Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авионовини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    На сделката може да е оказал влияние скандала с глобалното подслушване, и в частност лично на Дилма Русеф от страна на Националната агенция за сигурност разкрит от Едуард Сноудън. Даже почти съм сигурен че имаше информация че Бразилия възнамерява да преразгледа разни възможни военни покупки от САЩ, включително и самолети. Ето го и резултата.

    Comment


      Е, хъм, това какво общо има с "Рафал" обаче? Плюс това, ще е доста странна причина, когато се решава подобно нещо. По-скоро повод.

      Comment


        Amazon написа Виж мнение
        Сега погледнах че цената е 4.8 милиарда долара. Близо 140 милиона на машина. Бразилците или са купили поточната линия и всички технологии, включая доработките на шведите по американският двигател, или са пълни олигофрени(без извинение).
        Нищо олигофренско няма в тази сделка, дори напротив. $4.5 е цената, по 125 млн на самолет. Да не забравяме, че става дума за Gripen NG. По договор 80% от производството ще е в Бразилия. Просто не виждам какво повече може да иска човек за тези пари.

        Рафал при тези условия сигурно щеше да излезе двойно.

        Comment


          По договор 80% от производството ще е в Бразилия.
          Доколкото четох "така се говори" че е по договор, а не "така е". Има тънка разлика. Ще видим. За това написах, че доколко е добра сделката зависи от трансфера на технологии.

          Рафал при тези условия сигурно щеше да излезе двойно.
          Не. Точно обратното. За Индия имаме пълен трансфер на технологии. Реално всички самолети ще се произведат в Индия. 15 милиарда за 126 машини. По-малко от 120 милиона на самолет.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            Индия
            Като оставим настрана различията в сделките (количества, политика и т.н.), приятно изненадва доверието ти в индийците. Наистина ли мислиш, че тия могат да усвоят Рафал Французите има да ги доят като свещени крави половин век оттук нататък.

            Колкото до Бразилия, информацията е следната:

            Subsequent events would bear out both the Rafale’s strengths, and its weaknesses. Folha de Sao Paolo reports that it was the most expensive of the 3 finalists, with a price tag of about $8.2 billion US dollars (13.3 billion Reals), plus $4 billion in maintenance contracts over the next 30 years. Dassault reportedly offered the best technology transfer package, and Defence Minister Jobim claims a subsequent $2 billion price reduction, but details remain unclear. The plane remains a strong contender, and may yet win.

            Comment


              Не бих бързал с анализите. По този (рестартиран) конкурс за нови изтребители всяка новина е предпоследна. Дилма Русеф и Никола Саркози дори подписаха договор за изтребители Рафал миналата година. Това, че конкурса F-X2 уж приключи не значи кой знае какво все още. Да, най-вероятно ще поръчат Грипен ново поколение, освен ако стане нещо и вземат, че не го поръчат. Може да играят обидени, докато Боинг им падне на колене и разработката на модернизирания Супер Хорнет напредне. Може и да играят номера на французите. Според това, което четох Мираж 2000 С/ В втора ръка, които взеха като временно решение, са се оказали в много по-лошо техническо състояние от очакваното и до месеци ще ги свалят от въоръжение. Може да си правят устата за още толкова Мираж 2000-5 пак за почти без пари, докато "умуват" (докато чакат Дасо да им вкара предложение, на което не могат да откажат). А и си остава проблемът, че въоръжението на френските изтребители е доста солено, в сравнение с американското въоръжение.

              Comment


                Чета, че Боинг са вложили адски много усилия в този конкурс. И според мен не е изключено да има изненади.

                Comment


                  А и си остава проблемът, че въоръжението на френските изтребители е доста солено, в сравнение с американското въоръжение.
                  За В-З въоръжението ли иде реч? Защото и аз съм чел че френските управляеми бомби(въобще цялата система) е прекалено скъпа, ако и да е много добра.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Боинг са предложили $7,5млрд. офсет. В общи линии доколото си спомням администрацията на президента иска Рафали, а ВВС искат Грипен и не знам дали тъмносините фуражки действително държат на шведската оферта или просто държат да си придават тежест пред Дилма. Ще си проличи като пенсионират японеца, който командва ВВС в момента.

                    Comment


                      Duque de Caixas написа Виж мнение
                      Боинг са предложили $7,5млрд. офсет.
                      Освен това отворили специално представителство заради конкурса, наели разни бивши дипломати да им движат нещата, изобщо - стабилна схема.

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Като оставим настрана различията в сделките (количества, политика и т.н.), приятно изненадва доверието ти в индийците. Наистина ли мислиш, че тия могат да усвоят Рафал Французите има да ги доят като свещени крави половин век оттук нататък.
                        Какво аз мисля не е чак толкова важно, просто давам цифри. Пак бъркаме форумната реалност с текущата реалност. Вероятно французите не са дали на Бразилия условия като на Индия. Просто казвам че предположението ти че Рафал е два пъти по скъп при трансфер на технологии, се разминава с фактите. А разликите в количествата не са на порядък.

                        А това че Хал се очаква да имат проблеми с усвояването на Рафал самите французи си го казват в прав текст. То и там са им основните търкания с Индийците и за това не могат да подпишат договора толкова години.
                        Просто французите казват на индийците че са тъпи и некадърни(което е вярно), но индийците не искат да им повярват(щото са ужасно чуствителни на тая тема).
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          Като оставим настрана различията в сделките (количества, политика и т.н.), приятно изненадва доверието ти в индийците. Наистина ли мислиш, че тия могат да усвоят Рафал
                          Не че има невъзможни неща, но индийците надали ще се справят със съвременен самолет.
                          Навремето трябваше да произведат 200 лицензни МиГ-27 под името "Бахадур", но след стотният производството е спряно заради ниското качество. Какво остава сега, пък и Миг-а си е допотопен като машина.

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            Просто казвам че предположението ти че Рафал е два пъти по скъп при трансфер на технологии, се разминава с фактите.
                            Ами не знам как интерпретираш фактите, но според мен нещата са достатъчно ясни. Шведската оферта е $4.5 млрд + $1.5 млрд обслужване. Френската оферта е $8.2 млрд + $4 млрд обслужване. Оттам нататък размислите могат да са най-разнообразни.

                            Comment


                              Има и още един аспект. ДЕР на летателен час, поне ако се вярва на информацията в бразилската преса:
                              - Gripen -> $4 500
                              - Super Hornet -> $11 000
                              - Rafale -> $14 000
                              Не знам тези 4 500 долара доколко са реални, но дори да са 6 000 разликата пак е голяма. Аз пак да си кажа, за мен има твърде много неизвестни около плановете за нови бразилски изтребители като цяло, за да смятам избора на Грипен за окончателно решение. За мен особено важен фактор е какви са плановете за замяна на "Сао Пауло".

                              Comment


                                Кухулин написа Виж мнение
                                Ами не знам как интерпретираш фактите, но според мен нещата са достатъчно ясни. Шведската оферта е $4.5 млрд + $1.5 млрд обслужване. Френската оферта е $8.2 млрд + $4 млрд обслужване. Оттам нататък размислите могат да са най-разнообразни.
                                Нищо не интерпретирам, деля цената на офертата на броя на самолетите.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X