред България няма никаква друга възможност, категоричен бе той.

                      Що се отнася до идеята му за съвместна охрана на небето ни с други натовски държави министърът бе категоричен, че по този начин не се предава суверенитета на страната ни.
                      Съвместната охрана на въздушното пространство се насърчава според Николай Ненчев. Пилотите от различните страни заедно щели да тренират.

                      Независимият Велизар Енчев припомни, че ден след подписването на българо-полското споразумение за ремонт на руските самолети, от руската фирма обявяват, че ако нашите изтребители бъдат ремонтирани в Полша, която няма лиценз, руската страна ще ги смята за бракувани. Полша не е казала досега от къде ще вземе резервните части на самолетите МиГ 29, каза още депутатът.
                      Енчев е против, също така, друга държава да охранява въздушното ни пространство.

                      Полша ще даде гаранция за качеството на ремонта, увери военният министър
                      War, war never changes..

                      Comment


                        Катастрофа със Су-30 във Венецуела.



                        Пакистан преговаря за Су-35.



                        Тайланд е поръчал Т-50 за замяна на Л-39.

                        Comment


                          И на френската улица изгря слънце. Успяха най-сетне да интегрира GBU-24 в Рафал. Проблемът от години беше в контейнера, който по неясна за мен причина беше пригоден за Мираж 2000Д, но не беше модернизиран за Рафал. Така се стигна до ситуацията, която продължава години - Рафалът носи GBU-24, а до него Миражът му свети с контейнера. Както и да е, това време отмина. Края на годината чакаме първото мятане на GBU-24, може и в Сирия ако намерят цел.



                          С уважение контрол_alt.

                          Comment


                            http://warsonline.info/aviatsiya/egi...mistraley.html - Египет е закупил от Русия 50 вертолета Ка-52 "Алигатор".

                            Comment


                              Русия: Полша не може да ремонтира МиГ-овете ви

                              Руският самолетостроител МиГ е уведомил Михо Михов, че не е давал лиценз на Полша да ремонтира двигатели на самолети



                              Генералният директор на руската самолетостроителна корпорация (РСК) МиГ Сергей Коротков е уведомил в писмо председателя на комисията по отбрана в Народното събрание Михо Михов, че българските самолети МиГ не могат да бъдат ремонтирани в Полша, тъй като „руската страна не е предоставяла на Полша лиценз и актуална техническа документация за изпълнение на ремонтни работи по двигатели на самолети“, съобщава ТАСС, като се позовава на в. „Стандарт“.
                              „Ако подобен ремонт на български МиГ бъде направен, то РСК МиГ ще прекрати изпълнението на договорните отношения по поддръжка и експлоатация на самолети“, се казва в писмото.
                              Освен това Полша няма право да използва резервни части на самолети за нуждите на трети страни и ако това се случи, доставката им в страната ще бъде прекратена.
                              РСК МиГ уточнява, че поправката на всеки от 14-те двигатели от руски специалисти би струвала 1 050 650 евро.
                              В края на август българският министър на отбраната Николай Ненчев и вицепремиерът и министър на националната отбрана на Полша Томаш Шемоняк подписаха междуправителствено двустранно споразумение и Писмо за намерение за военно сътрудничество, като тогава беше обявено, че се очаква до средата на 2016 г. в Полша да се ремонтират двигателите и агрегатите на три самолета „МиГ – 29“, а до края на 2016 г. двигателите и агрегатите на още три самолета.
                              В интервю тогава Ненчев подчерта, че цената, предложена от Полша, е с около 30% по-ниска от руската, припомня ТАСС.

                              sause: http://www.vesti.bg/bulgaria/politik...ete-vi-6043006
                              War, war never changes..

                              Comment


                                Уникални кадри: Изтребителната авиация в полет*












                                Докато през изминалата седмица между командването на ВВС и Министерството на отбраната прехвърчаха искри и оставки, в авиобаза Граф Игнатиево бойната ни авиация показа, че, макар и трудно, изпълнява своите задължения и заслужава по-добро осигуряване и повече изправна техника.

                                Приключи поредното международно учение с участието на родните ВВС. За разлика от провежданите досега, този път нашите авиатори срещнаха противник летящ на самолет, който е добре познат. Четири полски МиГ-29 влязоха в тренировъчни схватки с български МиГ-29 и МиГ-21. В дните на учението бяха изпълнени тактически прехвати, маневрен въздушен бой, отбранителни и настъпателни операции, както и тренировъчни мисии за съвместна охрана на въздушното пространство.

                                Полските гости пристигнаха с четири модернизирани МиГ-29, осигурени от два транспортни самолета и около 40 души персонал. От българска страна в двустранната тренировка освен МиГ-29 и МиГ-21 участва и транспортен самолет С-27J Spartan.

                                За разлика от България, преди години Полша отдели средства за да модернизира своите МиГ-29, основно в частта за комуникация и навигация на самолета и в момента полските ВВС могат да кажат, че самолетите им са реално съвместими с тези на НАТО. Доказателство за това са честите им командировки зад граница и участие в мисията по Еър Полисинг в Прибалтика.

                                ______

                                *Кадрите са направени от борда на военнотранспортния самолет С-27J Spartan в рамките на двустранната българо-полска летателна тренировка, която се проведе на авиобаза Граф Игнатиево. Автор на снимките е фотографът Боян Георгиев.

                                sause: http://offnews.bg/news/%D0%9E%D0%B1%...82_569345.html
                                War, war never changes..

                                Comment

                                Working...
                                X