Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авионовини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts


    Израелски медии: Израелските ВВС тренират война срещу Иран над България


    Според вестника българските ВВС са използвали няколко по-стари модела изтребители, като МиГ-21 и МиГ-29, каквито са на разположение на иранските и сирийските военновъздушни сили.
    Нищо не казват за C-300 и Сирия. Срамежливци един вид.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Те нашите сигурно са от първите, с 500 Вт/Мхц помехозащитеност. Ако ги пробват на тяхната РЕБ, ще вземе да изгори нещо. Мани.

      Comment


        X-47B Completes First-Ever Carrier-Based Arrested Landing

        Today's demonstration was the first time a tailless, unmanned autonomous aircraft landed on a modern aircraft carrier.

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          X-47B Completes First-Ever Carrier-Based Arrested Landing

          Today's demonstration was the first time a tailless, unmanned autonomous aircraft landed on a modern aircraft carrier.
          Да де той си е безпилотен, но ме съмнява да е кацнал сам. Смисъл наскоро излетя за първи път от самолетоносача и казаха, че с оператор все още та не ми се вярва кацането да му е по-лесно и да са го пуснали

          Comment


            Нямам представа, дано да излязат повече подробности. Автоматичните системи за кацане не са някаква голяма екзотика, но конкретните решения кой ги е взимал - оператора или тенекията... знам ли.

            Comment


              Да де той си е безпилотен, но ме съмнява да е кацнал сам.
              То и не пише, да го е направил сам, а по-скоро че ще действа самостоятелно. очевидно е, че това е следващата (необходима) крачка.

              Comment


                Кухулин написа Виж мнение
                Нямам представа, дано да излязат повече подробности. Автоматичните системи за кацане не са някаква голяма екзотика, но конкретните решения кой ги е взимал - оператора или тенекията... знам ли.
                Посадка на плывущий авианосец считается трудной задачей, поэтому все системы беспилотника контролировались не только операторами, но и при помощью компьютера, поддерживающего оптимальные полетные характеристики при снижении.
                gollum, писах защото беше потъмнил "автономен" и някак си останах с впечатлението че сам е каца сега (още първия му път).

                Comment


                  Sharana написа Виж мнение
                  Посадка на плывущий авианосец считается трудной задачей, поэтому все системы беспилотника контролировались не только операторами, но и при помощью компьютера, поддерживающего оптимальные полетные характеристики при снижении.
                  Трябва да се отнасяш критично към руските източници. В случая няма как да знаят къде какво се е контролирало, пък и изобщо за какво иде реч. Дал съм линк няколко поста назад, чети него.

                  On the third approach to Bush the X-47B aircraft self detected a navigation computer anomaly that required the air vehicle to transit to the assigned shore based divert landing site, Wallops Island Air Field. The X-47B navigated to and landed without incident.

                  "We have been using the same [carrier] landing technology for more than 50 years now and the idea that we can take a large UAV and operate in that environment is fascinating," said Engdahl.

                  "Across the entire spectrum of military operations, an integrated force of manned and unmanned platforms is the future," said Ray Mabus. "The X-47B's autonomous arrested landing aboard USS George H.W. Bush shows how the Navy and Marine Corps are riding the bow wave of technological advances to create this 21st century force."

                  Comment


                    Трябва да се отнасяш критично към руските източници. В случая няма как да знаят къде какво се е контролирало, пък и изобщо за какво иде реч. Дал съм линк няколко поста назад, чети него.
                    Е това определено е леко безумна формулировка Не няма как да знаят къде какво се е контролирало....в конкретния случай....Обаче определено има и още как откъде да знаят какво се прави стандартно в такива случай а именно manual override дет викат у Шоплука иначе ако няма дивърт фийлд - а в бойна обстановка някъде на 300-500 мили от Ормузкия проток в Индийския океан такъв едва ли има иначе евентуален сбой в електрониката от този сорт води до натрисане на 500+ кила UAS в самолетоносача и "Здравей Форестал" втора серия с участието на всички пожарникари от АУГ в главните роли на филма.

                    Думи нямам за подобно изказване, дано автора само не се е подмокрил от щастие докато го е писал. Чудно дали и след секвестацията е на същото мнение.
                    "Across the entire spectrum of military operations, an integrated force of manned and unmanned platforms is the future," said Ray Mabus. "The X-47B's autonomous arrested landing aboard USS George H.W. Bush shows how the Navy and Marine Corps are riding the bow wave of technological advances to create this 21st century force."
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      Sailor_Malan написа Виж мнение
                      а в бойна обстановка някъде на 300-500 мили от Ормузкия проток
                      Обстановката не е бойна, а действието се развива на един * място от Вирджиния. Хората тестват, трошат рамките на прогреса.

                      Sailor_Malan написа Виж мнение
                      Чудно дали и след секвестацията е на същото мнение.
                      Вероятно още известно време ще имат пари за такива неща. Поне 10-15 години. И това е хубаво, все отнякъде трябва да се копират технологии

                      Comment


                        Ей това се казва филантропия значи - 10-15 години трошиш кинти да има откъде китайчетата после да си копнат дрон
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          Sharana написа Виж мнение
                          gollum, писах защото беше потъмнил "автономен" и някак си останах с впечатлението че сам е каца сега (още първия му път).
                          On Wednesday the United States landed an unmanned vehicle moving at 145 knots autonomously piloted by software on a ship moving at over 20 knots. It is the most impressive thing an unmanned aviation vehicle has ever done.

                          Professional discussions covering topics including Foreign Policy, Maritime Strategy, Emerging Technology, and Military Affairs.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Или както казва народа: "Смотрите, он такой умный, что емутак понравится садиться и взлетать, что потом с авианосца его не выгонишь."



                            Х-47В сел на авианосец

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Или както казва народа: "Смотрите, он такой умный, что емутак понравится садиться и взлетать, что потом с авианосца его не выгонишь."



                              Х-47В сел на авианосец
                              Коментарите под статията определено са занимателни.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                Мда сам си е кацнал, объркването ми дойде от първата новина (май месец) когато излетя за първи път (изобщо) от самолетоносач и там беше с оператор, а не автономно. Сега си помислих, че каца за първи път изобщо на самолетоносач (и очаквах да е с оператор), а то се оказа, че е правил много "Touch & Go" и кацания с оператор, а вчера просто всичко е направил сам без намесата на човек.

                                По коментарите из статиите всички си припомнят филма Stealth от 2005та

                                Ето го и видеото, че го нямаше в статията на Кухулин.

                                Comment

                                Working...
                                X