Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авионовини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Да виждаш опровержение от някой от споменатите в доклада? Ако не бяха истина тия неща, министърътъ пръв щеше да скочи. Ама цари подозрително мълчание, с други думи всичко си е вярно.
    С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

    Comment


      "Минобороны Индонезии подтвердило намерения приобрести у России истребители Су-35"

      Comment


        Чужди държави да се включат в охрана на въздуха ни, иска Ненчев



        Водят се разговори за съвместна охрана на въздушното ни пространство. Интерес проявявали от Полша, Италия, Гърция и Румъния. Съвместната охрана щяла да спести средства.

        Това стана ясно от коментара на военния министър Николай Ненчев в кулоарите на НС след редовния петъчен парламентарен контрол.

        На съвета за развитие на коалицията той предложил промени в Закона за въоръжените сили, които да разрешат съвместна охрана на въздушното ни пространство. Такава мярка се насърчавала от партньорите от НАТО.

        Разговорите за това се водили на срещите на министрите на отбраната от ЕС. При нужда и ние ще помагаме за съвместната охрана на въздушното пространство на партньорската държава.

        Ненчев не е притеснен от категоричната позиция на министър Владислав Горанов, че няма да има актуализация на бюджета и вярва на думите на премиера Бойко Борисов, че пари за ремонт на МиГ-овете ще има. Имам категорично неговата дума, похвали се военният министър. Пари за ремонт може и да не са нужни до края на годината, тъй като договорът, който сключваме с полската страна е за разсрочено плащане.

        Няма никаква опасност за охраната на въздушното ни пространство, категоричен бе военният министър.

        По темата може ли Полша да ремонтира руските ни МиГ-ове, Ненчев каза, че за 2 месеца в Русия са паднали 17 летателни средства. В Полша подобни инциденти нямало. Освен това САЩ поискали санкции по отношение на руските МиГ-ове. Това означава, че в бъдеще може и да не можем да ги ремонтираме в Русия.

        Иначе военният министър бил в редовен диалог с вътрешния министър Румяна Бъчварова за охраната по границите ни и е готов да предостави в помощ на силите на реда още военни. Ако има необходимост, съм готов да изпратя толкова военнослужещи, колкото е необходимо, подчерта министърът. Имам готовност за това, изтъкна той.

        sause: http://news.ibox.bg/news/id_1418090006
        War, war never changes..

        Comment


          Гиго написа Виж мнение
          На министъра може и да не вярвам много, ама на прокуратурата вярвам още по-малко.

          Comment


            По темата може ли Полша да ремонтира руските ни МиГ-ове, Ненчев каза, че за 2 месеца в Русия са паднали 17 летателни средства. В Полша подобни инциденти нямало.
            И тоя е учил в помощно училище.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              от аерото: Индонезия избра Су-35

              Пускам го не защото новината е изключителна, или неочаквана, а защото не мен ще ми е много интересно да го видя този самолет извън Русия и да се чуят отзиви извън рекламните. На мен лично ми е много симпатично това чудовище.
              Така като го погледнеш на снимка, никак не си личи че е голям колкото летящите крепости от ВСВ и може да носи 4 пъти по-голям боен товар
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Очаквано - голям самолет, с големи възможности, с огромен боен радиус. Цената е съвсем ок, а и тия са клиенти на Сухой - Су-27/30, като явно са доволни от машините и обслужването.

                Comment


                  LRS-B е доста по-напред в разработката, отколкото се смяташе досега.



                  WASHINGTON — The two designs competing to be the US Air Force's next generation bomber have undergone extensive testing by the service and are far more mature than previously known, to a level nearly unheard of in the Pentagon before a contract award, Defense News has learned.

                  The designs also feature significantly improved stealth capabilities when compared to the B-2 and still feature plans for future certification of nuclear weaponry and the ability to be optionally manned.

                  Considered one of the US Air Force's three top acquisition priorities, the Long Range Strike-Bomber (LRS-B) program has been kept primarily in the dark as the service weighs two competing proposals, one from Northrop Grumman, and the other from a team of Boeing and Lockheed Martin. A contract award is expected soon, with indications it could come before the end of September.
                  Вероятно ще изберат този на Northrop, иначе фирмата ще загине. В момента при недостига на пари оцеляването на важните оръжейни концерни е приоритет за Пентагона.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Очаквано.

                    "Подписан контракт на поставку в Алжир 14 истребителей Су-30МКИ(А)"

                    Как сообщило информационное агентство РИА-Новости со ссылкой на генерального директора госкорпорации Ростех Сергея Чемезова, Россия и Алжир в апреле 2015 года подписали контракт на поставку 14 многофункциональных истребителей Су-30МКИ(А). Поставки самолетов производства АО…


                    п.п. Разбира се, няма как да е МКИ.

                    Comment


                      Кувейт е избрал Еврофайтър, при това в най-развитата му версия:

                      "Кувейт приобретает 28 Eurofighter Typhoon - Defense News"

                      Eurofighter Typhoon ВВС Великобритании (c) asiaairpower.com Кувейт и Италия подписали межправительственное соглашение, по которому Кувейт приобретает 22 одноместных и шесть двухместных истребителей Eurofighter Typhoon, сообщил веб-ресурс DefensеNews . Головным подрядчиком по их производству будет…


                      п.п. Очаквах, че ще вземат Супер Хорнет, но явно за избрали Евробоеца!

                      Comment


                        И още за кувейтската сделка:

                        "UPDATE 3-Kuwait to buy Eurofighters in deal worth 7-8 bln euros"

                        Comment


                          Армията изважда старите МиГ-21 на предна линия



                          Армията ни "позакърпва" старите бойни самолети. Връщаме на предна линия изтребителите МиГ-21 и щурмовиците Су 25.

                          Това стана ясно от двете обществени поръчки, обявени от дирекция „Отбранителна аквизиция" към Министерство на отбраната. Те са за ремонт и поддръжка на авиационна техника, с която разполагат Военновъздушните ни сили (ВВС).

                          Първата обществена поръчка е за „Сключване на рамково споразумение за период от 7 (седем) години за планови и непланови ремонти" на авиационни двигатели и авиационно оборудване за изтребители МиГ-21бис.

                          Поръчката засяга и учебно-тренировъчни самолети L-39, както и за самолети от Транспортна авиационна група Враждебна - L-410, Ан-30 и Ан-2Т.

                          Обявата е леко противоречива с информацията от началото на годината, когато във военното министерство твърдяха, че искат да изведат от въоръжение до декември 2015 година МиГ-21. Евентуалното поредно удължаване на техническия ресурс на изтребителите може да цели "позакърпване" на ситуацията с недостига на самолети за въздушен контрол. Благодарение на усилията на летателния състав изтребителите МиГ-21 летят отново нощем, а през последните седмици е и на дежурна стоянка.

                          Втората обществена поръчка е за „Доставка на спирачни парашути-рамково споразумение" с краен срок за получаване на оферти до 15 октомври 2015 година. Доставката е за четири години, който започва най-късно две години след подписване на договор с победителя в конкурса, на общо 85 парашута за МиГ-29 и на 20 парашута ПТК-25 за Су-25.

                          Припомняме, търгът за избор на парашути беше един от най-спорните. Софийската Военноокръжна прокуратура обвини подполковник Владимир Мильовски експерт в командването на Сухопътни войски за злоупотреба със служебно положение.Той е целял да набави имотна облага за търговско дружество при провеждане на обществена поръчка за доставка на парашути.

                          sause: http://news.ibox.bg/news/id_431933776
                          War, war never changes..

                          Comment


                            По жицата върви, че наши заводи щели да извършат ремонта на МиГ-21. Не се казва кои. Предполагам Терем - Летец?

                            Това от сайта на Терем:

                            В завода са обособени следните технологични цехове: ##Цех “Авиационна техника” (ЦАТ) – основно звено в структурата на завода, където се извършва КВР на ВС и техните компоненти.
                            ##Цех “Механичен” (ЦМ) е обособен в самостоятелно звено, специализирано в производството на резервни части, механична и термообработка на метали и нанасяне на галванични покрития.
                            Те никога не успяха да усвоят КВР на МиГ-29, но все пак кюнеца е поколение по-назад като технологии, може и да се справят.

                            От отново от сайта им:

                            ИЗВЪРШВА РЕМОНТ (КВР)



                            ##Капитално – възстановителен ремонт /КВР/ на вертолети – Ми-24, Ми-17, Ми-14, Ми-8, Ми-2 и Ка-26 и самолет Ан-2;
                            ##Капитално – възстановителен ремонт на бутални авиационни двигатели – АШ-62ИР, АИ-14Р, М-137, М-14П, М-14В26 и М-462РФ;
                            ##Капитално – възстановителен ремонт на хидравлични, електромеханични, жироскопични, анероидни и смесени авиационни прибори, радиосвързочна и радоинавигационна апаратура;
                            ##Капитално – възстановителен ремонт на агрегати и апаратури на самолети и вертолети за гражданската авиация;
                            Няма нищо за МиГ-21: http://letetz.terem.bg//item.aspx?Id=126
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Терем-Летец не се занимава с ремонт на миговете, особено пък на 29-ти.

                              Comment


                                Super_Hornet написа Виж мнение
                                Терем-Летец не се занимава с ремонт на миговете, особено пък на 29-ти.
                                А аз какво написах?

                                П.П: Обаче ако е вярно че ще търсят български изпълнител, аз лично не се сещам за по-квалифициран.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X